e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 329 návodov zadarmo

Aktuality

Drevené koráliky nelakované (01.04.2020)

Drevené koráliky nelakované
Prírodné drevené korálky v tvare diamantu nadchnú všetkých kreatívnych ľudi. Nie sú lakované. Môžete ich navliekať na silón alebo iný návlekový materiál. Korálky môžete použiť na výrobu náramkov, náhrdelníkov alebo aj na tvorbu príveskov na kľúče, kabelku a pod.
Viac...

Plastové koráliky matné (25.03.2020)

Plastové koráliky matné
Farebne zladený mix plastových koráliek má matnú povrchovú úpravu. Korálky sú veľmi kvalitné, všade hladké, nemajú žiadne rozstrapkanie alebo viditeľné švíky. Na dotyk sú veľmi príjemné. Využijete ich na výrobu bižutérie aj rôznych dekorácií, napr. lapačov snov.
Viac...

3D kvet (18.03.2020)

3D kvet
Dvojvrstvový kvet je uprostred zdobený piestikmi. Je vhodný na prišitie či nalepenie. Využijete ho ako dekoráciu na kabátiky, svetre, klobúky, čelenky do vlasov a pod.
Viac...

Sklenený kabošon dračí oko (12.03.2020)

Sklenený kabošon dračí oko
Guľatý sklenený kabošon s motívom dračieho oka má precízne prepracovanie. Vďaka tvaru vypuklej šošovky obrázok krásne vynikne. Kabošony sú vhodné na nalepenie do kovového lôžka alebo na obšitie korálkami a rokajlom. Veľmi pôsobivé sú v drôtovaných šperkoch.
Viac...

Husie perie (05.03.2020)

Husie perie
Husacie perie je vďaka svojej veľkosti vhodné na výrobu náušníc, náhrdelníkov alebo ozdôb do vlasov (čeleniek, fascinátorov a pod.). Využijete ho i na lapače snov.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Návod na šitie rúška

Tagy: šitie

Rúška sa stali nedostatkovým tovarom, preto pre vás máme návod, ako si ich môžete sami ušiť doma. Rúška zabránia, aby vaše bacily prenikli do okolia. V dnešných dňoch sa odporúča ich nosiť, aj keď sa cítite zdraví. Rúško je ušité z bavlny a netkanej textílie, vo vnútri má vrecúško, do ktorého môžete vložiť niekoľko vrstiev papierovej vreckovky. Je fajn, že si ich môžete ušiť z látky, ktorá sa vám bude páčiť. My sme zvolili decentnú bodku a aby bolo rúško trochu veselšie, pridali sme ružové okraje.

Materiál

Postup:

1) Priložte k lícu bavlnenej látky netkanú textíliu a hore ich rovným stehom zošite dohromady k sebe.

2) Látky rozovrite od seba a na vnútorný švík priložte kovový prúžok (malý šedý tmavý obdĺžniček). Je potrebné ho všiť dovnútra medzi obidve látky, bude slúžiť na vytvarovanie rúška na nose. Látky zložte k sebe – teraz sú bodky lícom hore – a kovový prúžok dookola obšite, aby sa prichytil vo vnútri, hore, v strede.

3) Obidva dolné okraje bavlnenej aj netkanej textílie začistite – každý zvlášť.

4) Teraz zošite bavlnenú aj netkanú textíliu širokým entlom k sebe – na pravej aj ľavej strane.

5) Takto vyzerá zošitie zo zadnej strany.

6) Začnite tvarovať pozdĺžne sklady, ktoré si prichytíte pomocou špendlíkov.

 

7) Odvážni po zošpendlení bok zošijú rovným stehom rovno, pokiaľ si netrúfate, môžete si bok najskôr nastehovať v ruke a až potom prešiť. Vzhľadom k tomu, že sa bude začisťovať šikmým prúžkom, nemusí byť zošitie na 100% super rovné. To isté urobte aj na druhej strane.

8) Šikmý prúžok si odstrihnite o 2 cm dlhší, než meria bok rúška.

9) Hore aj dole ho zahnite a bok rúška vložte dovnútra.

10) Po celej dĺžke boku šikmý prúžok prišite. Vo vnútri vznikne tunelík na pretiahnutie gumičky. Preto si nechajte hore aj dole otvor.

11) To isté urobte aj na druhom boku.

12) Rúško už je skoro hotové, už si ho môžete skúsiť roztiahnúť.

13) Pomocou spínacieho špendlíka pretiahnite vnútrajškom šikmého prúžku gumičku.

14) Gumičku zauzlujte pomocou ambulantného uzla, je plochý a lepšie sa do tunelíka vtiahne, čím sa krásne schová a nikde netlačí.

15) Po nasadení si kovový prúžok (chlpatý drôtik) vytvarujte podľa vášho nosa.

16) Pre väčšiu bariéru a ochranu si môžete dovnútra rúška vložiť niekoľko vrstiev papierovej vreckovky, ktorú môžete podľa potreby vymieňať.

Nezabudnite ušiť rúška aj vašim deťom, stačí štvorce odstrihnúť len o niečo menšie. Najlepšie si tieto miery odmerajte pomocou vášho rúška – priložte ho dieťaťu na tvár a zmerajte, o koľko má byť kratšie. Rúška môžete deťom dozdobiť malými nažehlovačkami, flitrami, výšivkou a pod.

 

Prajeme vám pevné zdravie, váš tím Stoklasa

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Dominika Kudělka, DiS.

správca webu

dominika.kudelka@stoklasa-sk.sk

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2020
- všetky práva vyhradené