e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 362 návodov zadarmo

Aktuality

Minky hladké / jemný plyš labky (15.09.2021)

Minky hladké / jemný plyš labky
Neuveriteľne mäkké a hebké minky zdobia z jednej strany vylisované obrázky labiek. Sú vhodné na šitie hrejivých diek alebo županov.
Viac...

Kovové cvoky Ø15 mm dúhové (08.09.2021)

Kovové cvoky Ø15 mm dúhové
Kovové cvoky upútajú pozornosť svojim holografickým povrchom, ktorý hádže úchvatné dúhové odtiene. Cvoky využijete na odevy i doplnky.
Viac...

Bavlnená látka orientálna (01.09.2021)

Bavlnená látka orientálna
Bavlnená látka s orientálnymi motívmi je vzdušná, vhodná na šitie letného oblečenia i bytových doplnkov, ako sú závesy, obrusy či vankúše. Po stranách má ozdobný lem, ktorý je široký 7,5 cm.
Viac...

Bavlnený keper trojlístok (18.08.2021)

Bavlnený keper trojlístok
Bavlnený keper je pevný a odolný materiál. Využijete ho na pracovné oblečenie, zástery, tašky, batôžky, vrecká alebo obliečky na vankúše.
Viac...

Gombík veľkosť 40" (11.08.2021)

Gombík veľkosť 40"
Plastové gombíky majú na prednej strane jemný plastický reliéf. Hodia sa na našitie nielen na odevy, ale môžete nimi ozdobiť aj doplnky ako sú klobúky, rukavice, tašky a pod.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Návod na náramok priateľstva - šípky

Tagy: náramok

Náramek přátelství - návodKto by nepoznal náramky priateľstva... Ich pletenie je nestárnúcim hitom nie len medzi deťmi, ale aj dospelými. Pomocou bavlnenej priadze je možné vytvoriť veľa vzorov a variant náramkov. Tie potom môžete venovať svojim priateľom. A nezabudnite ani na seba :-) Náramky priateľstva vyzerajú skvele a pri ich výrobe strávite veľa tvorivých chvíľ.

Či už ste náramky kdysi plietávali a na postup rokmi zabudli, alebo sa do nich púšťate teraz po prvý krát, veríme, že vám príde vhod náš návod na jednoduchý náramok priateľstva s motívom šípiek.

 

Na výrobu náramku priateľstva potrebujeme:

Návod na náramek přátelství - materiál

 

Schéma:

Návod na náramok priateľstva - šípky

Postup:

1. Keď začíname s pletením náramkov, je dôležité mať na pamäti dve základné veci: každý uzlík v náramku sa skladá vlastne z dvoch uzlíkov a pri pletení je potrebné uzlíky poriadne a rovnomerne uťahovať.

Pre výrobu náramku so šípkovým vzorom si vyberieme 4 rôzne farby bavlniek (ale môžeme aj menej alebo viacej, postup sa nemení) a z každej odstrihneme asi 160 cm dlhý kus. Všetky odstrihnuté kúsky dáme k sebe, preložíme ich napoly a v tejto polovici urobíme uzol. Vzniknuté očko využijeme pri viazaní náramku na ruku.
Návod na náramek přátelství 1
2. Spínacím špendlíkom pripneme bavlnky za uzol k pevnému látkovému podkladu (dobre poslúži vankúš alebo napríklad nohavice). Bavlnky si podľa farieb symetricky rozdelíme na dve strany.

Návod na náramek přátelství - 2

3. Vezmeme prvú bavlnku z ľavého kraja (bielu) a postupne s ňou urobíme uzlíky (dvojuzlíky) smerom doprava na susedných troch bavlnkách.
Návod na náramek přátelství - 3
4. Až s bavlnkou dôjdeme do stredu, vezmeme si druhú bielu bavlnku, ktorá je prvá sprava a urobíme s ňou uzlíky na troch susedných bavlnkách smerom vľavo.
Návod na náramek přátelství - 4
5. Takto sa nám v strede stretli dve biele bavlnky, pravou bavlnkou urobíme uzlík na tej ľavej a tým máme dokončený jeden riadok náramku. Rovnakým postupom (uzlíkovaním od krajov do stredu) pokračujeme stále ďalej, pokiaľ nie je náramok dostatočne dlhý.
Návod na náramek přátelství - 5
6. Keď náramok dopletieme, zostáva už len poradiť si s koncami bavlniek. Tie jednoducho spletieme ako klasický cop z 3 prameňov a na konci zauzlujeme. Takto spletené konce a očko na druhej strane náramku nám zaistí pohodlné zaväzovanie náramku na ruku.
Návod na náramek přátelství - 6

7. A náramok je hotový :-)

Návod na náramek přátelství - 7

Návod na náramky přátelství

Návod na náramky přátelství

Návod pre vás pripravila Jitka Benešová.

 

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2021
- všetky práva vyhradené