e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 362 návodov zadarmo

Aktuality

Bavlnená metráž / imitácia ľanu hrubšia (23.11.2022)

Bavlnená metráž / imitácia ľanu hrubšia
Látku imitujúcu ľan zdobia orientálne vzory . Využijete ju na šitie obrusov, behúňov, prestierania, dekoračných vankúšov, tašiek, detských teepee a pod.
Viac...

Umelá vetvička ihličnan zasnežená (16.11.2022)

Umelá vetvička ihličnan zasnežená
Dekoračná vetvička ihličnanu je zasypaná umelým snehom, preto je ideálna pre vianočné a zimné aranžmány. Vďaka drôtu sa dobre ohýba. Vetvičku využijete na ozdobenie vencov, črepníkov aj ikebán.
Viac...

Vianočná stuha / organza šírka 60 mm (09.11.2022)

Vianočná stuha / organza šírka 60 mm
Organzovú stuhu zdobí metalická potlač s chevrónovým motívom. Je priesvitná, okraje sa nestrapkajú. Stuhu využijete na dekoračné účely, napríklad na aranžovanie viazaných a sušených kvetov alebo ako ozdobu vencov, črepníkov a iných dekorácií.
Viac...

Samolepiaca penová guma moosgummi hviezdy s glitrami - mix v (02.11.2022)

Samolepiaca penová guma moosgummi hviezdy s glitrami - mix v
Dekoračné hviezdičky s glitrami sú vyrobené z penovej gumy (moosgummi). Na spodnej strane majú samolepiacu vrstvu . Sú vhodné na nalepenie na zabalené darčeky, pozvánky, krabičky, albumy, denníky a pod. Sú skvelé na dozdobenie sezónnych vencov, črepníkov a pod.
Viac...

Dekoračná metráž imitácia juty stromčeky (25.10.2022)

Dekoračná metráž imitácia juty stromčeky
Imitáciu juty zdobí potlač stromčekov a snehových vločiek. Je ľahká a pevná. Využijete ju na šitie vrecúšok, obrusov, prestierania alebo behúňov.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Letný náramok cinkáčik a náušnice

Cinkáček - náramek a náušnice - návod

K letu patria kvetiny, spievajúci vtáčikovia a hravá bižutéria. Poďte si s nami vyrobiť letný náramok cinkáčik, ktorý doplníme náušnicami v rovnakom designe. Postup je veľmi ľahký a originálny výsledok na seba nenechá dlho čakať.

V návode sme použili drobné prívesky s motívom vtáčika a sklenené korálky v tvare kvetu. Pre výrobu cinkáčika si môžete vybrať z mnohých ďalších druhov príveskov a koráliek. Záleží len na vašom vkuse.

 

Materiál:

Cinkáček - sada na léto - materiál

 

Postup:

1. Najskôr si pripravíme kvetinkové prívesky na náramok a náušnice. Vyrobiť si ich môžeme približne 13 ks - podľa toho, ako husto zavesené ich chceme mať na náramku . My použijeme na náramok 9 kvetov a na náušnice 4. Môžeme si vyrobiť rovno všetky. Z mixu farieb si vyberieme kvetinky vo farbách, ktoré sa nám páčia. My sme zvolili tyrkysovo-zelené a priehľadné kvetinky.

Stredom kvetinky prevlečieme ozdobný ketlovací nyt.

Cinkáček - náramek a náušnice 1

2. Zahnutými kliešťami nyt ohneme do pravého uhla. Štiepacími kliešťami si ho skrátime na dĺžku asi 1 cm od ohybu. Nakoniec si vytvoríme očko. K tomu sa nám budú najlepšie hodiť guľaté ketlovacie kliešte.

Cinkáček - náramek a náušnice 2

3. Takto si vyrobíme všetky potrebné kvetinky.

Cinkáček - náramek a náušnice 3

4. Teraz si pripravíme prívesky v tvare vtáčika. Na upevnenie na náramok môžeme použiť klasické spojovacie krúžky alebo ako v našom prípade prepojovacie články na krúžky. Prepojovací článok prevlečieme na jednej strane očkom na prívesku vtáčika a z druhej strany budeme navliekať na retiazku. Stranu pri vtáčiku môžeme uzavrieť a druhú si necháme zatiaľ otvorenú. Pripravíme si približne 10 príveskov. Opäť záleží na tom, ako husto ich chceme na náramku mať.

Cinkáček - náramek a náušnice 4

5. Prepojovacie články použijeme tiež na upevnenie kvetiniek na náramok.

Odvakneme si retiazku v takej dĺžke, aby nám sedel na zápästie. Počítajte ešte približne s 1,5-2 cm na zapínanie a prepojovacie diely alebo spojovacie krúžky. Začneme upevňovať striedavo kvetinky a vtáčikov. Voľné očko prepojovacieho článku navlečieme na retiazku a uzavrieme.

Cinkáček - náramek a náušnice 5

Cinkáček - náramek a náušnice 6

6. Na náš náramok sme použili 8 vtáčikov, 5 priehľadných a 4 zeleno-tyrkysové kvetinky. Pri konci si necháme trochu voľného miesta a prípadne ešte podľa potreby skrátime retiazku.

Cinkáček - náramek a náušnice 7

7. Na jeden koniec pripevníme pomocou prepojovacieho článku zapínanie, na druhý koniec rovnakým spôsobom upevníme krúžok.

Cinkáček - náramek a náušnice 8

8. Náramok máme hotový.

Cinkáček - náramek a náušnice 9

9. Teraz sa pustíme do náušníc. Budeme potrebovať 2 priehľadné, 2 tyrkysovo-zelené kvetinky, 2 náušnicové zapínania a 8 prepojovacích článkov (alebo môžeme opäť použiť spojovacie krúžky).

Cinkáček - náramek a náušnice 10

10. Na kvetinku s očkom nasadíme prepojovací článok, na ten potom ďalší, pripevníme prívesok vtáčika a pokračujeme ďalším prepojovacím článkom.

Cinkáček - náramek a náušnice 11

11. Nasadíme priehľadnú kvetinku a ďalší prepojovací článok.

Cinkáček - náramek a náušnice 13

12. Na posledný prepojovací článok nasadíme náušnicové zapínanie, článok pomocou klieští uzavrieme a náušnica je hotová. Pre výrobu druhej náušnice si postup zopakujeme.

Cinkáček - náramek a náušnice 12

13. Letná sada cinkavého náramku a náušníc je hotová.

Cinkáček - náramek a náušnice 14

Cinkáček - náramek a náušnice 15

Prajeme slnečné letné dni plné dobrej nálady.

Návod pre vás pripravila Zuzana Roubíčková.

 

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2022 - všetky práva vyhradené