e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 362 návodov zadarmo

Aktuality

Bavlnená látka / plátno ruže (22.06.2022)

Bavlnená látka / plátno ruže
Bavlnenú látku s romantickými ružami využijete na šitie vankúšov, obliečok, závesov, obrusov, tašiek, vreciek a pod.
Viac...

Pletacia priadza Twisted Macrame 250 g (15.06.2022)

Pletacia priadza Twisted Macrame 250 g
Priadza Twisted Macrame je vďaka svojmu spracovaniu ideálna na techniku macramé (drhanie), ľahko sa rozčesáva. Upúta pozornosť svojimi farebnými melírovanými prechodmi . Môžete z nej vyrobiť zaujímavé interiérové doplnky alebo závesné dekorácie. Je vhodná aj na pletenie či háčkovanie tašiek, koberčekov alebo košíkov.
Viac...

Úplet bavlnený jednofarebný (08.06.2022)

Úplet bavlnený jednofarebný
Bavlnený úplet je mäkký a veľmi príjemný na dotyk. Pruží do šírky aj do dĺžky. Využijete ho na šitie tričiek, šiat, legín a detského oblečenia, ako sú napr. čiapočky, dupačky, body a tepláčiky.
Viac...

Rokajl 8/0 - 3 mm s prieťahom (01.06.2022)

Rokajl 8/0 - 3 mm s prieťahom
Rokajl s prieťahom je na pohľad veľmi efektný, využijete ho na tvorbu bižutérie a vianočných ozdôb. Je pomerne pravidelný, s nepatrnými odchýlkami , hodí sa na výrobu stromčekov z koráliek, navliekané alebo ketlované náhrdelníky, motanice, zdobenie odevov našitím rokajlu pomocou aari ihly, na vianočné ozdoby, a pod.
Viac...

Bavlnená plienkovina / mušelín dúha (25.05.2022)

Bavlnená plienkovina / mušelín dúha
Bavlnenú plienkovinu s potlačou dúhy využijete na šitie plienok, baldachýnov, podbradníkov a pod. Látka je vzdušná a príjemná na dotyk.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Návod na anjela a zvonček z koráliek

Anděl z korálků SuperDuoTešíte sa na Vianoce? Už chystáte vianočné dekorácie, vymýšľate nové vianočné ozdoby a schovávate vianočné darčeky na tie najtajnejšie miesta? My tiež :-) A k tomu pre vás chystáme stále nové návody, aby sme vám vianočné prípravy čo najviac spríjemnili.

Vyskúšajte náš návod na zvonček a anjela, ktorým kraľujú pastelové korálky SuperDuo a práskačky. Na vianočného anjelika sme použili tiež obľúbenú modistickú dutinku, ktorá sa premení na trblietavé anjelské krídla.

Vánoční zvonek ze SuperDuaDvojdierkový rokajl SuperDuo v pastelovej (alebo perleťovej) úprave a rokajl Preciosa v perleťovej variante dodajú vianočným ozdobám slávnostný a zároveň elegantný nádych. Korálky s popraskaným efektom, zvané práskačky, sú potom čerešničkou na torte - respektive na zvončeku a anjelovi.

 

Zabudnite na každodenné starosti aj predvianočné upratovanie. Uvarte si kávu, čaj alebo nalejte pohár vareného vína, obklopte sa korálkami, zababušte sa do teplej deky a užite si pohodovú predvianočnú atmosféru plnú tvorivosti. Výsledok bude stáť rozhodne za to.

 

Na anjelika a zvonček sme použili:

Návod na anděla z korálků

 

Postup

Základ pre anjela aj zvonček

Na silón si navlečieme 4 fialové korálky SuperDuo a urobíme uzlík.

Návod na anděla z korálků 1

Jeden koniec silónu vedieme druhou dierkou korálky späť, pridáme dve nové korálky, prevlečieme voľnou dierkou ďalšej korálky, opäť pridáme dve nové korálky a takto pokračujeme do konca rady.

Návod na anděla z korálků 2

Návod na anděla z korálků 3

Na konci zase prevlečieme silón aj druhou dierkou korálky, aby viedol späť. Teraz pridáme jednu novú korálku, prevlečieme voľnou dierkou ďalšej korálky a rovnakým spôsobom pokračujeme do konca rady.

Druhý koniec silónu môžeme odstrihnúť, aby nám neprekážal. Pri práci nám bude stačiť jeden koniec.

