e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 362 návodov zadarmo

Aktuality

Bavlnená metráž / imitácia ľanu hrubšia (23.11.2022)

Bavlnená metráž / imitácia ľanu hrubšia
Látku imitujúcu ľan zdobia orientálne vzory . Využijete ju na šitie obrusov, behúňov, prestierania, dekoračných vankúšov, tašiek, detských teepee a pod.
Viac...

Umelá vetvička ihličnan zasnežená (16.11.2022)

Umelá vetvička ihličnan zasnežená
Dekoračná vetvička ihličnanu je zasypaná umelým snehom, preto je ideálna pre vianočné a zimné aranžmány. Vďaka drôtu sa dobre ohýba. Vetvičku využijete na ozdobenie vencov, črepníkov aj ikebán.
Viac...

Vianočná stuha / organza šírka 60 mm (09.11.2022)

Vianočná stuha / organza šírka 60 mm
Organzovú stuhu zdobí metalická potlač s chevrónovým motívom. Je priesvitná, okraje sa nestrapkajú. Stuhu využijete na dekoračné účely, napríklad na aranžovanie viazaných a sušených kvetov alebo ako ozdobu vencov, črepníkov a iných dekorácií.
Viac...

Samolepiaca penová guma moosgummi hviezdy s glitrami - mix v (02.11.2022)

Samolepiaca penová guma moosgummi hviezdy s glitrami - mix v
Dekoračné hviezdičky s glitrami sú vyrobené z penovej gumy (moosgummi). Na spodnej strane majú samolepiacu vrstvu . Sú vhodné na nalepenie na zabalené darčeky, pozvánky, krabičky, albumy, denníky a pod. Sú skvelé na dozdobenie sezónnych vencov, črepníkov a pod.
Viac...

Dekoračná metráž imitácia juty stromčeky (25.10.2022)

Dekoračná metráž imitácia juty stromčeky
Imitáciu juty zdobí potlač stromčekov a snehových vločiek. Je ľahká a pevná. Využijete ju na šitie vrecúšok, obrusov, prestierania alebo behúňov.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Náhrdelník zo SuperDua vo víre farieb

Náhrdelník SuperDuoObľúbili ste si dvojdierkový rokajl? Alebo ho ešte nepoznáte? Dnes sme si pre vás pripravili návod na náhrdelník z koráliek SuperDuo vo víre farieb. Inšpirujte sa našou farebnou kombináciou alebo si zvoľte farby podľa svôjho vkusu a poďte na to. Postup je podrobný a ľahký. Tvorbu náhrdelníka zvládnu aj začiatočníci.

 

Na výrobu sme použili dvojdierkový rokajl SuperDuo, s ktorým je radosť pracovať. Je veľmi pravidelný a jeho farby sú krásne sýte, jednoducho ideálny pre letné dni aj pre tie pochmúrne, ktoré potrebujete rozžiariť.

 

Materiál

Náhrdelník SuperDuo - materiál

 

Postup

1. Najskôr si vyrobíme prívesok. Navlečieme si na ihlu pevný silón. Na ten potom navlečieme striedavo 9 koráliek SuperDuo v poradí: tyrkys, žltá, zelená.

Náhrdelník SuperDuo 1

2. Silón prevlečieme poslednou korálkou tak, aby nám z každej strany rovnakej dierky vychádzal jeden koniec silónu. V zelenej korálke potom jeden koniec silónu prevlečieme aj druhou dierkou, takže obidva konce povedú na rovnakú stranu. Teraz konce zauzlujeme, jeden koniec odstrihneme a ďalej budeme pracovať len s jedným silónom.

Náhrdelník SuperDuo 2

Náhrdelník SuperDuo 3

3. Zo zelenej korálky nám teda vychádza koniec silónu, na ktorý navlečieme rovnakú zelenú korálku. Potom silón prevlečieme voľnou dierkou tyrkysovej korálky, pridáme novú tyrkysovú a prevlečieme zase voľnou dierkou žltej korálky. Rovnakým spôsobom pokračujeme až do konca kruhu.

Náhrdelník SuperDuo 4

Náhrdelník SuperDuo 5

4. Končíme opäť pri zelenej korálke. Silón prevlečieme aj druhou dierkou zelenej korálky, teda nám povedie zase na opačnú stranu. Teraz na silón navlečieme 2 zelené korálky, prevlečieme voľnou dierkou tyrkysovej korálky, pridáme 2 nové tyrkysové korálky, prevlečieme voľnou dierkou žltej korálky a rovnako pokračujeme až k prvej zelenej korálke.

Náhrdelník SuperDuo 6

Náhrdelník SuperDuo 7

5. Silón prevlečieme nadväzujúcou zelenou korálkou (rovnakou dierkou, akú sme už použili) a tou istou korálkou prevlečieme aj druhú dierku, aby nám silón smeroval zase na opačnú stranu.

