e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 280 návodov zadarmo

Aktuality

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná (29.03.2023)

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná
Nepočesaná teplákovina pruží do šírky aj do dĺžky. Je vhodná na šitie pohodlných teplákov, mikín, viest alebo šiat. Hodí sa aj na čiapky, nákrčníky, kardigany a pod.
Viac...

Bavlnené vaflové piké zelenina (21.03.2023)

Bavlnené vaflové piké zelenina
Vaflové piké s motívom zeleniny je odolné, ľahko sa udržuje. Vďaka vaflovej štruktúre má vysokú savosť. Hodí sa na šitie utierok, uterákov, obrusov, behúňov aj prestieraní. Má dizajn s nekonečným vzorom.
Viac...

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g (14.03.2023)

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g
Pletacia priadza Lada Luxus je príjemná na dotyk, neškriabe. Využijete ju na pletenie či háčkovanie svetríkov, viest, čiapok, rukavíc, šálov a pod.
Viac...

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm (08.03.2023)

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm
Zips s mosadznými zúbkami využijete na kabáty, bundy aj mikiny. Farba zúbkov a jazdca je zlatá.
Viac...

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20" (28.02.2023)

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20"
Gombíky s kvetom zdobia efektné trblietavé glitre . Tie sú v gombíku zafixované, takže nehrozí, že opadajú. Gombíky využijete nielen na odevy, ale tiež nimi môžete skrášliť doplnky ako sú tašky, čiapky, rukavice a pod. Sú vhodné aj ako ozdoba na nalepenie na foto rámčeky, albumy, denníky, priania alebo pozvánky.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Návod na veľkonočné dekorácie zo živice

Návod na velikonoční dekorace z pryskyřiceUž ste objavili čaro živice? A viete, že ju môžete využiť nielen pri výrobe originálnych šperkov, ale tiež pri tvorbe netradičných dekorácií? Skúste si vyrobiť zo živice závesné veľkonočné vajíčka, ktoré ozdobia váš byt v jarnom období. Poradíme vám, ako na to, a nezabudneme ani na užitočné rady pri práci so živicou, ktoré oceníte nielen pri tvorení veľkonočných dekorácií.


Materiál

 

Pomôcky

 

Postup

1. Kým začnete s vlastnou výrobou, pripravte si pracovnú podložku, živica sa zle odstraňuje. Na výrobu dvoch polovičiek veľkonočných vajíčok budete potrebovať plastovú formu na 3D vajce. Dôkladne ju vyčistite od chĺpkov a iných nečistôt. Do jednej polovice vložte zhluk troch kvetov. Nezabudnite dať kvety lícovou stranou dole.

Návod na velikonoční dekorace z pryskyřice 1

2. Nasleduje príprava živice. Použite priložené ochranné rukavice a pracujte vo vetranom priestore. Do polovice plastového vajíčka nalejte vodu. Obsah vajíčka potom prelejte do odmerky. Tým získate množstvo, ktoré musíte rozmiešať. V našom prípade sa jedná o 18 ml roztoku na 1 polovicu vajca.

Návod na velikonoční dekorace z pryskyřice 2
3. Sada na odlievanie živice obsahuje dve fľaštičky (Crystal Glass A, Crystal Glass B). Pomer miešania je 1 diel tužidla (B) a 2 diely živice (A). Na minimálny objem 18 ml teda budete potrebovať zmiešať 6 ml tužidla a 12 ml živice.

Návod na velikonoční dekorace z pryskyřice 3
4. Pripravte si dva plastové kelímky. Do jedného vlejte tužidlo so živicou a opatrne miešajte. Akonáhle to budete mať zmiešané, obsah prelejte do druhého kelímka a opäť premiešajte – tak zabránite tomu, že vám zostane na odliatku neztvrdnutá časť (tá totiž nebola premiešaná).

Návod na velikonoční dekorace z pryskyřice 4
5. S drevenou špachtľou nalievajte pomaly živicu do vajíčka s kvetmi.

Tip: Pokiaľ vám pri miešaní vznikli bublinky, vezmite si slamku do úst a fúkajte ňou teplý vzduch na povrch živice. Bublinky budú stúpať smerom hore a samé začnú praskať.

Akonáhle to máte hotové, nechajte živicu schnúť. Na dotyk bude živica suchá po 24 hodinách, úplne suchá potom za 48 hodín v závislosti na sile odlievanej vrstvy.

Návod na velikonoční dekorace z pryskyřice 5

6. Vajíčko môžete nechať priehľadné, ale ak ho chcete mať výraznejšie, natrite živicu na zadnej strane lepidlom a posypte trblietkami. Potom nechajte úplne zaschnúť. Po zaschnutí oklepte zvyšné trblietky a môžete ich vsypať späť do krabičky.

Návod na velikonoční vajíčko z pryskyřice 6
7. Potom už len dozdobte vajíčko stužkou na zavesenie.

Návod na velikonoční vajíčko z pryskyřice 7

Do živice môžete zalievať aj sušené kvety, miešať ich s trblietkami či farbami do živice, zalievať tlačené obrázky a pod. Záleží len na vašej fantázii.

Veselú Veľkú Noc s originálnou výzdobou praje autorka návodu,
Ing. Petra Sudová, KREATIV

 

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2023 - všetky práva vyhradené