e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 362 návodov zadarmo

Aktuality

Kostený zips s lampasom šírka 5 mm dĺžka 60 cm (11.05.2022)

Kostený zips s lampasom šírka 5 mm dĺžka 60 cm
Kostený zips s farebným lampasom je vhodný na našitie na bundy, mikiny, vesty a pod. Je deliteľný, má kovového jazdca. Šírka farebného pruhu je 2 mm.
Viac...

Pletacia priadza Sierra 150 g (04.05.2022)

Pletacia priadza Sierra 150 g
Pletacia priadza Sierra , s podielom hrejivej vlny, je vhodná na pletenie aj háčkovanie čiapok, čeleniek, šálov, svetrov a pod.
Viac...

Bavlnená látka / plátno lesné zvieratká (27.04.2022)

Bavlnená látka / plátno lesné zvieratká
Bavlnenú látku zdobia obrázky lesných zvieratiek . Je vhodná na šitie vankúšov, obliečok, hniezd pre deti, vreckárov, tašiek, vrecúšok a pod.
Viac...

Drevené korálky nelakované Ø10 mm (20.04.2022)

Drevené korálky nelakované Ø10 mm
Drevené korálky sa vďaka väčšiemu prievlaku výborne navliekajú na šnúrky, povrázky a pod. Možno ich použiť v kombinácii aj s inými tvorivými technikami napr. v kombinácii s pedigom, hodia sa na výrobu lapačov snov, na výrobu postavičiek a zvieratiek a pod.
Viac...

Bavlnená látka / plátno motýľ (13.04.2022)

Bavlnená látka / plátno motýľ
Bavlnená látka s obrázkami motýľov je vhodná na šitie vankúšov, obliečok, závesov, obrusov, tašiek, vrecúšok a pod.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Ihelníček pre krajčírky

Premeňte obyčajný pohár na ihelníček pre krajčírku, ktorý vás poteší aj na pohľad. Do pohára naviac schováte drobné pomôcky na šitie alebo gombíky.

Materiál a pomôcky

 


1) Ako prvé si vystrihneme koliečko z bavlnenej látky. Malo by byť minimálne 2x väčšie, než je viečko a taktiež záleží ako veľmi budete chcieť mať plochu na špendlíky bacuľatú. Nepotrebujete žiadnu šablónku, stačí, keď si vezmete napríklad veľký hrnček. Ceruzkou si obkreslíme kruh a následne vystrihneme.


2) Teraz potrebujeme látku stiahnúť, a to tak, že ihlou pretiahneme po celom obvode niť striedavo vnútornou a vonkajšou stranou. Rozostupy medzi jednotlivými vpichmi nechávam cca 1 cm.


3) Akonáhle máme nastehované po celom obvode, pripravíme si duté vlákno, ktoré napcháme do vzniknutého priestoru a potom stiahneme a niť zasukujeme. Nemusíme uťahovať úplne, uprostred môžeme nechať voľný priestor.


4) Vzniknutý klobúčik teraz tavnou pištolou prilepíme k viečku. Nemusíte sa báť, keď z okrajov nejaké lepidlo vytečie a bude vidieť. V ďalšom kroku ho totiž schováme, takže radšej dajte viac, aby klobúčik poriadne držal.


5) Po zaschnutí lepidla, keď sa presvedčíme, že klobúčik poriadne drží, si odstrihneme bavlnenú čipku tak, aby nám vyšla okolo celého viečka a prilepíme k okraju viečka.6) Takto čipkou pekne skryjeme spojenie medzi viečkom a klobúčikom. V prípade, že klobúčik budete mať veľmi vysoký, kľudne použite dve rady čipiek. Aj tak bude viečko stále pekne skrutkovacie.10) Základ ihelníčka máme hotový a teraz môžete začať zdobiť. Ako prvé si pripravíme textilné kvetinky, ktoré urobíme „živšie“ tým, že im do stredu vložíme piestiky. Tie si hlavičkami priložíme k sebe, množstvo podľa toho, ako veľmi budete chcieť kvetinku plnú a cvakačkami skrátime pokiaľ možno čo najbližšie k piestiku.11) Konce pri sebe pevne držíme, zakvapneme tavnou pištolou a prilepíme do stredu kvetinky.12) V ďalšom kroku si odstrihneme 2 kúsky bavlnenej čipky, tak, aby boli od viečka až po dno pohárika a rohy zostrihneme došikma. Taktiež si pripravíme niekoľko piestikov, ktoré necháme rovné. Čipky na viečku spojíme v strede, tam taktiež položíme piestiky, zakvapneme väčším množstvom lepidla z tavnej pištole a na rovnaké miesto upevníme textilnú kvetinku.13) Ja som použila na každý pohárik 2 kvetinky a tú druhú som nalepila priamo na pohárik.14) Kto má rád jednoduchosť, môže ihelníček nechať takto alebo ho môžeme ešte viacej ozdobiť. Pripravíme si teda ďalšie drobnosti na ozdobenie -  prilepením tavnou pištolou  napr. perličky,  prívesok Strom života .Máme to hotové! Teraz už len stačí nájsť špedlíky a ihly, vložiť do pohárika a napichať na klobúčik.
Pekné tvorenie praje Pavlína Havránková.O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2022 - všetky práva vyhradené