e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 322 návodov zadarmo

Aktuality

Drevená dekorácia kvet, motýľ (20.02.2020)

Drevená dekorácia kvet, motýľ
Malé drevené dekorácie využijete na dozdobenie kvetinových väzieb, vencov alebo slávnostného stola. Budú taktiež skvelým pomocníkom pri balení darčekov, alebo pri technike scrapbooking, vďaka ktorej ozdobíte rámiky, fotoalbumy, denníky, a pod.
Viac...

Sada na vyšívanie s predtlačeným motívom (13.02.2020)

Sada na vyšívanie s predtlačeným motívom
So sadou na vyšívanie vytvoríte efektné obrazy krajiniek. Vyšíva sa na predtlačenú tkaninu pomocou priadze mouline. V sade nájdete tkaninu s predlohou, sadu farebných priadzí, obrázkový návod, vyšívacie ihly a bambusový kruh, ktorý vám poslúži taktiež ako rámček pre hotový obrázok.
Viac...

Prámik / hadovka dúhová (07.02.2020)

Prámik / hadovka dúhová
Dúhovo zafarbená hadovka je vhodná na ozdobenie mikín, teplákov, tričiek, divadelných alebo tanečných kostýmov. Je jednostranná.
Viac...

Pletacia priadza Macrame (23.01.2020)

Pletacia priadza Macrame
Priadza Macrame Cotton pripomína povrázok a je doplnená trblietavým lurexom. Využijete ju na pletenie alebo hačkovanie pufov, košíkov, koberčekov aj tašiek.
Viac...

Prámik s kamienkami (09.01.2020)

Prámik s kamienkami
Nažehlovací prámik s brúsenými kamienkami je veľmi praktický. Ušetrí veľa práce pri zdobení odevov. Vďaka brúseným kamienkom sa oslnivo leskne. Jeho základom je lepiaca vrstva, ktorá po nažehlení pevne drží na odeve. Prámik si môžete nastrihať podľa potreby.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Inšpirácie na originálne balenie darčekov

Vianoce sú už za dverami, tak možno začínate riešiť, do čoho zabaliť vianočné darčeky. Možností je veľa. Môžete použiť darčekové tašky, vrecká z organzy, saténu alebo ľanu, hotové krabičky či klasický baliaci papier. Chcete tento rok zabaliť svoje darčeky inak? Tak, aby zaujali na prvý pohľad a boli rovnako úžasné zvonku ako vo vnútri? Nechajte sa inšpirovať v nasledujúcom článku. Máme pre vás pár tipov na baliaci materiál, stuhy a doplnky, ktorými doladíte dary k dokonalosti.

 

Hodvábna pavučinka

Dekoračná hodvábna pavučinka je luxusný materiál, ktorý používajú nie len profesionálni aranžéri. Pavučinka je tenká, lesklá a pôsobí veľmi elegantne. Využijete ju pri zdobení kvetín, ikeban a kvetináčov. Môžete s ňou naaranžovať slávnostné stoly, rovnako ako zabaliť darčeky.

Hodvábna pavučinka vyzerá na darčekoch výborne v kombinácii s umelými plodmi, stuhami aj retiazkovou dutinkou. Vyskúšajte...

Balení dárků - hedvábná pavučinka


Imitácia vrecoviny

Imitácia vrecoviny je ľahká, pevná, jemná a na dotyk príjemná. Môžete si z nej vyrobiť zaujímavé tašky, vrecká alebo vankúše. Pokiaľ obšijete lemy vrecoviny krajkou, získate originálny obrus. Vrecovinu využijete tiež na dekoračné účely, napríklad na aranžovanie viazaných a sušených kvetín, ako ozdobu sezónnych vencov alebo práve na balenie darčekov.

Imitáciu vrecoviny výborne doplní stuha s vianočnými motívmi a drevené dekorácie.

Balení dárků - pytlovina

Balení dárků - pytlovina

Balení dárků - pytlovina

Balení dárků - pytlovina

 

Ozdobný vlnitý papier

Papier s vlnkovaným povrchom je ozdobený potlačou kvetinových ornamentov alebo farebných obrázkov. Využijete ho na zabalenie darčekov alebo aranžovanie rôznych dekorácií. Môžete ho použiť aj ako štólu na slávnostný stôl, na vystrihovanie rôznych ozdôb na zavesenie, na podlepenie  prianí, na pozvánky apod.

Darčeky môžete doplniť menovkou vytvorenou z drevených písmen.

Balení dárků - ozdobný vlnitý papír

Balení dárků - ozdobný vlnitý papír

Balení dárků - ozdobný vlnitý papír

 

Dekoračná bodkovaná metráž

Dekoračná metráž s bodkami je vhodná na patchwork, na výrobu prestieraní, štóly či obrusu. Jej lemy môžete ozdobiť krajkou. Skúste s ňou tiež olepiť krabice alebo rámiky na fotky a uvidíte, ako zaujímavo vám oživí interiér. Darčeky zabalené do nej budú pôsobiť hravo a sviežo.

Pôsobivo vyzerá s umelými rastlinami a plodmi. Na hravosti balíčku pridáte, keď ho doplníte károvanými stuhami.

Balení dárků - puntíkovaná metráž

Balení dárků - puntíkovaná metráž

Balení dárků - puntíkovaná metráž

 

Dekoračná metráž s kvetmi

Dekoračná metráž s potlačou kvetov dýcha romantikou. Je vyrobená z prírodného materiálu, ktorý jej zapožičiava vintage vzhľad. Hodí sa tak na originálne balenie živých kvetov.

Balení dárků - rostlinka

 

Menovky

Čo nesmie chýbať na žiadnom darčeku? No predsa menovka! Vyskúšajte drevené tabulky, na ktoré môžete písať kriedou. Využijete ich teda opakovane. Vybrať si môžete tabulky závesné alebo so štipcami.

Balení dárků - stuhy

Skvele vyzerajú tiež už vyššie spomínané drevené písmená.

Balení dárků - jmenovka

 

Prajeme pokojné predvianočné dni a nádherné vianočné sviatky plné pohody a radosti.

 

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Dominika Kudělka, DiS.

správca webu

dominika.kudelka@stoklasa-sk.sk

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2020
- všetky práva vyhradené