e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 362 návodov zadarmo

Aktuality

Čísla na výrobu adventného kalendára (20.10.2021)

Čísla na výrobu adventného kalendára
Sada čísiel od 1 do 24 je určená na výrobu adventného kalendára. Môžete ich nalepiť na vrecúška, krabičky, tabuľky alebo do scrapbookového albumu.
Viac...

Neoprén obojstranný 3 mm (13.10.2021)

Neoprén obojstranný 3 mm
Neoprén je ľahký, pružný a pritom pevný materiál. Využijete ho na šitie tašiek, batohov aj ochranných obalov či púzdier na tablety, notebooky, čítačky kníh a pod.
Viac...

Bavlnená šnúra plochá tkaná / macramé šírka 8 (06.10.2021)

Bavlnená šnúra plochá tkaná / macramé šírka 8
Bavlnená plochá šnúra je pevná a odolná. Využijete ju v textilnej galantérii aj na výrobu dekorácií (pletenie košíkov, tašiek a pod.). Dá sa použiť na výrobu drhaných (macramé) výrobkov. Je vhodná aj do tunelov kapucní mikín, nohavíc alebo búnd.
Viac...

Bavlnená látka hasiči, polícia (29.09.2021)

Bavlnená látka hasiči, polícia
Bavlnená látka s hasičmi a policajtami osloví nejedno dieťa. Využijete ju na šitie vankúšov, obliečok, vreciek, tašiek, vreckárov, mantinelov do postieľok a pod.
Viac...

Gombík detský veľkosť 24 " (22.09.2021)

Gombík detský veľkosť 24 "
Dvojdierkové gombíky s obrázkom hasičov, záchranky alebo polície oživia každé chlapčenské oblečenie alebo doplnky. Využijete ich aj na dekorácie a quiet booky (šité knihy).
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Ihelníček pre krajčírky

Premeňte obyčajný pohár na ihelníček pre krajčírku, ktorý vás poteší aj na pohľad. Do pohára naviac schováte drobné pomôcky na šitie alebo gombíky.

Materiál a pomôcky

 


1) Ako prvé si vystrihneme koliečko z bavlnenej látky. Malo by byť minimálne 2x väčšie, než je viečko a taktiež záleží ako veľmi budete chcieť mať plochu na špendlíky bacuľatú. Nepotrebujete žiadnu šablónku, stačí, keď si vezmete napríklad veľký hrnček. Ceruzkou si obkreslíme kruh a následne vystrihneme.


2) Teraz potrebujeme látku stiahnúť, a to tak, že ihlou pretiahneme po celom obvode niť striedavo vnútornou a vonkajšou stranou. Rozostupy medzi jednotlivými vpichmi nechávam cca 1 cm.


3) Akonáhle máme nastehované po celom obvode, pripravíme si duté vlákno, ktoré napcháme do vzniknutého priestoru a potom stiahneme a niť zasukujeme. Nemusíme uťahovať úplne, uprostred môžeme nechať voľný priestor.


4) Vzniknutý klobúčik teraz tavnou pištolou prilepíme k viečku. Nemusíte sa báť, keď z okrajov nejaké lepidlo vytečie a bude vidieť. V ďalšom kroku ho totiž schováme, takže radšej dajte viac, aby klobúčik poriadne držal.


5) Po zaschnutí lepidla, keď sa presvedčíme, že klobúčik poriadne drží, si odstrihneme bavlnenú čipku tak, aby nám vyšla okolo celého viečka a prilepíme k okraju viečka.6) Takto čipkou pekne skryjeme spojenie medzi viečkom a klobúčikom. V prípade, že klobúčik budete mať veľmi vysoký, kľudne použite dve rady čipiek. Aj tak bude viečko stále pekne skrutkovacie.10) Základ ihelníčka máme hotový a teraz môžete začať zdobiť. Ako prvé si pripravíme textilné kvetinky, ktoré urobíme „živšie“ tým, že im do stredu vložíme piestiky. Tie si hlavičkami priložíme k sebe, množstvo podľa toho, ako veľmi budete chcieť kvetinku plnú a cvakačkami skrátime pokiaľ možno čo najbližšie k piestiku.11) Konce pri sebe pevne držíme, zakvapneme tavnou pištolou a prilepíme do stredu kvetinky.12) V ďalšom kroku si odstrihneme 2 kúsky bavlnenej čipky, tak, aby boli od viečka až po dno pohárika a rohy zostrihneme došikma. Taktiež si pripravíme niekoľko piestikov, ktoré necháme rovné. Čipky na viečku spojíme v strede, tam taktiež položíme piestiky, zakvapneme väčším množstvom lepidla z tavnej pištole a na rovnaké miesto upevníme textilnú kvetinku.13) Ja som použila na každý pohárik 2 kvetinky a tú druhú som nalepila priamo na pohárik.14) Kto má rád jednoduchosť, môže ihelníček nechať takto alebo ho môžeme ešte viacej ozdobiť. Pripravíme si teda ďalšie drobnosti na ozdobenie -  prilepením tavnou pištolou  napr. perličky,  prívesok Strom života .Máme to hotové! Teraz už len stačí nájsť špedlíky a ihly, vložiť do pohárika a napichať na klobúčik.
Pekné tvorenie praje Pavlína Havránková.O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2021
- všetky práva vyhradené