e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 362 návodov zadarmo

Aktuality

Bavlnené vaflové piké zelenina (21.03.2023)

Bavlnené vaflové piké zelenina
Vaflové piké s motívom zeleniny je odolné, ľahko sa udržuje. Vďaka vaflovej štruktúre má vysokú savosť. Hodí sa na šitie utierok, uterákov, obrusov, behúňov aj prestieraní. Má dizajn s nekonečným vzorom.
Viac...

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g (14.03.2023)

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g
Pletacia priadza Lada Luxus je príjemná na dotyk, neškriabe. Využijete ju na pletenie či háčkovanie svetríkov, viest, čiapok, rukavíc, šálov a pod.
Viac...

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm (08.03.2023)

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm
Zips s mosadznými zúbkami využijete na kabáty, bundy aj mikiny. Farba zúbkov a jazdca je zlatá.
Viac...

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20" (28.02.2023)

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20"
Gombíky s kvetom zdobia efektné trblietavé glitre . Tie sú v gombíku zafixované, takže nehrozí, že opadajú. Gombíky využijete nielen na odevy, ale tiež nimi môžete skrášliť doplnky ako sú tašky, čiapky, rukavice a pod. Sú vhodné aj ako ozdoba na nalepenie na foto rámčeky, albumy, denníky, priania alebo pozvánky.
Viac...

Bavlnená vaflovina (21.02.2023)

Bavlnená vaflovina
Bavlnená vaflovina vyniká jednoduchou údržbou a veľkou odolnosťou. Vďaka svojej vaflovej štruktúre má vysokú savosť . Je vhodná na šitie uterákov, osušiek, županov, prehozov, diek, zavinovačiek aj hniezd pre deti a voľnočasových odevov.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Inšpirácie na dekorácie v prírodnom štýle

Dekorácie v prírodnom štýle sa tešia stále väčšej obľube. Juta, sisal, krajka, bavlna, drevo - to sú materiály, ktoré v prírodných (rustikálnych) dekoráciách prevládajú. Dominujú aj populárnym vintage a shabby chic dekoráciám.

Pripravili sme si pre vás pár inšpirácií na jarné aj celoročné dekorácie a doplnky, ktoré potešia milovníkov prírodných materiálov.

 

Štýlové celoročné vence

Páčia sa vám dvere alebo interiér ozdobený prírodným vencom? Vyrobte si ho tiež. Jeho tvorba nezaberie veľa času a výsledok stojí za to. Budete potrebovať polystyrénový polotovar veniec, jutovú stuhu alebo sisalový povrázok, aplikácie kvetov alebo dekoračné drevené srdce. Podľa svôjho vkusu môžete veniec dozdobiť bavlnenou krajkou, prírodnými alebo umelými vetvičkami. Veniec so srdiečkom aj s jutovými kvetmi môže zdobiť váš domov po celý rok. Pridaním sezónnych dekorácií vyrobíte z univerzálneho venca vianočný, veľkonočný alebo napríklad aj jesenný veniec.

Věnec z juty

Věnec z juty a sisalu

 

Veľkonočné dekorácie - vence aj vajíčka

Prírodné materiály sa tiež výborne hodia na tvorbu veľkonočných dekorácií. Na veniec použite polystyrénový korpus, jutovú stuhu, krajku, krútenú jutovú šnóru, kuriatko, dekoračné vajíčka a vetvičky.

Velikonoční věnec z juty

Určite vyskúšajte tiež veľkonočné vajíčka zdobené sisalovým povrázkom. Ich výroba je ľahká, rýchla a hotové vajíčka sa stanú skvelou veľkonočnou dekoráciou. Ako základ môžete použiť polystyrénové vajce, ktoré omotáte povrázkom a ten postupne upevňujete pomocou tavnej pištole. Dozdobíte korálkami alebo gombíkmi a dielo je hotové.

Velikonoční vajíčka ze sisalu

 

Kvetináče v prírodnom štýle

Staré plastové či plechové kvetináče určite nevyhadzujte. Stačí ich zabaliť do vrecoviny, ozdobiť jutovou stuhou, dekoračnými jutovými srdiečkami a kvetmi. V okamihu sa z nich stanú očarujúce bytové dekorácie v prírodnom štýle. 

Květináč - pytlovina, juta

Jutový obal na kvetináč si môžete zabezpečiť aj hotový. Využijete ho na bylinky a kvetiny, vynímať sa v ňom bude tiež napríklad buxus. Pokiaľ sa vám kvetinová dekorácia páči, ale nie ste práve zdatní záhradníci, môžete použiť buxus umelý. Vintage vzhľad kvetináča doladí bavlnená krajka. Priaznivci hravých dekorácií môžu buxus ozdobiť farebnými gombíkmi.

Květináč a buxus

 

Multifunkčný jutový kôš

Veľký rustikálny jutový kôš má široké možnosti použitia. Môžete ho využiť ako obal na rastlinu vo veľkom kvetináči, dajú sa do neho schovať hračky, priadze a potreby na pletenie alebo poslúži ako kôš na prádlo. Určite vás napadne veľa ďalších možností jeho využitia. Ako bytový doplnok pôsobí výnimočne.


Jutový koš

Koš z juty

 

Sviečka ako dekorácia aj originálny darček

Sviečky patria k obľúbeným dekoráciám, ktoré milujú predovšetkým romantické duše. Bývajú tiež populárnym darčekom pre našich blízkych. Pokiaľ ju vlastnoručne ozdobíte, jej hodnota bude mnohonásobne vyššia. Vyskúšajte bavlnenú stuhu s potlačou, bavlnenú krajku, sisalový povrázok a dekorácie podľa svôjho vkusu. My sme použili drevený dekoračný gombík v tvare srdca.

Svíčka

 

Maličkosti tvoria celok

Jutové a textilné aplikácie kvetov slúžia ako nevšedná dekorácia vencov, kvetinových väzieb, vynímajú sa na bytových doplnkoch a poslúžia tiež ako originálna ozdoba tašiek. Ak potrebuje vaša taška alebo vankúš oživiť, určite vyskúšajte.

Taška v přírodním stylu

Prajeme príjemné jarné dni v prírodnom štýle.

 

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2023 - všetky práva vyhradené