Náhrdelník SuperDuo 8

6. Navlečieme novú žltú korálku a potom silón prevlečieme voľnou dierkou korálky z predchádzajúcej rady.

Náhrdelník SuperDuo 9

7. Navlečieme ďalšiu žltú korálku, prevlečieme voľnou dierkou ďalšej žltej korálky z predchádzajúcej rady a nasleduje nová tyrkysová korálka. Teraz silón prevlečieme voľnou dierkou tyrkysovej korálky z predchádzajúcej hotovej rady a pridáme novú tyrkysovú korálku.

Náhrdelník SuperDuo 10

8. Rovnakým spôsobom pokračujeme do konca. Akonáhle sa dostaneme až k zelenej korálke, pri ktorej sme začínali, prevlečieme ešte spodnou dierkou žltej korálky a voľnou dierkou rovnakej korálky, aby nám silón viedol na opačnú stranu. Silón nám teda smeruje k zelenej korálke.

Náhrdelník SuperDuo 11

Náhrdelník SuperDuo 12

9. Navlečieme 2 nové žlté korálky, prevlečieme voľnou dierkou zelenej korálky z hotovej rady, navlečieme 1 novú zelenú korálku, prevlečieme voľnou dierkou zelenej korálky a navlečieme 2 nové zelené korálky. Ďalej prevlečieme voľnou dierkou tyrkysovej korálky, pridáme jednu novú, prevlečieme voľnou dierkou tyrkysovej korálky, pridáme dve nové a rovnakým spôsobom pokračujeme do konca.

Náhrdelník SuperDuo 13

Náhrdelník SuperDuo 14

Náhrdelník SuperDuo 15

10. Pri poslednej žltej korálke zase prevlečieme silón aj druhou dierkou. Silón nám teraz smeruje k ďalším žltým korálkam. Navlečieme 1 novú žltú korálku, prevlečieme voľnou dierkou žltej korálky z hotovej rady, pridáme 1 novú žltú korálku, prevlečieme voľnou dierkou žltej korálky z predchádzajúcej rady a pridáme priehľadnú korálku. Pokračujeme voľnou dierkou tyrkysovej korálky a rovnakým spôsobom až do konca.

Náhrdelník SuperDuo 17

Náhrdelník SuperDuo 18

11. Teraz budeme pridávať posledné korálky na špičky. Silón nám teraz vychádza zo žltej korálky smerom k zelenej. Prevlečieme druhou dierkou žltej korálky tak, aby nám viedol na opačnú stranu. Pridáme žltú korálku a prevlečieme voľnou dierkou ďalšej žltej korálky z hotovej rady. Potom prevlečieme druhou dierkou rovnakej korálky a vedieme späť radou s priehľadnými korálkami. Prevlečieme teda žltými korálkami, priehľadným a zelenými, kedy pri druhej zelenej s voľnou dierkou touto voľnou dierkou prevlečieme. Pridáme novú zelenú korálku, prevlečieme ďalšou zelenou korálkou s voľnou dierkou. Pri tejto opäť prevlečieme aj spodnou dierkou a smerujeme zase na opačnú stranu. Rovnako postupujeme až do konca.

Náhrdelník SuperDuo 19

Náhrdelník SuperDuo 20

12. Na konci silón zauzlujeme a odstrihneme.

Náhrdelník SuperDuo 21

13. Máme hotový prívesok.

Náhrdelník SuperDuo 22

Náhrdelník SuperDuo 23

14. Teraz zostáva len zavesiť. Máme nepreberné množstvo možností, ako na to. My sme si zvolili jednoduchú závesnú šnóru vytvorenú z priehľadného rokajlu, ktorý navlečieme na elastický silónový vlasec. Dĺžku si zvoľte podľa seba, ako vám to vyhovuje.

Náhrdelník SuperDuo 24

15. Akonáhle máte ideálnu dĺžku, prevlečte jednou špičkou prívesku, zauzlujte a odstrihnite. Tým, že sme zvolili elastický vlasec, môžeme vytvoriť kratší náhrdelník, bez toho aby sme museli používať zapínanie. Ak máte radšej dlhšie náhrdelníky, ktoré bez problémov pretiahnete cez hlavu, môžete použiť aj pevný vlasec.

Náhrdelník SuperDuo 25

16. Máme to hotové.

Náhrdelník SuperDuo 26

17. Pokiaľ si prívesok chcete zavesiť ako ozdobu napríklad na kabelku, môžete k nemu pomocou priehľadných koráliek a vlasca vytvoriť len malé očko a kdekoľvek zavesiť.

Náhrdelník SuperDuo 27

Náhrdelník SuperDuo 28

18. Ak dávate prednosť iným návlekovým materiálom, môžete prívesok zavesiť napríklad na jednoduchú bavlnenú šnóru. K tomu budete potrebovať spojovací krúžok a bavlnenú šnórku s karabinkou.

Náhrdelník SuperDuo 29

Náhrdelník SuperDuo 30

Náhrdelník SuperDuo 31

Prajeme, nech sa výtvor podarí, a užite si nielen letné dni vo víre farieb.

 

Návod pre vás pripravila Zuzana Roubíčková.

 

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2022 - všetky práva vyhradené