e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 362 návodov zadarmo

Aktuality

Vianočné darčekové vrecúško 14x19 cm (24.11.2021)

Vianočné darčekové vrecúško 14x19 cm
Šírka: 14 cm Výška: 19 cm Výška po šnúrky: 14,5 cm Imitácia juty
Viac...

Krajčírska krieda v plastovom púzdre (16.11.2021)

Krajčírska krieda v plastovom púzdre
Krajčírska krieda v plastovom púzdre je skvelým pomocníkom každého, kto často šije. Ozubené koliesko kreslí presne a vďaka tomu, že je krieda v púzdre, si neušpiníte ruky.
Viac...

Dekoračná látka Loneta vločky (10.11.2021)

Dekoračná látka Loneta vločky
Látka s veľkými snehovými vločkami dokáže vykúzliť pravú vianočnú atmosféru. Hodí sa na šitie obrusov, prestieraní, obliečok na vankúše, tašiek a ďalších bytových dekorácií.
Viac...

Ihly pre zlý zrak, zlaté uchá (03.11.2021)

Ihly pre zlý zrak, zlaté uchá
Ihly pre zlý zrak majú zlaté a špeciálne tvarované uško, kedy niť navliekame jednoduchým nasunutím zhora uška, malá poistka zabezpečí, že ani pri prevliekaní hustou tkaninou niť z ihly nevykĺzne.
Viac...

Bavlnená látka vianočná (27.10.2021)

Bavlnená látka vianočná
Mäkkú bavlnenú látku s vianočným motívom využijete na šitie dekorácií, obrusov, prestieraní, behúňov, vankúšov, obliečok alebo vrecúšok.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Návod na veľkonočné dekorácie zo živice

Návod na velikonoční dekorace z pryskyřiceUž ste objavili čaro živice? A viete, že ju môžete využiť nielen pri výrobe originálnych šperkov, ale tiež pri tvorbe netradičných dekorácií? Skúste si vyrobiť zo živice závesné veľkonočné vajíčka, ktoré ozdobia váš byt v jarnom období. Poradíme vám, ako na to, a nezabudneme ani na užitočné rady pri práci so živicou, ktoré oceníte nielen pri tvorení veľkonočných dekorácií.


Materiál

 

Pomôcky

 

Postup

1. Kým začnete s vlastnou výrobou, pripravte si pracovnú podložku, živica sa zle odstraňuje. Na výrobu dvoch polovičiek veľkonočných vajíčok budete potrebovať plastovú formu na 3D vajce. Dôkladne ju vyčistite od chĺpkov a iných nečistôt. Do jednej polovice vložte zhluk troch kvetov. Nezabudnite dať kvety lícovou stranou dole.

Návod na velikonoční dekorace z pryskyřice 1

2. Nasleduje príprava živice. Použite priložené ochranné rukavice a pracujte vo vetranom priestore. Do polovice plastového vajíčka nalejte vodu. Obsah vajíčka potom prelejte do odmerky. Tým získate množstvo, ktoré musíte rozmiešať. V našom prípade sa jedná o 18 ml roztoku na 1 polovicu vajca.

Návod na velikonoční dekorace z pryskyřice 2
3. Sada na odlievanie živice obsahuje dve fľaštičky (Crystal Glass A, Crystal Glass B). Pomer miešania je 1 diel tužidla (B) a 2 diely živice (A). Na minimálny objem 18 ml teda budete potrebovať zmiešať 6 ml tužidla a 12 ml živice.

Návod na velikonoční dekorace z pryskyřice 3
4. Pripravte si dva plastové kelímky. Do jedného vlejte tužidlo so živicou a opatrne miešajte. Akonáhle to budete mať zmiešané, obsah prelejte do druhého kelímka a opäť premiešajte – tak zabránite tomu, že vám zostane na odliatku neztvrdnutá časť (tá totiž nebola premiešaná).

Návod na velikonoční dekorace z pryskyřice 4
5. S drevenou špachtľou nalievajte pomaly živicu do vajíčka s kvetmi.

Tip: Pokiaľ vám pri miešaní vznikli bublinky, vezmite si slamku do úst a fúkajte ňou teplý vzduch na povrch živice. Bublinky budú stúpať smerom hore a samé začnú praskať.

Akonáhle to máte hotové, nechajte živicu schnúť. Na dotyk bude živica suchá po 24 hodinách, úplne suchá potom za 48 hodín v závislosti na sile odlievanej vrstvy.

Návod na velikonoční dekorace z pryskyřice 5

6. Vajíčko môžete nechať priehľadné, ale ak ho chcete mať výraznejšie, natrite živicu na zadnej strane lepidlom a posypte trblietkami. Potom nechajte úplne zaschnúť. Po zaschnutí oklepte zvyšné trblietky a môžete ich vsypať späť do krabičky.

Návod na velikonoční vajíčko z pryskyřice 6
7. Potom už len dozdobte vajíčko stužkou na zavesenie.

Návod na velikonoční vajíčko z pryskyřice 7

Do živice môžete zalievať aj sušené kvety, miešať ich s trblietkami či farbami do živice, zalievať tlačené obrázky a pod. Záleží len na vašej fantázii.

Veselú Veľkú Noc s originálnou výzdobou praje autorka návodu,
Ing. Petra Sudová, KREATIV

 

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2021
- všetky práva vyhradené