e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 338 návodov zadarmo

Aktuality

Lampas do rozparku Nice, Sport, Fashion (27.05.2020)

Lampas do rozparku Nice, Sport, Fashion
Krátky lampas s nápisom je určený na ozdobenie rozparkov. Je jednostranný, veľmi pevný, má štruktúru rypsovej stuhy. Konce sú pevne zatavené. Použitie: Skvele ozdobí rozparky na tričkách, mikinách, športových šatách, sukniach a pod. Vynikne taktiež na doplnkoch, trebárs na štítkoch čiapok.
Viac...

Svadobná stuha srdce s lurexom (20.05.2020)

Svadobná stuha srdce s lurexom
Stuha so srdiečkami je veľmi romantická. Zdobia ju vysekávané vzory, ktoré sú vzhľadom k technológii výroby precízne a rovnomerné. Pre väčší lesk je stuha ozdobená lurexom.
Viac...

Šnúra reflexná (13.05.2020)

Šnúra reflexná
Šnúru využijete do tunelov kapucní mikín, nohavíc či búnd. Vynikne taktiež ako šnúrka do topánok. Je vhodná aj na výrobu efektných náramkov.
Viac...

Monofilová stuha (06.05.2020)

Monofilová stuha
Monofilová stuha s prúžkami má zaujímavé priesvity a jemný lesk. Je obojstranná. Použitie: Stuha je vhodná na balenie darčekov, výrobu rôznych dekorácií alebo na aranžovanie kvetinových väzieb.
Viac...

Prámik monofilový s flitrovými strapcami (29.04.2020)

Prámik monofilový s flitrovými strapcami
Prámik na monofile ozdobuje flitrová bordúra s listami a strapce s flitrami, vďaka čomu sa jemne trblieta a leskne. Prámik využijete na zdobenie športových tanečných úborov i spoločenských a plesových šiat. Dĺžka strapcov je cca 18 cm.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Návod na náušnice zo šujtášiek

Sutaškování: Náušnice ze sutašekVýroba bižutérie zo šujtášiek sa teší stále väčšej obľube. V kombinácii s kabošonmi a korálkami pôsobia šujtášky dokonale. Pomocou šujtášiek si môžete vyrobiť elegantné a veľmi pôsobivé náhrdelníky, náušnice, náramky, prstene aj brošne.

V našom návode sa dozviete, ako si vyrobiť nádherné šujtáškové náušnice. Nie je to tak ťažké, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Stačí trocha šikovnosti a trpezlivosti. Akonáhle uzrú nové náušnice zo šujtášiek svetlo sveta, veríme, že si šujtáškovanie zamilujete a pustíte sa do ďalších šperkov. Čo tak si  k náušniciam vyrobiť aj náhrdelník alebo náramok? Vďaka nášmu postupu už budete vedieť, ako na to.

 

Na výrobu šujtáškových náušníc potrebujeme:

Náušnice ze sutašek - materiál

 

