e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 280 návodov zadarmo

Aktuality

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná (29.03.2023)

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná
Nepočesaná teplákovina pruží do šírky aj do dĺžky. Je vhodná na šitie pohodlných teplákov, mikín, viest alebo šiat. Hodí sa aj na čiapky, nákrčníky, kardigany a pod.
Viac...

Bavlnené vaflové piké zelenina (21.03.2023)

Bavlnené vaflové piké zelenina
Vaflové piké s motívom zeleniny je odolné, ľahko sa udržuje. Vďaka vaflovej štruktúre má vysokú savosť. Hodí sa na šitie utierok, uterákov, obrusov, behúňov aj prestieraní. Má dizajn s nekonečným vzorom.
Viac...

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g (14.03.2023)

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g
Pletacia priadza Lada Luxus je príjemná na dotyk, neškriabe. Využijete ju na pletenie či háčkovanie svetríkov, viest, čiapok, rukavíc, šálov a pod.
Viac...

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm (08.03.2023)

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm
Zips s mosadznými zúbkami využijete na kabáty, bundy aj mikiny. Farba zúbkov a jazdca je zlatá.
Viac...

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20" (28.02.2023)

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20"
Gombíky s kvetom zdobia efektné trblietavé glitre . Tie sú v gombíku zafixované, takže nehrozí, že opadajú. Gombíky využijete nielen na odevy, ale tiež nimi môžete skrášliť doplnky ako sú tašky, čiapky, rukavice a pod. Sú vhodné aj ako ozdoba na nalepenie na foto rámčeky, albumy, denníky, priania alebo pozvánky.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Návod na prsteň so šatonovými ružami

Návod na prsten s šatonovými růžemi a fimemMáte radi netradičné a výrazné šperky? Chýba vám inšpirácia na spoločenské doplnky, s ktorými sa na plánovanej akci nebude pýšiť nikto iný okrem vás? Potom pre vás máme výborný tip.

Kombináciou fima a šatonových ruží si môžete vytvoriť originálny šperk na ples, vernisáž alebo do divadla. V našom návode zistíte, ako na výnimočný prsteň, ktorý skvele doplní váš outfit.

Rovnakým spôsobom si môžete vyrobiť tiež prívesok, náušnice alebo sponu do vlasov. Stačí si len vybrať vhodné kovové lôžko ako základ.

 

Na výrobu prsteňa potrebujeme:

Návod na prsten s šatonovými růžemi - materiál

 

Postup:

Než začneme vyrábať samotný prsteň, vytvoríme si skvelú pomôcku, ktorá nám uľahčí prácu so šatonovými ružami. Vezmeme si vatovú tyčinku a jeden jej koniec namočíme v roztopenom vosku akejkoľvek sviečky. Takto upravenou tyčinkou pre nás bude hračka manipulovať so šatonovými ružami.
Vezmeme si kúsok čierneho fima a vypracujeme z neho malú guličku (s priemerom asi 8 mm). Tú potom rozprestrieme v rovnomernej vrstve po ploche prstienkového lôžka. Vrstva by mala byť ideálne rovnako vysoká ako okraj lôžka, nie vyššia. Takto upravený prstienok dáme zapiecť do trúby tak, ako radí výrobca fima (110°C/ 30 minút).

Návod na prsten s šatonovými růžemi 1

Návod na prsten s šatonovými růžemi 2

Návod na prsten s šatonovými růžemi 3
Keď prsteň vychladne, môžeme ho začať zdobiť šatonovými ružami. Na miesto, kam chceme šatonovú ružu prilepiť, si nanesieme špáradlom trošku lepidla na šperky a ružu na miesto prenesieme pomocou vatovej tyčinky. Pokiaľ by ste to náhodou v niektorom mieste trošku prehnali s množstvom lepidla, nič sa nedeje, to ľahko vyriešime v ďalšom kroku. Šatonové ruže na prsteňové lôžko lepíme postupne podľa veľkosti - najskôr prilepíme tie najväčšie, tých stačí len pár, potom šatonové ruže prostrednej veľkosti a zvyšné medzery vyplníme tými najmenšími. Dôležité je, že šatonové ruže lepíme na lôžko tesne pri sebe (cieľom je pokryť nimi celú plochu) a náhodne. Pravidelný vzor by nepôsobil tak dobre.

Návod na prsten s šatonovými růžemi 4

Návod na prsten s šatonovými růžemi 5

Návod na prsten s šatonovými růžemi 6

Návod na prsten s šatonovými růžemi 7
Keď sme dolepili, necháme teraz prsteň uschnúť takú dobu, akú odporúča výrobca lepidla. Keď všetko dobre uschne, stačí už len urobiť poslednú úpravu, a síce zbaviť sa zvyšného lepidla. Zvyšné lepidlo, ktoré môže na prsteni zostať napr. v podobe nitiek, alebo nevzhľadných kúskov, opatrne odstránime pomocou špáradla alebo špendlíka.

Návod na prsten s šatonovými růžemi a fimem 8

A máme to hotové! :-)

Návod na prsten s šatonovými růžemi a fimem

Návod na prsten s šatonovými růžemi a fimem

Návod na prsten s šatonovými růžemi a fimem

Návod pre vás pripravila Jitka Benešová.

 

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2023 - všetky práva vyhradené