e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 294 návodov zadarmo

Aktuality

Bavlnená látka geometrické vzory (17.07.2019)

Bavlnená látka geometrické vzory
Bavlnená látka s geometrickými vzormi dodá výrobkom štýlový vzhľad. Je príjemná na dotyk. Použitie: Látka slúži hlavne k dekoračným účelom. Vynikne na vankúšoch, taškách, obrusoch, behúňoch, prestieraniach a pod.
Viac...

Prámik s brmbolcami a strapcami (10.07.2019)

Prámik s brmbolcami a strapcami
Prámik je zaujímavý svojím spracovaním - nájdete na ňom farebné bambulky aj strapce. Oživí vám nie len odevy, ale taktiež doplnky ako sú tašky, kabelky, klobúky a pod.
Viac...

Bambusové rúčky na tašky (03.07.2019)

Bambusové rúčky na tašky
Bambusové rúčky vám poslúžia na výrobu tašiek a kabeliek alebo lapačov snov.
Viac...

Flitre (26.06.2019)

Flitre
Hladké flitre sú matné a využijete ich na ozdobenie plesových šiat, blúzok, tričiek, tašiek alebo na výrobu bižutérie. Dierku na prišitie majú pri okraji, preto sú vhodné na vrstvenie, skvele s nimi vytvoríte šupinový efekt. Sú ideálne taktiež na výrobu ketlovaných flitrových náušníc.
Viac...

Sada látok na patchwork (19.06.2019)

Sada látok na patchwork
Sada farebných látok Design Stoklasa je vlastným návrhom firmy Stoklasa. Je skvelá na patchwork. Nájdete medzi nimi prevažne kvetinové vzory - vyberie si každý. Látky v sadách farebne ladia. Každá sada je elegantne previazaná saténovou mašľou s potlačou Stoklasa.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Jarné fimo kvety: ružička

Tagy: fimo | kvet

Ruža sa považuje za kráľovnú všetkých kvetín. Rose bývalo právom obľúbeným menom šlachtičien - aj slovenská Ruženka znie rozprávkovo:). Ružička, ktorú si vďaka nám môžete vyrobiť z fimo hmoty, pôsobí nadmieru romanticky a elegantne. Okúzli vás svojím našuchoreným tvarom a sýtou farbou. Nádhera - nemyslíte? Všetky pomôcky na fimovanie, vrátane kvalitnej fimo hmoty nájdete v našom eshope www.stoklasa-sk.sk.

 

Na fimo ružu budeme potrebovať:

- ružové fimo

- zelené fimo
- odlamovací nožík alebo žiletku

- ihlu na tvarovanie
- lak na fimo

 

Kvalitnú originálnu fimo hmotu nájdete v našom eshope, rovnako ako ďalšie potrebné fimo pomôcky.

 

Postup – ruža:


Najskôr si z fima pripravíme niekoľko guličiek, ktoré budeme následne pretvárať do požadovanej podoby kvetiny. Nachystáme si 4 malé guličky z ružovej hmoty, 3 väčšie a jednu menšiu zelenú.

Vezmeme si jednu malú ružovú guličku a stlačíme ju prstami tak, aby sme dostali zhruba oválnu veľmi tenkú placku. Tú potom zmotáme tak ako je vidieť na obrázku – dostali sme stred ružičky.

Ďalšie 3 malé ružové guličky použijeme ako vnútorné okvetné lístky. Guličku vždy vezmeme, urobíme z nej guľatú placku, opäť dbáme na to aby bola veľmi tenká, predovšetkým v tej časti, ktorá bude smerovať nahor v rozvinutom kvete. Placku potom prilepíme ku stredu ruže, ktorý sme si pripravili v minulom kroku. To isté urobíme aj s ďalšími dvomi guličkami. Takto sme získali stred s okvetnými lístkami. Aby vyzerali lístky prirodzene, môžeme ich teraz len tak vlastnými prstami upraviť (trochu zvlniť apod.), keďže sme urobili lístky tenké, ide to veľmi ľahko.

Teraz našej ruži dorobíme aj zvyšné okvetné plátky, na to budeme potrebovať 3 veľké ružové guličky. Z každej z týchto guličiek urobíme tenkú oválnu placku, ktorú ku vznikajúcemu kvetu prilepíme rovnakým spôsobom ako v minulom kroku. Keď toto postupne urobíme so všetkými tromi guličkami, získame celý kvet ruže. Nové okvetné lístky opäť upravíme, aby vyzerali prirodzenejšie.

Aby ružička pekne vynikla, vytvoríme ku kvetu ešte zelený lístok. Zo zelenej guličky urobíme placku v tvare lístka. Pomocou ihly do lístka urobíme žilkovanie a potom ho prilepíme k už hotovému kvetu.

Nakoniec ešte nožíkom dorovna zrežeme stred, ku ktorému sme lístky lepili. To je tiež veľmi dôležité pre ďalšie „spracovanie“ práve vyrobenej ružičky.
Keď je to hotové, môžeme už dať kvetinu zapiecť do trúby, tak ako to uvádza výrobca fima (110°C/30min).

Upečené? Výborne! Teraz ešte počkáme kým ruža vychladne, potom ju môžeme natrieť špeciálnym lakom určeným na fimo. Nie je to nevyhnutne nutné, ale výsledok stojí za to. Stačí trochu a kvet po ňom bude krásne lesklý a v neposlednom rade aj odolnejší. (lak schne do sucha cca. 20 minút, úplné zaschnutie trvá podľa výrobcu 24 hodín)

A je to HOTOVÉ!

Teraz už môžete kvetinku použiť podľa fantázie, či už ako komponent na výrobu šperkov alebo na dekoráciu.

 

Odporúčame použiť na náušnice. Veľmi jednoducho si úžasné veselé náušnice pripomínajúce teplé jarné obdobie vyrobíte, pokiaľ kvetinky prilepíte k puzetám.

Kovové puzety a všetky ďalšie komponenty na nalepenie nájdete v ponuke nášho eshopu.

 

Ďalší skvelý nápad - prilepte kvietok na prsteňový polotovar a razom máte nežný originálny prstienok.

Prilepte ružičku na komponent vlasovej sponky s ploškou na nalepenie a vyrobte si tak ozdobu do vlasov, s ktorou zažiarite.

Alebo si ju nalepte na plochý brožový mostík a trebárs len tak pripnite na tričko ako originálnu brošňu.

Spôsobov je, ako sami vidíte, naozaj veľa, ako ružičku  využijete, to je len na vás :-)

Prajeme vám krásne jarné dni.

 

Návod pripravila pani Jitka Benešová.


O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Záhumenní 22

747 21 Kravaře, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Dominika Kudělka, DiS.

správca webu

dominika.kudelka@stoklasa-sk.sk

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2019
- všetky práva vyhradené