Postup

1. Kabošon nalepíme sekundovým lepidlom na filc, ktorý potom obstrihneme asi 3 mm od okraja kabošonu.
Náušnice ze sutašek 1
2. Odstrihneme rovnako dlhé šujtášky z každej farby. Na kabošon s dĺžkou 2,5 cm potrebujeme šujtášky dlhé asi 18 cm . Nylonovú niť navlečieme do ihly, na konci urobíme uzol a začneme zošívať šujtášky k sebe. Vždy ich prepichneme uprostred, kde majú drážku. Na hotovom šperku teda vidíme hrany šujtášiek. Zošívame od miesta, ktoré si odmeriame obtočením šujtášiek okolo kabošonu, kde sa nám obidva konce dotýkajú, tam začneme zošívať. Najskôr urobíme dva stehy v jednom mieste, aby šujtášky držali pri sebe.
Náušnice ze sutašek 2
3. Pri ďalšom stehu vedieme ihlu skrz filc, tesne pri kabošone a ihla mieri ku stredu kabošonu. Ďalší steh vedieme opačne, z filca skrz šujtášky. Dobre uťahujeme šujtášky okolo kabošonu, aby sa nevrásnili.
Náušnice ze sutašek 3
4. Takto obšijeme celý kabošon. Keď budú konce šujtášiek pri sebe, prešijeme ich všetky vedľa seba niekoľkokrát tam a späť až do vzdialenosti asi 0,5 cm od kabošonu.
Návod na náušnice ze sutašek 4
5. Prešívame šujtášky z jednej strany, pritom ich tvarujeme do guľata.
Návod na náušnice ze sutašek 5
6. Navlečieme na ihlu voskovanú perlu a prešijeme šujtášky až ku kabošonu. Raz sa vrátime späť korálkou, aby pevne držala.
Návod na náušnice ze sutašek 6
7. Prešijeme ešte kúsok šujtášiek, zatočíme okolo perly a podložíme ich pod kabošon. Pevne prešijeme, aby konce šujtášiek držali tvar do guľata okolo perly. Pri prešívaní vždy vedieme ihlu hore presne medzi šujtáškami, aby bola niť schovaná vo vnútri.
Návod na náušnice ze sutašek 7
8. Rovnako prešijeme aj druhú stranu. Konce šujtášiek na spodnej strane šperku odstrihneme.
Návod na náušnice ze sutašek 8
9. V mieste, kde sa šujtášky zišli pri kabošone, bude malá medzera. Tú vyplníme prišitím troch malých koráliek (rokajlov). Prešívame skrz šujtášky aj plsť.
Návod na náušnice ze sutašek 9
10. Odstrihneme ďalšie 2 kúsky šujtášiek asi 15 cm dlhé. Prešijeme šujtášky, ktoré vedú okolo kabošonu, navlečieme malú korálku, prešijeme 2 nové šujtášky, pri ktorých necháme voľné konce.
Návod na náušnice ze sutašek 10
11. Ďalší steh vedieme opačne, smerom ku kabošonu. Stehy robíme tak veľké, aby boli korálky tesne vedľa seba. Takto prešijeme časť kabošonu ako na fotografii, na konci prešijeme kúsok samotných šujtášiek.
Návod na sutaškové náušnice 11
12. Podložíme prešité šujtášky zo spodu šperku, prešijeme, aby držali na mieste.
Návod na sutaškové náušnice 12
13. Druhú stranu prešijeme rovnako, konce šujtášiek na spodnej strane odstrihneme. Na spodnú stranu šperku prišijeme krúžky, hore jeden, na ktorom bude náušnicový háčik, a dole jeden s korálkou v tvare slzičky. Pokiaľ chceme dole pripevniť obyčajnú korálku, navlečieme ju na ketlovaciu ihlu a tú potom pripevníme na krúžok.
Návod na sutaškové náušnice 13
14. Šperk nalepíme textilným lepidlom na plsť. Farbu plste zvolíme buď neutrálnu čiernu, alebo zladíme s farbou šujtášiek, ktoré prevládajú na okrajoch šperku.
Návod na sutaškové náušnice 14
15. Keď lepidlo dobre uschne, obstrihneme plsť okolo šperku tak, aby z prednej strany nebola vidieť.
Návod na sutaškové náušnice 15
16. Obšijeme okraj šperku, prešívame okraje plste a ihlu vpichujeme prostriedkom krajnej šujtášky. Ukončíme niekoľkými uzlíkmi. Niť môžeme zladiť s farbou šujtášky na okraji šperku, aby nebola vidieť.
Návod na sutaškové náušnice 16
17. Na horné krúžky pridáme náušnicové háčiky a náušnice sú hotové.
Návod na sutaškové náušnice 17
Kombináciou rôznych tvarov koráliek a farieb šujtášiek môžeme vytvoriť originálne náušnice, náramky, prstienky, brošne alebo iné šperky.
Návod na sutaškové náušnice 18
Ukážka ozdobného látkového obalu na denníček s použitím šujtáškovej techniky.

Sutašková inspirace

Autorka návodu: Anna Nesvadbová

 

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Dominika Kudělka, DiS.

správca webu

dominika.kudelka@stoklasa-sk.sk

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2020
- všetky práva vyhradené