e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 362 návodov zadarmo

Aktuality

Dekoračná látka Loneta hortenzie (28.07.2021)

Dekoračná látka Loneta hortenzie
Loneta s motívmi hortenzie je vhodná na šitie obrusov, prestieraní, dekoračných obliečok na vankúše, podsedákov a ďalších bytových doplnkov. Môžete z nej ušiť aj tašky.
Viac...

Minky s 3D bodkami delfín / jednorožec (21.07.2021)

Minky s 3D bodkami delfín / jednorožec
Minky s obrázkami delfínov s dúhovými rohami jednorožcov si získajú všetky malé i väčšie deti. Sú neuveriteľne mäkké a hebké. Na lícovej strane majú vytlačené 3D bodky. Látka ľahko pruží do šírky. Minky využijete všade tam, kde vyžadujete mäkký materiál - na spodné strany diek, do zavinovačiek, na čiapky, nákrčníky, mikiny alebo župany.
Viac...

Pletacia priadza Elen baby batik (14.07.2021)

Pletacia priadza Elen baby batik
Pletacia priadza Elen baby batik má zaujímavé melírované prevedenie, ktoré dodá všetkým vašim výrobkom pútavý vzhľad. Vďaka antipíllingovej úprave sa nemusíte báť žmolkovania. Priadza je jemná a príjemná na dotyk. Hodí sa na pletenie svetríkov, čiapok, šálov, nákrčníkov i detských vecí.
Viac...

Polyesterové nite Seraflex Mettler 130 m (30.06.2021)

Polyesterové nite Seraflex Mettler 130 m
Pružnú niť s ťažnosťou až 65% využijete na šitie úpletu, teplákoviny, plavkoviny a iných pružných materiálov. Je určená pre bežné šijacie stroje. Niť je vyrobená zo špeciálneho druhu polyesteru (polytrimethylenterephthalat - PTT), ktorý je tvorený z 37% biopolyméru, ktorý patrí medzi obnoviteľné suroviny.
Viac...

Madeira bavlnená vyšívaná (23.06.2021)

Madeira bavlnená vyšívaná
Bavlnenú madeiru zdobí typická dierkovaná výšivka a jemná výšivka na povrchu, ktorá zobrazuje kvety. Látka je jemne priesvitná, ľahká a vzdušná. Madeira je skvost z truhlice našich prababičiek, je vhodná na šitie letných šiat, blúzok, sukní, dievčenských šatočiek a pod. Využijete ju aj na ušitie dekorácií - vankúšov, obrusov, zácloniek, závesov a pod.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Letné náušnice z minerálov

Skúste si vyrobiť náušnice z minerálov. Sú veľmi efektné a na ich zhotovení nie je nič zložité. Budete v nich doslova žiariť, pretože prírodné minerály na vás budú pôsobiť blahodárnou energiou.

Materiál a pomôcky

 

 

1)  Naše ketlovacie nity sú zakončené guľatou hlavičkou, ktorá už vyzerá ako malá strieborná korálka. Rovno na ne môžeme navliecť malú minerálovú korálku a za ňu 1 rokajl.

2) Štiepacími kliešťami skrátime drôtik na dĺžku 2,5 cm.

3) Na jeho konci zatočíme guľatými kliešťami očko na neskoršie zavesenie do krúžku.

4) Na jednu náušnicu budeme potrebovať 5 závesov. Drôtiky skracujeme pred zatočením očiek v dĺžkach 2,5 cm, 2,9 cm a 3,4 cm.

5) Teraz si pripravíme horný diel náušnice s väčšou korálkou. Kliešťami uštipneme guličku na konci drôtika a miesto nej zatočíme očko.

6) Na takto pripravený drôtik navlečieme minerálovú korálku s priemerom 8 mm, na ňu rokajl a celý drôtik ukončíme ďalším očkom. Pred zatočením očka drôtik uštipneme cca 8 mm za rokajlom.

7) Teraz môžeme náušnicu začať kompletovať. Na fotke vidíte prehľadne všetky potrebné diely.

8) Na spojovací krúžok postupne navlečieme dolné závesy. Dodržíme poradie, aby najkratšie boli po stranách a najdlhší uprostred. Ako posledný navlečieme záves s veľkou korálkou. Očko kliešťami uzavrieme – otvorené konce očka spojíme kliešťami smerom k sebe.

9) Na afroháčiku kliešťami otvoríme očko a navlečieme naň posledné zostávajúce voľné očko nad veľkou minerálovou korálkou a očko v afroháčiku opäť uzavrieme.

10) Rovnakým postupom si vyrobíme aj druhú náušnicu. Sami uvidíte, že vás ich výroba bude baviť a výsledok predbehne vaše očakávanie.

Váš tím Stoklasa

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2021
- všetky práva vyhradené