e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 362 návodov zadarmo

Aktuality

Pletacia priadza Puffy More 150 g (24.02.2021)

Pletacia priadza Puffy More 150 g
Dvojfarebná priadza Alize Puffy je mäkká, chlpatá ženilková priadza s veľkými očkami. Na pletenie nepotrebujete ihlice ani háčik - preplietajú sa jednotlivé očká. Je vhodná na pletenie diek, šálov a pod.
Viac...

Bavlnená látka zajac, ježko (17.02.2021)

Bavlnená látka zajac, ježko
Bavlnená látka s motívmi zvieratiek je vhodná na šitie vankúšov, detských obliečok, závesov, vrecúšok, tašiek, mantinelov do postieľok aj hniezd pre deti.
Viac...

Pletacia priadza Johanka 50 g (10.02.2021)

Pletacia priadza Johanka 50 g
Pletacia priadza Johanka je vhodná na výrobu ľahkých svetríkov, šálov, ponožiek alebo čiapok. Môžete s ňou uhačkovať aj bábiky, zvieratká a pod.
Viac...

Našívacie kamienky v púzdre / kotlíku (03.02.2021)

Našívacie kamienky v púzdre / kotlíku
Oválne sklenené kamene sú osadené v kovovom púzdre. Vďaka výbrusu sa efektne trbliecu. Oválne kovové lôžko so štyrmi otvormi umožňuje ľahké našívanie. Kamienky využijete pri výrobe šitých šperkov alebo zdobení odevov. Dokonale vyniknú na spoločenských šatách, blúzkach, plavkách a doplnkoch, ako sú kabelky, malé kabelky, klobúky, topánky a pod.
Viac...

Bavlnená látka mini kvety (27.01.2021)

Bavlnená látka mini kvety
Látku s potlačou mini kvetov využijete na šitie vankúšov, obliečok, obrusov, prestieraní, behúňov, závesov, tašiek aj vrecúšok.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Náramok z padákovej šnúry

Každý fanúšik survival vybavenia ho pozná! Pre väčšinu užívateľov nájde využitie len ako štýlový doplnok, ale v prípade núdze sa tieto doplnky razom menia na pomôcky na prežitie. Či už máte upletený náramok, opasok alebo trebárs len dekoračný prívesok na batoh, máte po ruke niekoľko metrov pevného lana (podľa typu a prevedenia výrobku), ktoré môže poslúžiť ako pomôcka pri výrobe núdzového prístrešku, zlaňovaní, na opravu batohov či výrobe dlahy pre zraneného kamaráta.

Tip: Použite sponu trojzubca, ktorý má v sebe zabudovanú píšťalku, kompas, nôž a kresadlo. Vyrobte si tak univerzálnu, záchrannú a štýlovú pomôcku.

Ako s padákovou šnúrou pracovať?

- Padáková šnúra sa skladá z obalu a jadra (7 dvojitých priadzí). Na strihanie sú potrebné ostré nožničky, aby sa nám šnúra zbytočne nestrapkala. Oplet a jadro nie sú spojené, je teda občas nutné oplet trochu popotiahnúť, aby nám jadro nevyliezalo moc von.

- Po odstrihnutí musíme konce zataviť. Koniec šnúry nahrejeme pri plameni (nevkladáme priamo do ohňa). Pozor: nesmie začať dymiť ani horieť!

- Akonáhle sa koniec začne taviť, odložte zapaľovač a napr. navlhčenými prstami koniec silno stlačte. Pokiaľ sa bojíte používať prsty, využite vlhkú handričku.

- Existuje veľa vzorov na pletenie. Medzi najrozšírenejší a tiež jeden z najjednoduchších patrí vzor Cobra. Tento vzor budeme využívať aj my.

Materiál a pomôcky

Postup

1. Padákovú šnúru prehnite na polovicu, stred pretiahnite sponou (zhora dole) a konce vytvoreným okom.

2. Vznikne tak slučka, ktorú dobre stiahneme.

3. Konce šnúry ďalej pretiahneme druhou polovicou spony (opäť zhora dole).

4. Vzniknutý kruh nám určuje dĺžku náramku. Primerajte si ho na zápästie a upravte jeho dĺžku (nechajte si cca 2cm rezervu). Teraz náramok rozopneme a budeme pliesť. Voľné konce si pri rozopínaní pridržte, aby nedošlo k zmene požadovanej veľkosti náramku.

5. Položte si rozopnutý náramok pred seba a voľné konce dajte do strán.

6. Ľavý koniec pretiahnite pod telom náramku a potom cez pravý koniec. Pravý koniec pretiahnite vzniknutým okom a utiahnite.

7.Druhý uzol je zrkadlovo opačný. Pravý koniec pod telom náramku a cez ľavý koniec. Ľavý koniec opäť pretiahnite vzniknutým okom a utiahnite.

8. Takto opakujte až do konca náramku. Uzlíky priebežne sťahujte ku spone, kde sa začínalo.

9. Akonáhle dôjdete na koniec, nastáva čas náramok zakončiť. To vykonáme odstrihnutím prebytočnej šnúry a zatavením koncov (roztaviť a pritlačiť k telu náramku).

10. Máme to hotové, náš prvý náramok je hotový.

TIP: Ak chcete mať pri sebe viac padákovej šnúry alebo máte v obľube mohutnejšie náramky, je možné opliesť takto dokončený náramok ešte ďalšou radou. Záleží na Vás, či k tomu využijete novú šnúru alebo si na začiatku pripravíte šnúru dlhšiu a jednoducho pred dokončením náramku pokračujete opäť smerom späť.

Návod pre vás pripravil Mgr. Michal Ševčík :-)

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2021
- všetky práva vyhradené