e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 362 návodov zadarmo

Aktuality

Kostený zips s lampasom šírka 5 mm dĺžka 60 cm (11.05.2022)

Kostený zips s lampasom šírka 5 mm dĺžka 60 cm
Kostený zips s farebným lampasom je vhodný na našitie na bundy, mikiny, vesty a pod. Je deliteľný, má kovového jazdca. Šírka farebného pruhu je 2 mm.
Viac...

Pletacia priadza Sierra 150 g (04.05.2022)

Pletacia priadza Sierra 150 g
Pletacia priadza Sierra , s podielom hrejivej vlny, je vhodná na pletenie aj háčkovanie čiapok, čeleniek, šálov, svetrov a pod.
Viac...

Bavlnená látka / plátno lesné zvieratká (27.04.2022)

Bavlnená látka / plátno lesné zvieratká
Bavlnenú látku zdobia obrázky lesných zvieratiek . Je vhodná na šitie vankúšov, obliečok, hniezd pre deti, vreckárov, tašiek, vrecúšok a pod.
Viac...

Drevené korálky nelakované Ø10 mm (20.04.2022)

Drevené korálky nelakované Ø10 mm
Drevené korálky sa vďaka väčšiemu prievlaku výborne navliekajú na šnúrky, povrázky a pod. Možno ich použiť v kombinácii aj s inými tvorivými technikami napr. v kombinácii s pedigom, hodia sa na výrobu lapačov snov, na výrobu postavičiek a zvieratiek a pod.
Viac...

Bavlnená látka / plátno motýľ (13.04.2022)

Bavlnená látka / plátno motýľ
Bavlnená látka s obrázkami motýľov je vhodná na šitie vankúšov, obliečok, závesov, obrusov, tašiek, vrecúšok a pod.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Návod na hačkovanú sovičku

Háčkovaná sova

Je tu máj a to znamená, že sa nám pomaly blíži tiež obľúbený dátum všetkých detí, teda 1. júna. Máme pre vás tip, čím na Ďeň detí (a samozrejme nie len na ten) potešiť dievčatá a chlapcov.

 

Hačkovanú sovičku zvládne vytvoriť každý, kto už niekedy hačkoval. Nič ťažkého to nie je. Táto sovička je vyrobená pomocou základného hačkovaného okrúhleho vzoru.

 

Hotová sovička poslúži ako milý darček pre deti, ale môžete ju tiež využiť ako dekoráciu.

 

Prajeme príjemné chvíle strávené s háčikom a priadzou.


Na hačkovanú sovičku budeme potrebovať:

Tieto potreby nájdete na stránkach www.stoklasa.sk.

Sova - potřeby


Postup:

1. Zo svetlo modrej priadze uhačkujeme hada, ktorý má päť očiek. Potom ďalšie očko vedieme tak, aby sme urobili z hada kruh. Keď máme kruh hotový, vedieme háčik doprostred kruhu a očko tak vznikne cez kruh, viz schéma.

Háčkovaná sova 1

Háčkovaná sova 2
2. Keď máme takto obhačkovaný celý obvod kruhu, začneme klasicky hačkovať dokola.Vždy v každej rade pridáme pár očiek naviac. Očko pridáme tak, že z jedného miesta urobíme dve očká, tým vznikne očko naviac. Očká pridávame tak, aby sa hačkované koliečko zväčšovalo. Dobrá pomôcka, ako si ustrážiť koľko máme pridať očiek, je dať si hačkované koliečko na rovnú plochu. Keď sa okraje koliečka nadvihujú, pridajte očko, keď ležia na ploche rovno, je uhačkované správne.

Háčkovaná sova 3

Háčkovaná sova 4
3. Takto hačkujeme, až bude priemer koliečka tak 9 cm. Potom už hačkujeme bez pridania očiek. Tým sa stane z koliečka mištička a tá ide ďalej do výšky. Keď výška dosiahne tak 5 cm, odstrihneme priadzu, zaviažeme si na koniec šedú priadzu a hačkujeme ďalej.
Háčkovaná sova 5

Háčkovaná sova 6
4. Keď nám na sovičke vznikne šedý prúžok s výškou cca 4 cm, vymeníme priadzu opäť za svetlo modrú a pokračujeme ďalej.
Háčkovaná sova 7
5. Druhú hornú modrú časť sovičky zužujeme. V každej uhačkovanej rade uberieme jedno očko, tak sa nám obvod sovičky pomaly začne zužovať. Odoberieme očko tak, že jedno miestečko na očko preskočíme, potom pokračujeme v hačkovaní, viz obrázok.
Háčkovaná sova 8
6. Keď máme modrú časť asi 8 cm vysokú a priemer je asi 8-9 cm, tak môžeme vypchať sovičku výplňou do vankúšov. Na záver sovičku spojíme háčikom. Priložíme obidve protiľahlé strany tak, akoby sme chceli normálne hačkovať, ale prehačkujeme obidve strany. Tak máme hotové telo sovičky.
Háčkovaná sova 9
7. Teraz si prichystáme oči a nožičky. Na obidve časti potrebujeme žltú priadzu. Opäť vychádzame  zo základného vzoru koliečka, ako na začiatku celej sovy (1.-2.). Urobíme si dve žlté koliečka s priemerom asi 2,5 cm a dve s priemerom asi 4 cm.
Háčkovaná sova 10
8. Menšie koliečka nám poslúžia pod gombíky ako oči, ihlou a niťou ich prišijeme. Žltou priadzou vyšijeme zobáčik a bielou naznačíme ľubovolne pierka. Väčšie žlté koliečka prišijeme dole namiesto nožičiek.

Háčkovaná sova 11

Háčkovaná sova 12
Háčkovaná sova 13
9. Krídielka si urobíme takto: Vytvoríme z tmavo modrej priadze koliečko asi s priemerom 5 cm. Keď máme hotové koliečko, obrátime hačkovanie a ďalej pokračujeme tak, ako keby sme hačkovali rovno. Radu vždy zmenšujeme tak, aby sa krídielko zužovalo, viz schéma.

Háčkovaná sova 14
Háčkovaná sova 15
10. Aby sme zvýraznili tvar krídielka, celé ho ešte po obvode obhačkujeme. Celý proces opakujeme ešte raz tak, aby sme mali krídielka dve. Tie našijeme po stranách na sovičku.
Háčkovaná sova 16
11. Hačkovaná sovička nemusí slúžiť len ako hračka. Hotovou sovičkou si môžete vyzdobiť interiér domova alebo ju napríklad niekomu darovať.

Háčkovaná sova

A iná farebná varianta...

Háčkovaná sova

 

Návod pre vás pripravila Michaela Březinová.

 

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2022 - všetky práva vyhradené