e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 338 návodov zadarmo

Aktuality

Lampas do rozparku Nice, Sport, Fashion (27.05.2020)

Lampas do rozparku Nice, Sport, Fashion
Krátky lampas s nápisom je určený na ozdobenie rozparkov. Je jednostranný, veľmi pevný, má štruktúru rypsovej stuhy. Konce sú pevne zatavené. Použitie: Skvele ozdobí rozparky na tričkách, mikinách, športových šatách, sukniach a pod. Vynikne taktiež na doplnkoch, trebárs na štítkoch čiapok.
Viac...

Svadobná stuha srdce s lurexom (20.05.2020)

Svadobná stuha srdce s lurexom
Stuha so srdiečkami je veľmi romantická. Zdobia ju vysekávané vzory, ktoré sú vzhľadom k technológii výroby precízne a rovnomerné. Pre väčší lesk je stuha ozdobená lurexom.
Viac...

Šnúra reflexná (13.05.2020)

Šnúra reflexná
Šnúru využijete do tunelov kapucní mikín, nohavíc či búnd. Vynikne taktiež ako šnúrka do topánok. Je vhodná aj na výrobu efektných náramkov.
Viac...

Monofilová stuha (06.05.2020)

Monofilová stuha
Monofilová stuha s prúžkami má zaujímavé priesvity a jemný lesk. Je obojstranná. Použitie: Stuha je vhodná na balenie darčekov, výrobu rôznych dekorácií alebo na aranžovanie kvetinových väzieb.
Viac...

Prámik monofilový s flitrovými strapcami (29.04.2020)

Prámik monofilový s flitrovými strapcami
Prámik na monofile ozdobuje flitrová bordúra s listami a strapce s flitrami, vďaka čomu sa jemne trblieta a leskne. Prámik využijete na zdobenie športových tanečných úborov i spoločenských a plesových šiat. Dĺžka strapcov je cca 18 cm.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Návod na náušnice so šatonmi

Návod na šatonové náušniceAko zažiariť v nadchádzajúcej plesovej sezóne? Vyrobte si okúzľujúce náušnice s trblietavými šatonmi. Pomocou nášho návodu to zvládnete ľahko a rýchlo. Stačia vám náušnicové lôžka, šatony, lepidlo a trocha času.

 

Na výrobu šatonových náušníc potrebujeme:

  • pinzeta
  • špáradlo

Návod na šatonové náušnice - materiál

 

Postup:

Najskôr si vezmeme náušnicové lôžko a vyskúšame si na ňom šatony len tak bez lepidla naukladať. V tomto návode si ukážeme jednu z variant krok za krokom, vy si ale môžete šatony skúsiť na náušnicové lôžko poukladať aj inak. Keďže máme na výber z mnohých farieb a veľkostí šatonov, variant je veľa. Pre väčšiu prehľadnosť budem v návode uvádzať pre šatony označenie: malý - pre šaton 4,5 mm vo farbe AB crystal, stredný - pre červený šaton 5,5 mm a veľký - pre šaton 7 mm vo farbe AB crystal.
Návod na šatonové náušnice 1
Vezmeme si lepidlo na šperky a špáradlo, ktorým si pri nanášaní lepidla pomôžeme. Šatony chytáme pinzetou, ktorá nám umožní jemnejšiu a jednoduchšiu prácu s nimi, a postupne ich začíname lepiť od spodného okraja náušnicového lôžka. Keďže k sebe lepíme 2 hladké, nepórovité povrchy, nanesieme vždy primerané množstvo lepidla ako na náušnicové lôžko, tak aj na zadnú stranu šatonu a až potom k sebe obidva komponenty pritlačíme (aby bol lepený spoj kvalitný, riadime sa pokynmi uvedenými na lepidle).
Návod na šatonové náušnice 2

Návod na šatonové náušnice 3

Vyššie popísaným spôsobom prilepíme veľký šaton ku spodnému okraju náušnicového lôžka tak, aby cez okraj mierne - asi o 1 mm - prečnieval. Ďalšie dva veľké šatony nalepíme tesne po jeho stranách. Smerom hore, pozdĺž okraja náušnicového lôžka, nalepíme po strane týchto šatonov vždy po jednom strednom šatone. Do vzniknutej medzery uprostred nalepíme jeden veľký šaton, nad neho dva malé a nad ne doprostred opäť jeden veľký. Po obidvoch stranách tohoto veľkého šatona nalepíme po jednom malom šatone. Do medzier nad veľkým a malým šatonom prídu dva stredné a nakoniec posledné voľné miesto úplne hore zalepíme opäť dvomi strednými šatonmi.

Šatony lepíme tak, aby "labky", ktoré ich držia v kovovom púzdre, vždy smerovali hore, dole a do strán, nie diagonálne, pretože to by mohlo spôsobiť, že sa nám šatony na lôžko nevôjdu, alebo nebudú vytvárať tak pekný a tesný vzor.
Návod na šatonové náušnice 4

Návod na šatonové náušnice 5

Návod na šatonové náušnice 6

Návod na šatonové náušnice 7

Návod na šatonové náušnice 8

Návod na šatonové náušnice 9

Návod na šatonové náušnice 10

Návod na šatonové náušnice 11

Návod na šatonové náušnice 12
Výrobu týchto šatonových náušníc zvládnete ľahko a vytvoríte si krásny, originálny a veľmi efektne vyzerajúci doplnok pre nadchádzajúcu plesovú sezónu.

Návod na šatonové náušnice

Návod na šatonové náušnice

Návod pre vás pripravila Jitka Benešová.

 

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Dominika Kudělka, DiS.

správca webu

dominika.kudelka@stoklasa-sk.sk

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2020
- všetky práva vyhradené