e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 280 návodov zadarmo

Aktuality

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná (29.03.2023)

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná
Nepočesaná teplákovina pruží do šírky aj do dĺžky. Je vhodná na šitie pohodlných teplákov, mikín, viest alebo šiat. Hodí sa aj na čiapky, nákrčníky, kardigany a pod.
Viac...

Bavlnené vaflové piké zelenina (21.03.2023)

Bavlnené vaflové piké zelenina
Vaflové piké s motívom zeleniny je odolné, ľahko sa udržuje. Vďaka vaflovej štruktúre má vysokú savosť. Hodí sa na šitie utierok, uterákov, obrusov, behúňov aj prestieraní. Má dizajn s nekonečným vzorom.
Viac...

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g (14.03.2023)

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g
Pletacia priadza Lada Luxus je príjemná na dotyk, neškriabe. Využijete ju na pletenie či háčkovanie svetríkov, viest, čiapok, rukavíc, šálov a pod.
Viac...

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm (08.03.2023)

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm
Zips s mosadznými zúbkami využijete na kabáty, bundy aj mikiny. Farba zúbkov a jazdca je zlatá.
Viac...

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20" (28.02.2023)

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20"
Gombíky s kvetom zdobia efektné trblietavé glitre . Tie sú v gombíku zafixované, takže nehrozí, že opadajú. Gombíky využijete nielen na odevy, ale tiež nimi môžete skrášliť doplnky ako sú tašky, čiapky, rukavice a pod. Sú vhodné aj ako ozdoba na nalepenie na foto rámčeky, albumy, denníky, priania alebo pozvánky.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Náramok z dvojdierkového rokajlu

Začínate so šitým šperkom a hľadáte inšpiráciu pre svoje tvorenie? Alebo už šité šperky pomocou jednoduchého rokajlu tvoríte, ale zatiaľ ste do svojej tvorby nezapojili dvojdierkový rokajl? Potom je náš nový návodNáramek SuperDuo určený práve vám. Pomocou jednoduchého návodu si vytvoríte zaujímavý náramok, ktorý zvládnete počas hodinky.

 

Dvojdierkový rokajl prináša hneď niekoľko výhod. Jeho použitie je veľmi ľahké, napriek tomu výsledok vyzerá skvele. Nemusíte poznať žiadne zložité postupy, ani tráviť dlhé dni výrobou originálneho šperku.

 

K výrobe náramku podľa nášho návodu, rovnako ako k ďalším šitým šperkom, odporúčame použiť vysoko kvalitný a pravidelný dvojdierkový rokajl SuperDuo a jednodierkový rokajl Preciosa. Výsledek vášho snaženia tak bude dokonale pravidelný a efektný.

 

Materiál:

Náramek SuperDuo - materiál


Postup:

1. Na silón si najskôr navlečieme striedavo fialový dvojdierkový rokajl a jednodierkový šedý rokajl v takej dĺžke, akú potrebujeme na celkovú dĺžku náramku. Ak použijete pevný vlasec, urobte náramok dlhší, aby ste ho pretiahli cez zápästie, alebo môžete použiť bižutérne zapínanie. V tomto návode sme zvolili jednoduchší postup, teda bez použitia bižutérneho zapínania. Náramok tak vyzerá veľmi kompaktne. Pokiaľ použijete elastický vlasec, zvoľte dĺžku, aká je vám pohodlná, elastický vlasec sa prispôsobí. Navliekať začíname dvojdierkovým rokajlom a končíme jednoduchým.

Náramek SuperDuo 1

2. Poslednú korálku máme teda jednoduchú a na ňu naviažeme ružovým dvojdierkovým rokajlom. Ten nám vytvorí ďalšiu radu náramku. Prevliekame striedavo jednou dierkou ružového SuperDua a voľnou dierkou fialového SuperDua.

Náramek SuperDuo 2

Hotová rada.

Náramek SuperDuo 3

3. Zakončíme tak, aby sme mali na jednej strane vedľa seba dve fialové korálky (na opačnom konci máme zakončené šedou a ružovou korálkou). Pokračujeme ďalšou fialovou radou, kedy striedavo prevliekame silón voľnou ružovou dierkou a novou fialovou korálkou.

Náramek SuperDuo 4

Náramek SuperDuo 5

Hotová rada.

Náramek SuperDuo 6

Náramek SuperDuo 7

Náramek SuperDuo

4. Nakoniec prevliekame silón striedavo voľnou fialovou dierkou a jednoduchým šedým rokajlom.

Náramek SuperDuo 8

Hotová rada.

Náramek SuperDuo 9

5. Na jednej strane nám náramok končí dvomi fialovými korálkami, na druhej ružovou a dvomi šedými. Takto nám na seba bude náramok pri záverečnom zväzovaní perfektne naväzovať.

Náramek SuperDuo 10

6. Teraz stačí konce silónu prevliecť niekoľkými korálkami tak, aby nám náramok držal pohromade. Zviažeme, konce silónu odstrihneme a zvyšný silón zasunieme do dierok koráliek, ktoré máme blízko.

Náramek SuperDuo

Vďaka tomu, že sme použili menší rozmer jednoduchého rokajlu, je náramok plastickejší, než keby sme použili väčší rozmer. Ak budete vyrábať širšie náramky a budete chcieť, aby bol náramok plochý, zvoľte väčší priemer rokajlu Preciosa.

Náramek SuperDuo 11

Hotový náramok v prevádzke :-)

Náramek SuperDuo 12

Ako ste sa mohli presvedčiť v našom návode, výroba náramku pomocou dvojdierkového rokajlu je naozaj jednoduchá. Tieto korálky nám ponúkajú veľa možností využitia, či už v náramkoch, v príveskoch alebo trebárs v náušniciach - od tých najjednoduchších po zložité kúsky. Prajeme príjemné tvorenie.

 

Návod pre vás pripravila Zuzana Roubíčková.

 

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2023 - všetky práva vyhradené