e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 338 návodov zadarmo

Aktuality

Lampas do rozparku Nice, Sport, Fashion (27.05.2020)

Lampas do rozparku Nice, Sport, Fashion
Krátky lampas s nápisom je určený na ozdobenie rozparkov. Je jednostranný, veľmi pevný, má štruktúru rypsovej stuhy. Konce sú pevne zatavené. Použitie: Skvele ozdobí rozparky na tričkách, mikinách, športových šatách, sukniach a pod. Vynikne taktiež na doplnkoch, trebárs na štítkoch čiapok.
Viac...

Svadobná stuha srdce s lurexom (20.05.2020)

Svadobná stuha srdce s lurexom
Stuha so srdiečkami je veľmi romantická. Zdobia ju vysekávané vzory, ktoré sú vzhľadom k technológii výroby precízne a rovnomerné. Pre väčší lesk je stuha ozdobená lurexom.
Viac...

Šnúra reflexná (13.05.2020)

Šnúra reflexná
Šnúru využijete do tunelov kapucní mikín, nohavíc či búnd. Vynikne taktiež ako šnúrka do topánok. Je vhodná aj na výrobu efektných náramkov.
Viac...

Monofilová stuha (06.05.2020)

Monofilová stuha
Monofilová stuha s prúžkami má zaujímavé priesvity a jemný lesk. Je obojstranná. Použitie: Stuha je vhodná na balenie darčekov, výrobu rôznych dekorácií alebo na aranžovanie kvetinových väzieb.
Viac...

Prámik monofilový s flitrovými strapcami (29.04.2020)

Prámik monofilový s flitrovými strapcami
Prámik na monofile ozdobuje flitrová bordúra s listami a strapce s flitrami, vďaka čomu sa jemne trblieta a leskne. Prámik využijete na zdobenie športových tanečných úborov i spoločenských a plesových šiat. Dĺžka strapcov je cca 18 cm.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Letný náramok cinkáčik a náušnice

Cinkáček - náramek a náušnice - návod

K letu patria kvetiny, spievajúci vtáčikovia a hravá bižutéria. Poďte si s nami vyrobiť letný náramok cinkáčik, ktorý doplníme náušnicami v rovnakom designe. Postup je veľmi ľahký a originálny výsledok na seba nenechá dlho čakať.

V návode sme použili drobné prívesky s motívom vtáčika a sklenené korálky v tvare kvetu. Pre výrobu cinkáčika si môžete vybrať z mnohých ďalších druhov príveskov a koráliek. Záleží len na vašom vkuse.

 

Materiál:

Cinkáček - sada na léto - materiál

 

Postup:

1. Najskôr si pripravíme kvetinkové prívesky na náramok a náušnice. Vyrobiť si ich môžeme približne 13 ks - podľa toho, ako husto zavesené ich chceme mať na náramku . My použijeme na náramok 9 kvetov a na náušnice 4. Môžeme si vyrobiť rovno všetky. Z mixu farieb si vyberieme kvetinky vo farbách, ktoré sa nám páčia. My sme zvolili tyrkysovo-zelené a priehľadné kvetinky.

Stredom kvetinky prevlečieme ozdobný ketlovací nyt.

Cinkáček - náramek a náušnice 1

2. Zahnutými kliešťami nyt ohneme do pravého uhla. Štiepacími kliešťami si ho skrátime na dĺžku asi 1 cm od ohybu. Nakoniec si vytvoríme očko. K tomu sa nám budú najlepšie hodiť guľaté ketlovacie kliešte.

Cinkáček - náramek a náušnice 2

3. Takto si vyrobíme všetky potrebné kvetinky.

Cinkáček - náramek a náušnice 3

4. Teraz si pripravíme prívesky v tvare vtáčika. Na upevnenie na náramok môžeme použiť klasické spojovacie krúžky alebo ako v našom prípade prepojovacie články na krúžky. Prepojovací článok prevlečieme na jednej strane očkom na prívesku vtáčika a z druhej strany budeme navliekať na retiazku. Stranu pri vtáčiku môžeme uzavrieť a druhú si necháme zatiaľ otvorenú. Pripravíme si približne 10 príveskov. Opäť záleží na tom, ako husto ich chceme na náramku mať.

Cinkáček - náramek a náušnice 4

5. Prepojovacie články použijeme tiež na upevnenie kvetiniek na náramok.

Odvakneme si retiazku v takej dĺžke, aby nám sedel na zápästie. Počítajte ešte približne s 1,5-2 cm na zapínanie a prepojovacie diely alebo spojovacie krúžky. Začneme upevňovať striedavo kvetinky a vtáčikov. Voľné očko prepojovacieho článku navlečieme na retiazku a uzavrieme.

Cinkáček - náramek a náušnice 5

Cinkáček - náramek a náušnice 6

6. Na náš náramok sme použili 8 vtáčikov, 5 priehľadných a 4 zeleno-tyrkysové kvetinky. Pri konci si necháme trochu voľného miesta a prípadne ešte podľa potreby skrátime retiazku.

Cinkáček - náramek a náušnice 7

7. Na jeden koniec pripevníme pomocou prepojovacieho článku zapínanie, na druhý koniec rovnakým spôsobom upevníme krúžok.

Cinkáček - náramek a náušnice 8

8. Náramok máme hotový.

Cinkáček - náramek a náušnice 9

9. Teraz sa pustíme do náušníc. Budeme potrebovať 2 priehľadné, 2 tyrkysovo-zelené kvetinky, 2 náušnicové zapínania a 8 prepojovacích článkov (alebo môžeme opäť použiť spojovacie krúžky).

Cinkáček - náramek a náušnice 10

10. Na kvetinku s očkom nasadíme prepojovací článok, na ten potom ďalší, pripevníme prívesok vtáčika a pokračujeme ďalším prepojovacím článkom.

Cinkáček - náramek a náušnice 11

11. Nasadíme priehľadnú kvetinku a ďalší prepojovací článok.

Cinkáček - náramek a náušnice 13

12. Na posledný prepojovací článok nasadíme náušnicové zapínanie, článok pomocou klieští uzavrieme a náušnica je hotová. Pre výrobu druhej náušnice si postup zopakujeme.

Cinkáček - náramek a náušnice 12

13. Letná sada cinkavého náramku a náušníc je hotová.

Cinkáček - náramek a náušnice 14

Cinkáček - náramek a náušnice 15

Prajeme slnečné letné dni plné dobrej nálady.

Návod pre vás pripravila Zuzana Roubíčková.

 

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Dominika Kudělka, DiS.

správca webu

dominika.kudelka@stoklasa-sk.sk

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2020
- všetky práva vyhradené