e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 338 návodov zadarmo

Aktuality

Lampas do rozparku Nice, Sport, Fashion (27.05.2020)

Lampas do rozparku Nice, Sport, Fashion
Krátky lampas s nápisom je určený na ozdobenie rozparkov. Je jednostranný, veľmi pevný, má štruktúru rypsovej stuhy. Konce sú pevne zatavené. Použitie: Skvele ozdobí rozparky na tričkách, mikinách, športových šatách, sukniach a pod. Vynikne taktiež na doplnkoch, trebárs na štítkoch čiapok.
Viac...

Svadobná stuha srdce s lurexom (20.05.2020)

Svadobná stuha srdce s lurexom
Stuha so srdiečkami je veľmi romantická. Zdobia ju vysekávané vzory, ktoré sú vzhľadom k technológii výroby precízne a rovnomerné. Pre väčší lesk je stuha ozdobená lurexom.
Viac...

Šnúra reflexná (13.05.2020)

Šnúra reflexná
Šnúru využijete do tunelov kapucní mikín, nohavíc či búnd. Vynikne taktiež ako šnúrka do topánok. Je vhodná aj na výrobu efektných náramkov.
Viac...

Monofilová stuha (06.05.2020)

Monofilová stuha
Monofilová stuha s prúžkami má zaujímavé priesvity a jemný lesk. Je obojstranná. Použitie: Stuha je vhodná na balenie darčekov, výrobu rôznych dekorácií alebo na aranžovanie kvetinových väzieb.
Viac...

Prámik monofilový s flitrovými strapcami (29.04.2020)

Prámik monofilový s flitrovými strapcami
Prámik na monofile ozdobuje flitrová bordúra s listami a strapce s flitrami, vďaka čomu sa jemne trblieta a leskne. Prámik využijete na zdobenie športových tanečných úborov i spoločenských a plesových šiat. Dĺžka strapcov je cca 18 cm.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Kaktusová brošňa z koráliek

Kaktusová brošňa z koráliek je skvelým doplnkom na kabátik, batoh alebo džínsy. Výroba je jednoduchá a rýchla. Môžete si vyrobiť rôzne tvary kaktusov a pridať rôzne farebné korálky.

Materiál a pomôcky

1) Výroba kaktusov je veľmi jednoduchá a pokiaľ budete postupovať podľa návodu, budete ich mať raz dva. Najskôr si teda nachystáme všetok potrebný materiál a začneme tým, že si načrtneme výslednú podobu kaktusov. V návode uvidíte celkom dva.

2) Jednotlivé šablónky si vystrihneme z papiera a podľa nich si potom vystrihneme základný tvar zo zelenej pevnejšej plste.

3) Akonáhle máme vystrihnutý základ, z papierovej šablónky odstrihneme rastlinku a necháme len kvetináč, ktorý neskôr vystrihneme z hnedej, tenšej plste.

4) Ako prvé začneme obšívať kvetináčiky. Navlečieme niť, z jednej strany urobíme uzlík a začneme obidva obšívať rokajlom, vo farbách podľa Vášho vkusu. Nemusíme zapichovať za každou perličkou, pre zjednodušenie môžeme navliekať napríklad po 5 guličkách a potom zašiť.

5) Okrúhlejší kvetináč obšijeme najskôr dookola a potom budeme vyplňovať vnútrajšok. Dve horné rady urobíme inou farbou rokajlu, aby sme urobili kvetináč plastickejší.

6) Druhý kvetináč pre obmenu obšijeme v radách a nebudeme šiť od kraja ku kraju, ale necháme taktiež vykuknúť hnedú plsť.

7) Po obšití celého kvetináčika ho môžeme tavnou pištolou prilepiť ku kaktusovému základu zo zelenej pevnej plste. Celý kaktus potom bude krásne držať a preto na kvetináč stačila plsť mäkšia.

8) Teraz môžeme začať obšívať rastlinku. Pri okrúhlejšom kaktuse najskôr hnedým rokajlom obšijeme tvar podľa vetvičiek a potom začneme vypĺňať jednotlivé časti.

9) Využijeme rôznych odtieňov zelenej a nepravidelne rozmiestnime taktiež červený rokajl, ktorý bude imitovať kvety kaktusu.

 

10) Pri druhom kaktuse budeme postupovať podobne, akurát necháme väčšie rozostupy, aby sme dali šancu vysvitnúť tiež zelenej plsti a budeme používať rovnako ako pri kvetináčiku skôr rady než výplň, tak ako pri kaktuse číslo 1.

11) Akonáhle sme spokojní so vzhľadom, na dokončenie chýba len prilepenie brošňového mostíka tavnou pištolou na spodnú stranu brošne. Pokiaľ by Vám vadili vyliezajúce nite, vystrihnite podľa šablóny ešte raz obidva kaktusy a pred prilepením brošňového mostíka prilepte ešte túto šablónku. Určite využite tenšiu plsť.

12) Máme to hotové :-)

13) Kaktusy môžeme pripichnúť na sako, kabelku alebo jeansy.

Krásne korálkovanie vám praje Bc. Pavlína Havránková, DiS

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Dominika Kudělka, DiS.

správca webu

dominika.kudelka@stoklasa-sk.sk

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2020
- všetky práva vyhradené