e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 362 návodov zadarmo

Aktuality

Bavlnená metráž / imitácia ľanu hrubšia (23.11.2022)

Bavlnená metráž / imitácia ľanu hrubšia
Látku imitujúcu ľan zdobia orientálne vzory . Využijete ju na šitie obrusov, behúňov, prestierania, dekoračných vankúšov, tašiek, detských teepee a pod.
Viac...

Umelá vetvička ihličnan zasnežená (16.11.2022)

Umelá vetvička ihličnan zasnežená
Dekoračná vetvička ihličnanu je zasypaná umelým snehom, preto je ideálna pre vianočné a zimné aranžmány. Vďaka drôtu sa dobre ohýba. Vetvičku využijete na ozdobenie vencov, črepníkov aj ikebán.
Viac...

Vianočná stuha / organza šírka 60 mm (09.11.2022)

Vianočná stuha / organza šírka 60 mm
Organzovú stuhu zdobí metalická potlač s chevrónovým motívom. Je priesvitná, okraje sa nestrapkajú. Stuhu využijete na dekoračné účely, napríklad na aranžovanie viazaných a sušených kvetov alebo ako ozdobu vencov, črepníkov a iných dekorácií.
Viac...

Samolepiaca penová guma moosgummi hviezdy s glitrami - mix v (02.11.2022)

Samolepiaca penová guma moosgummi hviezdy s glitrami - mix v
Dekoračné hviezdičky s glitrami sú vyrobené z penovej gumy (moosgummi). Na spodnej strane majú samolepiacu vrstvu . Sú vhodné na nalepenie na zabalené darčeky, pozvánky, krabičky, albumy, denníky a pod. Sú skvelé na dozdobenie sezónnych vencov, črepníkov a pod.
Viac...

Dekoračná metráž imitácia juty stromčeky (25.10.2022)

Dekoračná metráž imitácia juty stromčeky
Imitáciu juty zdobí potlač stromčekov a snehových vločiek. Je ľahká a pevná. Využijete ju na šitie vrecúšok, obrusov, prestierania alebo behúňov.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Maska na spanie

Maska na spanie je efektným a užitočným pomocníkom na spanie. Výborne chráni oči pred svetlom a váš spánok tak bude kvalitnejší. Praktické využitie môže mať aj pri cestovaní lietadlom, vlakom, autobusom. Nebudú vás tak rušiť ostatní cestujúci a necháte sa oddávať predstavám napríklad o dovolenke.

 

 

Materiál a pomôcky


1) Nakreslíme si šablónu na papier podľa obrázka a tú vystrihneme.2) Rozprestrieme si obidve látky na seba, priložíme šablónu a tú obkreslíme kriedou na danú látku.3) Prišpendlíme látky k sebe a vystrihneme.4) Odstrihneme z bavlneného úpletu pružný pásik s dĺžkou 32 cm a šírkou 5 cm.5) Látku prúžku preložíme na šírku 2,5 cm a obšijeme po celej dĺžke a po jednej šírke. Jednu šírku necháme voľnú.6) Do takto ušitého prúžku vložíme do voľného priestoru pinzetu alebo hrubšiu ihlicu na strane neprešitej šírky a prevlečieme.7) Prúžok našijeme na bavlnenú časť.8) Obidva vystrihnuté diely spojíme štipčekmi. Prúžok je medzi obidvomi materiálmi. Na jednej strane si necháme priestor so šírkou 3 až 3,5 cm na otočenie.9) Obšijeme po obvode a vynecháme otvor na pretočenie.10) Otočíme.11) Vyštepujeme po obvode vrátane otvoru na obrátenie.12) Prežehlíme a sme hotoví.Návod pre vás pripravil tím šijacej dielne Stoklasa.

Vložiť príspevok
O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2022 - všetky práva vyhradené