e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 280 návodov zadarmo

Aktuality

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná (29.03.2023)

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná
Nepočesaná teplákovina pruží do šírky aj do dĺžky. Je vhodná na šitie pohodlných teplákov, mikín, viest alebo šiat. Hodí sa aj na čiapky, nákrčníky, kardigany a pod.
Viac...

Bavlnené vaflové piké zelenina (21.03.2023)

Bavlnené vaflové piké zelenina
Vaflové piké s motívom zeleniny je odolné, ľahko sa udržuje. Vďaka vaflovej štruktúre má vysokú savosť. Hodí sa na šitie utierok, uterákov, obrusov, behúňov aj prestieraní. Má dizajn s nekonečným vzorom.
Viac...

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g (14.03.2023)

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g
Pletacia priadza Lada Luxus je príjemná na dotyk, neškriabe. Využijete ju na pletenie či háčkovanie svetríkov, viest, čiapok, rukavíc, šálov a pod.
Viac...

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm (08.03.2023)

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm
Zips s mosadznými zúbkami využijete na kabáty, bundy aj mikiny. Farba zúbkov a jazdca je zlatá.
Viac...

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20" (28.02.2023)

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20"
Gombíky s kvetom zdobia efektné trblietavé glitre . Tie sú v gombíku zafixované, takže nehrozí, že opadajú. Gombíky využijete nielen na odevy, ale tiež nimi môžete skrášliť doplnky ako sú tašky, čiapky, rukavice a pod. Sú vhodné aj ako ozdoba na nalepenie na foto rámčeky, albumy, denníky, priania alebo pozvánky.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Jarné fimo kvety: ružička

Tagy: fimo | kvet

Ruža sa považuje za kráľovnú všetkých kvetín. Rose bývalo právom obľúbeným menom šlachtičien - aj slovenská Ruženka znie rozprávkovo:). Ružička, ktorú si vďaka nám môžete vyrobiť z fimo hmoty, pôsobí nadmieru romanticky a elegantne. Okúzli vás svojím našuchoreným tvarom a sýtou farbou. Nádhera - nemyslíte? Všetky pomôcky na fimovanie, vrátane kvalitnej fimo hmoty nájdete v našom eshope www.stoklasa-sk.sk.

 

Na fimo ružu budeme potrebovať:

- ružové fimo

- zelené fimo
- odlamovací nožík alebo žiletku

- ihlu na tvarovanie
- lak na fimo

 

Kvalitnú originálnu fimo hmotu nájdete v našom eshope, rovnako ako ďalšie potrebné fimo pomôcky.

 

Postup – ruža:


Najskôr si z fima pripravíme niekoľko guličiek, ktoré budeme následne pretvárať do požadovanej podoby kvetiny. Nachystáme si 4 malé guličky z ružovej hmoty, 3 väčšie a jednu menšiu zelenú.

Vezmeme si jednu malú ružovú guličku a stlačíme ju prstami tak, aby sme dostali zhruba oválnu veľmi tenkú placku. Tú potom zmotáme tak ako je vidieť na obrázku – dostali sme stred ružičky.

Ďalšie 3 malé ružové guličky použijeme ako vnútorné okvetné lístky. Guličku vždy vezmeme, urobíme z nej guľatú placku, opäť dbáme na to aby bola veľmi tenká, predovšetkým v tej časti, ktorá bude smerovať nahor v rozvinutom kvete. Placku potom prilepíme ku stredu ruže, ktorý sme si pripravili v minulom kroku. To isté urobíme aj s ďalšími dvomi guličkami. Takto sme získali stred s okvetnými lístkami. Aby vyzerali lístky prirodzene, môžeme ich teraz len tak vlastnými prstami upraviť (trochu zvlniť apod.), keďže sme urobili lístky tenké, ide to veľmi ľahko.

Teraz našej ruži dorobíme aj zvyšné okvetné plátky, na to budeme potrebovať 3 veľké ružové guličky. Z každej z týchto guličiek urobíme tenkú oválnu placku, ktorú ku vznikajúcemu kvetu prilepíme rovnakým spôsobom ako v minulom kroku. Keď toto postupne urobíme so všetkými tromi guličkami, získame celý kvet ruže. Nové okvetné lístky opäť upravíme, aby vyzerali prirodzenejšie.

Aby ružička pekne vynikla, vytvoríme ku kvetu ešte zelený lístok. Zo zelenej guličky urobíme placku v tvare lístka. Pomocou ihly do lístka urobíme žilkovanie a potom ho prilepíme k už hotovému kvetu.

Nakoniec ešte nožíkom dorovna zrežeme stred, ku ktorému sme lístky lepili. To je tiež veľmi dôležité pre ďalšie „spracovanie“ práve vyrobenej ružičky.
Keď je to hotové, môžeme už dať kvetinu zapiecť do trúby, tak ako to uvádza výrobca fima (110°C/30min).

Upečené? Výborne! Teraz ešte počkáme kým ruža vychladne, potom ju môžeme natrieť špeciálnym lakom určeným na fimo. Nie je to nevyhnutne nutné, ale výsledok stojí za to. Stačí trochu a kvet po ňom bude krásne lesklý a v neposlednom rade aj odolnejší. (lak schne do sucha cca. 20 minút, úplné zaschnutie trvá podľa výrobcu 24 hodín)

A je to HOTOVÉ!

Teraz už môžete kvetinku použiť podľa fantázie, či už ako komponent na výrobu šperkov alebo na dekoráciu.

 

Odporúčame použiť na náušnice. Veľmi jednoducho si úžasné veselé náušnice pripomínajúce teplé jarné obdobie vyrobíte, pokiaľ kvetinky prilepíte k puzetám.

Kovové puzety a všetky ďalšie komponenty na nalepenie nájdete v ponuke nášho eshopu.

 

Ďalší skvelý nápad - prilepte kvietok na prsteňový polotovar a razom máte nežný originálny prstienok.

Prilepte ružičku na komponent vlasovej sponky s ploškou na nalepenie a vyrobte si tak ozdobu do vlasov, s ktorou zažiarite.

Alebo si ju nalepte na plochý brožový mostík a trebárs len tak pripnite na tričko ako originálnu brošňu.

Spôsobov je, ako sami vidíte, naozaj veľa, ako ružičku  využijete, to je len na vás :-)

Prajeme vám krásne jarné dni.

 

Návod pripravila pani Jitka Benešová.


O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2023 - všetky práva vyhradené