Návod na anděla z korálků 4

Návod na anděla z korálků 5

Silón opäť pretiahneme voľnou dierkou korálky, z ktorej silón vychádza, a pridávame rovnakým spôsobom ďalšie korálky (nová - pôvodná - nová).

Návod na andílka z korálků 6

Keď silón utiahneme, vznikne nám tvar, aký vidíte na fotografii. Týmto spôsobom navliekame celkom 6 rád. Môžeme však urobiť menej alebo viac rád, podľa toho, ako chceme mať anjelika alebo zvonček vysoký.

Návod na andílka z korálků 7

Spodnú rozšírenú časť vytvoríme tak, že na silón navlečieme medzi existujúce korálky vždy dve nové.

Návod na andílka z korálků 8

Návod na andílka z korálků 9

Nakoniec prevlečieme silón striedavo SuperDuom a bielym rokajlom 10/0.

Návod na andílka z korálků 10

Na konci utiahneme, zauzlujeme a koniec silónu odstrihneme. Vytvorili sme si základ pre anjelika aj pre zvonček.

Návod na andílka z korálků 11

Zvonček

Ak chceme základ použiť pre vianočný zvonček, budeme potrebovať ketlovací nyt, akúkoľvek drobnú korálku (rokajl) a práskačku s priemerom 6-8 mm.

Návod na zvoneček z korálků 12

Ketlovací nyt s bielou korálkou prevlečieme stredom zvončeka, pridáme práskačku a kliešťami vytvoríme očko na zavesenie. Zvonček je hotový.

Návod na zvoneček z korálků SuperDuo 13

Anjel

Aby sme si vyrobili anjela, budeme potrebovať krídla. My sme na ich výrobu použili modistickú dutinku. Dĺžka dutinky záleží čisto na vás. Prispôsobte ju tomu, či sa vám páčia väčšie alebo menšie krídla. Pre predstavu veľkosti si urobte z dutinky koliečko, uprostred stlačte a uvidíte, aké veľké krídla vám vzniknú. Nechajte si radšej dutinku trochu dlhšiu - môže sa na konci mierne strapkať a budete ju potrebovať zakončiť. Budete teda pravdepodobne ešte strihať.

Návod na anděla z korálků SuperDuo 14

Do dutinky nasypeme transparentný rokajl a zakončíme z obidvoch strán koncovkou. Dutinku na konci zahneme, aby nám rokajl nevypadol, a kliešťami uzavrieme koncovky.

Návod na anděla z korálků SuperDuo 15

Na ketlovací nyt si navlečieme korálku (napr. rokajl s priemerom 3 mm) a nyt s korálkou vedieme stredom tela anjelika.

Návod na anděla z korálků SuperDuo 16

Na nyt navlečieme koncovky dutinky a zatiaľ odložíme.

Návod na anděla z korálků SuperDuo 17

Teraz si vyrobíme "koliečko", ktoré ozdobí anjelikov plášť a zároveň skryje koncovky dutinky. Vezmeme si nový silón a na ten striedavo navliekame rokajl 10/0 a pastelovo biele korálky SuperDuo. Použili sme z každých 10 ks. (Dá sa použiť aj 9+9 koráliek.) Urobíme uzlík a vznikne nám koliečko. Jeden koniec silónu vedieme druhou dierkou SuperDua na opačnú stranu. Prevliekame korálky v poradí: 2 nové malé korálky, existujúce SuperDuo, 2 nové malé korálky, existujúce SuperDuo, 2 nové malé korálky, existujúce SuperDuo, 1 novú malú korálku, SuperDuo, 1 novú malú korálku, SuperDuo a ešte raz zopakujeme tento postup. Na konci silón zauzlujeme a odstrihneme konce.

Návod na anděla z korálků SuperDuo 18

Na ketlovacom nyte máme navlečené koncovky z modistickej dutinky. Pridáme krúžok z bielych koráliek a nyt vedieme stredom modistickej dutinky.

Návod na anděla z korálků SuperDuo 19

Pridáme korálku (práskačku) s priemerom cca 15 mm.

Návod na anděla z korálků SuperDuo 20

Urobíme na nyte očko a máme to hotové :-)

Návod na anděla z korálků SuperDuo 21

Či už sa rozhodnete pro výrobu vianočného anjelika, zvončeka alebo vyskúšate oboje, prajeme veľa príjemných chvíľ strávených pri tvorení.

Návod pre vás pripravila Zuzana Roubíčková.

 

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2022 - všetky práva vyhradené