e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 290 návodov zadarmo

Aktuality

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná (29.03.2023)

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná
Nepočesaná teplákovina pruží do šírky aj do dĺžky. Je vhodná na šitie pohodlných teplákov, mikín, viest alebo šiat. Hodí sa aj na čiapky, nákrčníky, kardigany a pod.
Viac...

Bavlnené vaflové piké zelenina (21.03.2023)

Bavlnené vaflové piké zelenina
Vaflové piké s motívom zeleniny je odolné, ľahko sa udržuje. Vďaka vaflovej štruktúre má vysokú savosť. Hodí sa na šitie utierok, uterákov, obrusov, behúňov aj prestieraní. Má dizajn s nekonečným vzorom.
Viac...

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g (14.03.2023)

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g
Pletacia priadza Lada Luxus je príjemná na dotyk, neškriabe. Využijete ju na pletenie či háčkovanie svetríkov, viest, čiapok, rukavíc, šálov a pod.
Viac...

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm (08.03.2023)

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm
Zips s mosadznými zúbkami využijete na kabáty, bundy aj mikiny. Farba zúbkov a jazdca je zlatá.
Viac...

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20" (28.02.2023)

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20"
Gombíky s kvetom zdobia efektné trblietavé glitre . Tie sú v gombíku zafixované, takže nehrozí, že opadajú. Gombíky využijete nielen na odevy, ale tiež nimi môžete skrášliť doplnky ako sú tašky, čiapky, rukavice a pod. Sú vhodné aj ako ozdoba na nalepenie na foto rámčeky, albumy, denníky, priania alebo pozvánky.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Maska na spanie

Maska na spanie je efektným a užitočným pomocníkom na spanie. Výborne chráni oči pred svetlom a váš spánok tak bude kvalitnejší. Praktické využitie môže mať aj pri cestovaní lietadlom, vlakom, autobusom. Nebudú vás tak rušiť ostatní cestujúci a necháte sa oddávať predstavám napríklad o dovolenke.

 

 

Materiál a pomôcky


1) Nakreslíme si šablónu na papier podľa obrázka a tú vystrihneme.2) Rozprestrieme si obidve látky na seba, priložíme šablónu a tú obkreslíme kriedou na danú látku.3) Prišpendlíme látky k sebe a vystrihneme.4) Odstrihneme z bavlneného úpletu pružný pásik s dĺžkou 32 cm a šírkou 5 cm.5) Látku prúžku preložíme na šírku 2,5 cm a obšijeme po celej dĺžke a po jednej šírke. Jednu šírku necháme voľnú.6) Do takto ušitého prúžku vložíme do voľného priestoru pinzetu alebo hrubšiu ihlicu na strane neprešitej šírky a prevlečieme.7) Prúžok našijeme na bavlnenú časť.8) Obidva vystrihnuté diely spojíme štipčekmi. Prúžok je medzi obidvomi materiálmi. Na jednej strane si necháme priestor so šírkou 3 až 3,5 cm na otočenie.9) Obšijeme po obvode a vynecháme otvor na pretočenie.10) Otočíme.11) Vyštepujeme po obvode vrátane otvoru na obrátenie.12) Prežehlíme a sme hotoví.Návod pre vás pripravil tím šijacej dielne Stoklasa.

Vložiť príspevok
O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2023 - všetky práva vyhradené