e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 344 návodov zadarmo

Aktuality

Sklenená fľaštička s korkom (19.06.2020)

Sklenená fľaštička s korkom
Sklenená fľaštička s korkovým uzáverom nie len pekne vyzerá, ale je aj praktická. Hodí sa ako dekorácia, ale je skvelá aj na skladovanie. Môžete do nej nasypať korálky, soľ do kúpeľne, dekoračný piesok či iné drobné veci.
Viac...

Plastové korálky Color (11.06.2020)

Plastové korálky Color
Farebné plastové korálky si obľúbia ako deti, tak dospelí. Majú jemný lesk a sýte farby. Sú veľmi kvalitné, všade hladké, nemajú žiadne rozstrapkanie alebo viditeľné švíky. Využijete ich na výrobu bižutérie aj rôznych dekorácií, napr. lapačov snov.
Viac...

Zamatová stuha (04.06.2020)

Zamatová stuha
ednostranná zamatová stuha je veľmi kvalitná, vyrobená z príjemného, mäkkého materiálu. Použitie: Zamatku môžete našiť na akékoľvek oblečenie. Využijte ju taktiež na ozdobenie karnevalových kostýmov alebo krojov. Stuhu je možné použiť pri výrobe bižutérie, keďže sa s ňou veľmi dobre pracuje pri našívaní koráliek.
Viac...

Lampas do rozparku Nice, Sport, Fashion (27.05.2020)

Lampas do rozparku Nice, Sport, Fashion
Krátky lampas s nápisom je určený na ozdobenie rozparkov. Je jednostranný, veľmi pevný, má štruktúru rypsovej stuhy. Konce sú pevne zatavené. Použitie: Skvele ozdobí rozparky na tričkách, mikinách, športových šatách, sukniach a pod. Vynikne taktiež na doplnkoch, trebárs na štítkoch čiapok.
Viac...

Svadobná stuha srdce s lurexom (20.05.2020)

Svadobná stuha srdce s lurexom
Stuha so srdiečkami je veľmi romantická. Zdobia ju vysekávané vzory, ktoré sú vzhľadom k technológii výroby precízne a rovnomerné. Pre väčší lesk je stuha ozdobená lurexom.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Letné náušnice z minerálov

Skúste si vyrobiť náušnice z minerálov. Sú veľmi efektné a na ich zhotovení nie je nič zložité. Budete v nich doslova žiariť, pretože prírodné minerály na vás budú pôsobiť blahodárnou energiou.

Materiál a pomôcky

 

 

1)  Naše ketlovacie nity sú zakončené guľatou hlavičkou, ktorá už vyzerá ako malá strieborná korálka. Rovno na ne môžeme navliecť malú minerálovú korálku a za ňu 1 rokajl.

2) Štiepacími kliešťami skrátime drôtik na dĺžku 2,5 cm.

3) Na jeho konci zatočíme guľatými kliešťami očko na neskoršie zavesenie do krúžku.

4) Na jednu náušnicu budeme potrebovať 5 závesov. Drôtiky skracujeme pred zatočením očiek v dĺžkach 2,5 cm, 2,9 cm a 3,4 cm.

5) Teraz si pripravíme horný diel náušnice s väčšou korálkou. Kliešťami uštipneme guličku na konci drôtika a miesto nej zatočíme očko.

6) Na takto pripravený drôtik navlečieme minerálovú korálku s priemerom 8 mm, na ňu rokajl a celý drôtik ukončíme ďalším očkom. Pred zatočením očka drôtik uštipneme cca 8 mm za rokajlom.

7) Teraz môžeme náušnicu začať kompletovať. Na fotke vidíte prehľadne všetky potrebné diely.

8) Na spojovací krúžok postupne navlečieme dolné závesy. Dodržíme poradie, aby najkratšie boli po stranách a najdlhší uprostred. Ako posledný navlečieme záves s veľkou korálkou. Očko kliešťami uzavrieme – otvorené konce očka spojíme kliešťami smerom k sebe.

9) Na afroháčiku kliešťami otvoríme očko a navlečieme naň posledné zostávajúce voľné očko nad veľkou minerálovou korálkou a očko v afroháčiku opäť uzavrieme.

10) Rovnakým postupom si vyrobíme aj druhú náušnicu. Sami uvidíte, že vás ich výroba bude baviť a výsledok predbehne vaše očakávanie.

Váš tím Stoklasa

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Dominika Kudělka, DiS.

správca webu

dominika.kudelka@stoklasa-sk.sk

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2020
- všetky práva vyhradené