e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 280 návodov zadarmo

Aktuality

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná (29.03.2023)

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná
Nepočesaná teplákovina pruží do šírky aj do dĺžky. Je vhodná na šitie pohodlných teplákov, mikín, viest alebo šiat. Hodí sa aj na čiapky, nákrčníky, kardigany a pod.
Viac...

Bavlnené vaflové piké zelenina (21.03.2023)

Bavlnené vaflové piké zelenina
Vaflové piké s motívom zeleniny je odolné, ľahko sa udržuje. Vďaka vaflovej štruktúre má vysokú savosť. Hodí sa na šitie utierok, uterákov, obrusov, behúňov aj prestieraní. Má dizajn s nekonečným vzorom.
Viac...

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g (14.03.2023)

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g
Pletacia priadza Lada Luxus je príjemná na dotyk, neškriabe. Využijete ju na pletenie či háčkovanie svetríkov, viest, čiapok, rukavíc, šálov a pod.
Viac...

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm (08.03.2023)

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm
Zips s mosadznými zúbkami využijete na kabáty, bundy aj mikiny. Farba zúbkov a jazdca je zlatá.
Viac...

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20" (28.02.2023)

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20"
Gombíky s kvetom zdobia efektné trblietavé glitre . Tie sú v gombíku zafixované, takže nehrozí, že opadajú. Gombíky využijete nielen na odevy, ale tiež nimi môžete skrášliť doplnky ako sú tašky, čiapky, rukavice a pod. Sú vhodné aj ako ozdoba na nalepenie na foto rámčeky, albumy, denníky, priania alebo pozvánky.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Kaktusová brošňa z koráliek

Kaktusová brošňa z koráliek je skvelým doplnkom na kabátik, batoh alebo džínsy. Výroba je jednoduchá a rýchla. Môžete si vyrobiť rôzne tvary kaktusov a pridať rôzne farebné korálky.

Materiál a pomôcky

1) Výroba kaktusov je veľmi jednoduchá a pokiaľ budete postupovať podľa návodu, budete ich mať raz dva. Najskôr si teda nachystáme všetok potrebný materiál a začneme tým, že si načrtneme výslednú podobu kaktusov. V návode uvidíte celkom dva.

2) Jednotlivé šablónky si vystrihneme z papiera a podľa nich si potom vystrihneme základný tvar zo zelenej pevnejšej plste.

3) Akonáhle máme vystrihnutý základ, z papierovej šablónky odstrihneme rastlinku a necháme len kvetináč, ktorý neskôr vystrihneme z hnedej, tenšej plste.

4) Ako prvé začneme obšívať kvetináčiky. Navlečieme niť, z jednej strany urobíme uzlík a začneme obidva obšívať rokajlom, vo farbách podľa Vášho vkusu. Nemusíme zapichovať za každou perličkou, pre zjednodušenie môžeme navliekať napríklad po 5 guličkách a potom zašiť.

5) Okrúhlejší kvetináč obšijeme najskôr dookola a potom budeme vyplňovať vnútrajšok. Dve horné rady urobíme inou farbou rokajlu, aby sme urobili kvetináč plastickejší.

6) Druhý kvetináč pre obmenu obšijeme v radách a nebudeme šiť od kraja ku kraju, ale necháme taktiež vykuknúť hnedú plsť.

7) Po obšití celého kvetináčika ho môžeme tavnou pištolou prilepiť ku kaktusovému základu zo zelenej pevnej plste. Celý kaktus potom bude krásne držať a preto na kvetináč stačila plsť mäkšia.

8) Teraz môžeme začať obšívať rastlinku. Pri okrúhlejšom kaktuse najskôr hnedým rokajlom obšijeme tvar podľa vetvičiek a potom začneme vypĺňať jednotlivé časti.

9) Využijeme rôznych odtieňov zelenej a nepravidelne rozmiestnime taktiež červený rokajl, ktorý bude imitovať kvety kaktusu.

 

10) Pri druhom kaktuse budeme postupovať podobne, akurát necháme väčšie rozostupy, aby sme dali šancu vysvitnúť tiež zelenej plsti a budeme používať rovnako ako pri kvetináčiku skôr rady než výplň, tak ako pri kaktuse číslo 1.

11) Akonáhle sme spokojní so vzhľadom, na dokončenie chýba len prilepenie brošňového mostíka tavnou pištolou na spodnú stranu brošne. Pokiaľ by Vám vadili vyliezajúce nite, vystrihnite podľa šablóny ešte raz obidva kaktusy a pred prilepením brošňového mostíka prilepte ešte túto šablónku. Určite využite tenšiu plsť.

12) Máme to hotové :-)

13) Kaktusy môžeme pripichnúť na sako, kabelku alebo jeansy.

Krásne korálkovanie vám praje Bc. Pavlína Havránková, DiS

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2023 - všetky práva vyhradené