e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 362 návodov zadarmo

Aktuality

Čísla na výrobu adventného kalendára (20.10.2021)

Čísla na výrobu adventného kalendára
Sada čísiel od 1 do 24 je určená na výrobu adventného kalendára. Môžete ich nalepiť na vrecúška, krabičky, tabuľky alebo do scrapbookového albumu.
Viac...

Neoprén obojstranný 3 mm (13.10.2021)

Neoprén obojstranný 3 mm
Neoprén je ľahký, pružný a pritom pevný materiál. Využijete ho na šitie tašiek, batohov aj ochranných obalov či púzdier na tablety, notebooky, čítačky kníh a pod.
Viac...

Bavlnená šnúra plochá tkaná / macramé šírka 8 (06.10.2021)

Bavlnená šnúra plochá tkaná / macramé šírka 8
Bavlnená plochá šnúra je pevná a odolná. Využijete ju v textilnej galantérii aj na výrobu dekorácií (pletenie košíkov, tašiek a pod.). Dá sa použiť na výrobu drhaných (macramé) výrobkov. Je vhodná aj do tunelov kapucní mikín, nohavíc alebo búnd.
Viac...

Bavlnená látka hasiči, polícia (29.09.2021)

Bavlnená látka hasiči, polícia
Bavlnená látka s hasičmi a policajtami osloví nejedno dieťa. Využijete ju na šitie vankúšov, obliečok, vreciek, tašiek, vreckárov, mantinelov do postieľok a pod.
Viac...

Gombík detský veľkosť 24 " (22.09.2021)

Gombík detský veľkosť 24 "
Dvojdierkové gombíky s obrázkom hasičov, záchranky alebo polície oživia každé chlapčenské oblečenie alebo doplnky. Využijete ich aj na dekorácie a quiet booky (šité knihy).
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Letné náušnice z minerálov

Skúste si vyrobiť náušnice z minerálov. Sú veľmi efektné a na ich zhotovení nie je nič zložité. Budete v nich doslova žiariť, pretože prírodné minerály na vás budú pôsobiť blahodárnou energiou.

Materiál a pomôcky

 

 

1)  Naše ketlovacie nity sú zakončené guľatou hlavičkou, ktorá už vyzerá ako malá strieborná korálka. Rovno na ne môžeme navliecť malú minerálovú korálku a za ňu 1 rokajl.

2) Štiepacími kliešťami skrátime drôtik na dĺžku 2,5 cm.

3) Na jeho konci zatočíme guľatými kliešťami očko na neskoršie zavesenie do krúžku.

4) Na jednu náušnicu budeme potrebovať 5 závesov. Drôtiky skracujeme pred zatočením očiek v dĺžkach 2,5 cm, 2,9 cm a 3,4 cm.

5) Teraz si pripravíme horný diel náušnice s väčšou korálkou. Kliešťami uštipneme guličku na konci drôtika a miesto nej zatočíme očko.

6) Na takto pripravený drôtik navlečieme minerálovú korálku s priemerom 8 mm, na ňu rokajl a celý drôtik ukončíme ďalším očkom. Pred zatočením očka drôtik uštipneme cca 8 mm za rokajlom.

7) Teraz môžeme náušnicu začať kompletovať. Na fotke vidíte prehľadne všetky potrebné diely.

8) Na spojovací krúžok postupne navlečieme dolné závesy. Dodržíme poradie, aby najkratšie boli po stranách a najdlhší uprostred. Ako posledný navlečieme záves s veľkou korálkou. Očko kliešťami uzavrieme – otvorené konce očka spojíme kliešťami smerom k sebe.

9) Na afroháčiku kliešťami otvoríme očko a navlečieme naň posledné zostávajúce voľné očko nad veľkou minerálovou korálkou a očko v afroháčiku opäť uzavrieme.

10) Rovnakým postupom si vyrobíme aj druhú náušnicu. Sami uvidíte, že vás ich výroba bude baviť a výsledok predbehne vaše očakávanie.

Váš tím Stoklasa

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2021
- všetky práva vyhradené