e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 355 návodov zadarmo

Aktuality

Dekorácia anjel s glitrami (23.09.2020)

Dekorácia anjel s glitrami
Dekorační anjeli sú vyrobení z preglejky a z obidvoch strán posypaní trblietavými glitrami. Môžete ich nalepiť na vence, do kvetinových väzieb alebo ich využiť ako netradičnú ozdobu darčekov.
Viac...

Bavlnená látka líška (16.09.2020)

Bavlnená látka líška
Bavlnenú látku s dizajnom líšiek využijete na šitie vankúšov, obliečok, závesov, vrecúšok, tašiek, mantinelov do postielok aj hniezd pre deti. Je vhodná taktiež na šitie rúšok.
Viac...

Kovová dekorácia 3D vločky (09.09.2020)

Kovová dekorácia 3D vločky
Kovová vločka je ozdobená glitrami, takže sa pekne trblieta. Dekoráciu môžete zavesiť na stromček, dvere, do okien alebo volne do priestoru. Zaujímavo vynikne i ako ozdoba na vencoch. Vločky sú obojstranné a vážia 14 g.
Viac...

Štrásová metráž / borta (02.09.2020)

Štrásová metráž / borta
Luxusnú bižutérnu retiazkovú bortu zdobia trblietavé kamienky, ktoré sú vsadené do kovových plieškov. Je vyrobená z kvalitného brúseného skla. Použitie: Borta vám elegantne ozdobí plesové a spoločenské šaty aj rôzne odevné doplnky, napríklad klobúky, kabelky, malé kabelky alebo topánky.
Viac...

Darčekové vrecúško režné 30x40 cm (26.08.2020)

Darčekové vrecúško režné 30x40 cm
Veľké bavlnené vrecúško je hore ozdobené strapcami s lesklými lurexovými vláknami. Vrecúško jednoducho uzavriete pomocou dvoch sťahovacích šnúriek z krútenej šnúry. Môžete do neho schovať darčeky alebo ho použiť ako vianočnú dekoráciu. Vyrobené v šijacej dielni Stoklasa. Handmade výroba, tovar je šitý ručne, rozmery sa môžu mierne líšiť.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Ihelníček pre krajčírky

Premeňte obyčajný pohár na ihelníček pre krajčírku, ktorý vás poteší aj na pohľad. Do pohára naviac schováte drobné pomôcky na šitie alebo gombíky.

Materiál a pomôcky

 


1) Ako prvé si vystrihneme koliečko z bavlnenej látky. Malo by byť minimálne 2x väčšie, než je viečko a taktiež záleží ako veľmi budete chcieť mať plochu na špendlíky bacuľatú. Nepotrebujete žiadnu šablónku, stačí, keď si vezmete napríklad veľký hrnček. Ceruzkou si obkreslíme kruh a následne vystrihneme.


2) Teraz potrebujeme látku stiahnúť, a to tak, že ihlou pretiahneme po celom obvode niť striedavo vnútornou a vonkajšou stranou. Rozostupy medzi jednotlivými vpichmi nechávam cca 1 cm.


3) Akonáhle máme nastehované po celom obvode, pripravíme si duté vlákno, ktoré napcháme do vzniknutého priestoru a potom stiahneme a niť zasukujeme. Nemusíme uťahovať úplne, uprostred môžeme nechať voľný priestor.


4) Vzniknutý klobúčik teraz tavnou pištolou prilepíme k viečku. Nemusíte sa báť, keď z okrajov nejaké lepidlo vytečie a bude vidieť. V ďalšom kroku ho totiž schováme, takže radšej dajte viac, aby klobúčik poriadne držal.


5) Po zaschnutí lepidla, keď sa presvedčíme, že klobúčik poriadne drží, si odstrihneme bavlnenú čipku tak, aby nám vyšla okolo celého viečka a prilepíme k okraju viečka.6) Takto čipkou pekne skryjeme spojenie medzi viečkom a klobúčikom. V prípade, že klobúčik budete mať veľmi vysoký, kľudne použite dve rady čipiek. Aj tak bude viečko stále pekne skrutkovacie.10) Základ ihelníčka máme hotový a teraz môžete začať zdobiť. Ako prvé si pripravíme textilné kvetinky, ktoré urobíme „živšie“ tým, že im do stredu vložíme piestiky. Tie si hlavičkami priložíme k sebe, množstvo podľa toho, ako veľmi budete chcieť kvetinku plnú a cvakačkami skrátime pokiaľ možno čo najbližšie k piestiku.11) Konce pri sebe pevne držíme, zakvapneme tavnou pištolou a prilepíme do stredu kvetinky.12) V ďalšom kroku si odstrihneme 2 kúsky bavlnenej čipky, tak, aby boli od viečka až po dno pohárika a rohy zostrihneme došikma. Taktiež si pripravíme niekoľko piestikov, ktoré necháme rovné. Čipky na viečku spojíme v strede, tam taktiež položíme piestiky, zakvapneme väčším množstvom lepidla z tavnej pištole a na rovnaké miesto upevníme textilnú kvetinku.13) Ja som použila na každý pohárik 2 kvetinky a tú druhú som nalepila priamo na pohárik.14) Kto má rád jednoduchosť, môže ihelníček nechať takto alebo ho môžeme ešte viacej ozdobiť. Pripravíme si teda ďalšie drobnosti na ozdobenie -  prilepením tavnou pištolou  napr. perličky,  prívesok Strom života .Máme to hotové! Teraz už len stačí nájsť špedlíky a ihly, vložiť do pohárika a napichať na klobúčik.
Pekné tvorenie praje Pavlína Havránková.O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa-sk.sk

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2020
- všetky práva vyhradené