e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 362 návodov zadarmo

Aktuality

Bavlnená metráž / imitácia ľanu hrubšia (23.11.2022)

Bavlnená metráž / imitácia ľanu hrubšia
Látku imitujúcu ľan zdobia orientálne vzory . Využijete ju na šitie obrusov, behúňov, prestierania, dekoračných vankúšov, tašiek, detských teepee a pod.
Viac...

Umelá vetvička ihličnan zasnežená (16.11.2022)

Umelá vetvička ihličnan zasnežená
Dekoračná vetvička ihličnanu je zasypaná umelým snehom, preto je ideálna pre vianočné a zimné aranžmány. Vďaka drôtu sa dobre ohýba. Vetvičku využijete na ozdobenie vencov, črepníkov aj ikebán.
Viac...

Vianočná stuha / organza šírka 60 mm (09.11.2022)

Vianočná stuha / organza šírka 60 mm
Organzovú stuhu zdobí metalická potlač s chevrónovým motívom. Je priesvitná, okraje sa nestrapkajú. Stuhu využijete na dekoračné účely, napríklad na aranžovanie viazaných a sušených kvetov alebo ako ozdobu vencov, črepníkov a iných dekorácií.
Viac...

Samolepiaca penová guma moosgummi hviezdy s glitrami - mix v (02.11.2022)

Samolepiaca penová guma moosgummi hviezdy s glitrami - mix v
Dekoračné hviezdičky s glitrami sú vyrobené z penovej gumy (moosgummi). Na spodnej strane majú samolepiacu vrstvu . Sú vhodné na nalepenie na zabalené darčeky, pozvánky, krabičky, albumy, denníky a pod. Sú skvelé na dozdobenie sezónnych vencov, črepníkov a pod.
Viac...

Dekoračná metráž imitácia juty stromčeky (25.10.2022)

Dekoračná metráž imitácia juty stromčeky
Imitáciu juty zdobí potlač stromčekov a snehových vločiek. Je ľahká a pevná. Využijete ju na šitie vrecúšok, obrusov, prestierania alebo behúňov.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Letné náušnice z minerálov

Skúste si vyrobiť náušnice z minerálov. Sú veľmi efektné a na ich zhotovení nie je nič zložité. Budete v nich doslova žiariť, pretože prírodné minerály na vás budú pôsobiť blahodárnou energiou.

Materiál a pomôcky

 

 

1)  Naše ketlovacie nity sú zakončené guľatou hlavičkou, ktorá už vyzerá ako malá strieborná korálka. Rovno na ne môžeme navliecť malú minerálovú korálku a za ňu 1 rokajl.

2) Štiepacími kliešťami skrátime drôtik na dĺžku 2,5 cm.

3) Na jeho konci zatočíme guľatými kliešťami očko na neskoršie zavesenie do krúžku.

4) Na jednu náušnicu budeme potrebovať 5 závesov. Drôtiky skracujeme pred zatočením očiek v dĺžkach 2,5 cm, 2,9 cm a 3,4 cm.

5) Teraz si pripravíme horný diel náušnice s väčšou korálkou. Kliešťami uštipneme guličku na konci drôtika a miesto nej zatočíme očko.

6) Na takto pripravený drôtik navlečieme minerálovú korálku s priemerom 8 mm, na ňu rokajl a celý drôtik ukončíme ďalším očkom. Pred zatočením očka drôtik uštipneme cca 8 mm za rokajlom.

7) Teraz môžeme náušnicu začať kompletovať. Na fotke vidíte prehľadne všetky potrebné diely.

8) Na spojovací krúžok postupne navlečieme dolné závesy. Dodržíme poradie, aby najkratšie boli po stranách a najdlhší uprostred. Ako posledný navlečieme záves s veľkou korálkou. Očko kliešťami uzavrieme – otvorené konce očka spojíme kliešťami smerom k sebe.

9) Na afroháčiku kliešťami otvoríme očko a navlečieme naň posledné zostávajúce voľné očko nad veľkou minerálovou korálkou a očko v afroháčiku opäť uzavrieme.

10) Rovnakým postupom si vyrobíme aj druhú náušnicu. Sami uvidíte, že vás ich výroba bude baviť a výsledok predbehne vaše očakávanie.

Váš tím Stoklasa

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2022 - všetky práva vyhradené