e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 355 návodov zadarmo

Aktuality

Dekorácia anjel s glitrami (23.09.2020)

Dekorácia anjel s glitrami
Dekorační anjeli sú vyrobení z preglejky a z obidvoch strán posypaní trblietavými glitrami. Môžete ich nalepiť na vence, do kvetinových väzieb alebo ich využiť ako netradičnú ozdobu darčekov.
Viac...

Bavlnená látka líška (16.09.2020)

Bavlnená látka líška
Bavlnenú látku s dizajnom líšiek využijete na šitie vankúšov, obliečok, závesov, vrecúšok, tašiek, mantinelov do postielok aj hniezd pre deti. Je vhodná taktiež na šitie rúšok.
Viac...

Kovová dekorácia 3D vločky (09.09.2020)

Kovová dekorácia 3D vločky
Kovová vločka je ozdobená glitrami, takže sa pekne trblieta. Dekoráciu môžete zavesiť na stromček, dvere, do okien alebo volne do priestoru. Zaujímavo vynikne i ako ozdoba na vencoch. Vločky sú obojstranné a vážia 14 g.
Viac...

Štrásová metráž / borta (02.09.2020)

Štrásová metráž / borta
Luxusnú bižutérnu retiazkovú bortu zdobia trblietavé kamienky, ktoré sú vsadené do kovových plieškov. Je vyrobená z kvalitného brúseného skla. Použitie: Borta vám elegantne ozdobí plesové a spoločenské šaty aj rôzne odevné doplnky, napríklad klobúky, kabelky, malé kabelky alebo topánky.
Viac...

Darčekové vrecúško režné 30x40 cm (26.08.2020)

Darčekové vrecúško režné 30x40 cm
Veľké bavlnené vrecúško je hore ozdobené strapcami s lesklými lurexovými vláknami. Vrecúško jednoducho uzavriete pomocou dvoch sťahovacích šnúriek z krútenej šnúry. Môžete do neho schovať darčeky alebo ho použiť ako vianočnú dekoráciu. Vyrobené v šijacej dielni Stoklasa. Handmade výroba, tovar je šitý ručne, rozmery sa môžu mierne líšiť.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Návod na šitie rúška

Tagy: šitie

Rúška sa stali nedostatkovým tovarom, preto pre vás máme návod, ako si ich môžete sami ušiť doma. Rúška zabránia, aby vaše bacily prenikli do okolia. V dnešných dňoch sa odporúča ich nosiť, aj keď sa cítite zdraví. Rúško je ušité z bavlny a netkanej textílie, vo vnútri má vrecúško, do ktorého môžete vložiť niekoľko vrstiev papierovej vreckovky. Je fajn, že si ich môžete ušiť z látky, ktorá sa vám bude páčiť. My sme zvolili decentnú bodku a aby bolo rúško trochu veselšie, pridali sme ružové okraje.

Materiál

Postup:

1) Priložte k lícu bavlnenej látky netkanú textíliu a hore ich rovným stehom zošite dohromady k sebe.

2) Látky rozovrite od seba a na vnútorný švík priložte kovový prúžok (malý šedý tmavý obdĺžniček). Je potrebné ho všiť dovnútra medzi obidve látky, bude slúžiť na vytvarovanie rúška na nose. Látky zložte k sebe – teraz sú bodky lícom hore – a kovový prúžok dookola obšite, aby sa prichytil vo vnútri, hore, v strede.

3) Obidva dolné okraje bavlnenej aj netkanej textílie začistite – každý zvlášť.

4) Teraz zošite bavlnenú aj netkanú textíliu širokým entlom k sebe – na pravej aj ľavej strane.

5) Takto vyzerá zošitie zo zadnej strany.

6) Začnite tvarovať pozdĺžne sklady, ktoré si prichytíte pomocou špendlíkov.

 

7) Odvážni po zošpendlení bok zošijú rovným stehom rovno, pokiaľ si netrúfate, môžete si bok najskôr nastehovať v ruke a až potom prešiť. Vzhľadom k tomu, že sa bude začisťovať šikmým prúžkom, nemusí byť zošitie na 100% super rovné. To isté urobte aj na druhej strane.

8) Šikmý prúžok si odstrihnite o 2 cm dlhší, než meria bok rúška.

9) Hore aj dole ho zahnite a bok rúška vložte dovnútra.

10) Po celej dĺžke boku šikmý prúžok prišite. Vo vnútri vznikne tunelík na pretiahnutie gumičky. Preto si nechajte hore aj dole otvor.

11) To isté urobte aj na druhom boku.

12) Rúško už je skoro hotové, už si ho môžete skúsiť roztiahnúť.

13) Pomocou spínacieho špendlíka pretiahnite vnútrajškom šikmého prúžku gumičku.

14) Gumičku zauzlujte pomocou ambulantného uzla, je plochý a lepšie sa do tunelíka vtiahne, čím sa krásne schová a nikde netlačí.

15) Po nasadení si kovový prúžok (chlpatý drôtik) vytvarujte podľa vášho nosa.

16) Pre väčšiu bariéru a ochranu si môžete dovnútra rúška vložiť niekoľko vrstiev papierovej vreckovky, ktorú môžete podľa potreby vymieňať.

Nezabudnite ušiť rúška aj vašim deťom, stačí štvorce odstrihnúť len o niečo menšie. Najlepšie si tieto miery odmerajte pomocou vášho rúška – priložte ho dieťaťu na tvár a zmerajte, o koľko má byť kratšie. Rúška môžete deťom dozdobiť malými nažehlovačkami, flitrami, výšivkou a pod.

 

Prajeme vám pevné zdravie, váš tím Stoklasa

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa-sk.sk

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2020
- všetky práva vyhradené