e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 280 návodov zadarmo

Aktuality

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná (29.03.2023)

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná
Nepočesaná teplákovina pruží do šírky aj do dĺžky. Je vhodná na šitie pohodlných teplákov, mikín, viest alebo šiat. Hodí sa aj na čiapky, nákrčníky, kardigany a pod.
Viac...

Bavlnené vaflové piké zelenina (21.03.2023)

Bavlnené vaflové piké zelenina
Vaflové piké s motívom zeleniny je odolné, ľahko sa udržuje. Vďaka vaflovej štruktúre má vysokú savosť. Hodí sa na šitie utierok, uterákov, obrusov, behúňov aj prestieraní. Má dizajn s nekonečným vzorom.
Viac...

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g (14.03.2023)

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g
Pletacia priadza Lada Luxus je príjemná na dotyk, neškriabe. Využijete ju na pletenie či háčkovanie svetríkov, viest, čiapok, rukavíc, šálov a pod.
Viac...

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm (08.03.2023)

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm
Zips s mosadznými zúbkami využijete na kabáty, bundy aj mikiny. Farba zúbkov a jazdca je zlatá.
Viac...

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20" (28.02.2023)

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20"
Gombíky s kvetom zdobia efektné trblietavé glitre . Tie sú v gombíku zafixované, takže nehrozí, že opadajú. Gombíky využijete nielen na odevy, ale tiež nimi môžete skrášliť doplnky ako sú tašky, čiapky, rukavice a pod. Sú vhodné aj ako ozdoba na nalepenie na foto rámčeky, albumy, denníky, priania alebo pozvánky.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Netradičné vajíčka zdobené hotfixom

Kraslice ozdobené kamienkami hot fix


Blíži sa Veľká Noc a mnohé z nás premýšľajú, ako a čím tento rok ozdobíme veľkonočné vajíčka. Hot fixy nie sú nič iného než sklenené brúsené kamienky s plochým spodkom. Hladká spodná hrana je pokrytá lepidlom, ktoré sa taví teplom. Nie je vďačnejší materiál pre zdobenie akýchkoľvek hladkých plôch a textilu. Tentokrát vyskúšame hotfixy na veľkonočných vajíčkach. Ozdobiť môžete vyfúknuté vajíčko, uvarené vajce alebo polystyrénový polotovar v tvare vajíčka.


Čo budete potrebovať?

- dôležitý je Hot fix aplikátor

- väčšie množstvo hot fixov podľa vášho výberu a vkusu

- vyfúknuté vajíčko, najlepšie s jednou dierkou alebo polystyrénové vajce, použiť môžete aj plastové vajce

- drevené špajle

- stužka

- slamka

 

Postup


24n5-0124n5-02

Neviete, ako vyfúknuť vajíčko s jednou dierkou?
Uchopte si vajíčko a opatrne špičkou noža urobte dierku na širšej strane vajíčka. Klepte opatrne miesto vedľa miesta do krúžku, a akonáhle škrupinka povolí, podoberte a vyberte stred vajíčka. Vznikne vám nádherná dierka.

24n5-0324n5-04

Vezmite slamku s kĺbom a strčte kratšiu stranu do vajíčka, otočte vajíčko dierkou dole a fúkajte. Vo vajíčku vznikne podtlak a obsah jednoducho vytečie von. Potom ešte musíte vypláchnuť vnútro čistou vodou. Pod vodovodom nalejte vodu a rovnakým spôsobom ako pri odstraňovaní žĺtka s bielkom vypláchnite. Aké jednoduché!

24n5-0524n5-06

Keď máme vajíčka už vysušené, pripravíme si Hot fix aplikátor, ktorý môžete zakúpiť aj na našom eshope a potrebné hot fixové kamienky. Taktiež vám ponúkame veľa typov a farieb hotfixov. Pokiaľ chcete, môžete ich zdobiť náhodne alebo si vzor môžete predkresliť ceruzkou na vajíčko.

Zvolili sme si tzv. Fabergého vajce, čo je náročné na kamienky. Dajte si pozor, pokiaľ máte predkreslené, aby čiary neboli po aplikácii kamienkov vidieť. Podľa vzoru, ktorý sme si zvolili, začneme od stredu vajíčka alebo od dierky.

Postupne nahrievame jeden kamienok za druhým a prikladáme vedľa seba. Keďže nástavec má predsa len pár stotiniek mm hrúbku, musíme vždy palcom mierne ešte teplý kamienok pritlačiť k prvému, aby boli tesne pri sebe. (Podrobný návod aplikácie hot fix nájdete tu.)

24n5-0724n5-08

 

24n5-0924n5-10

Keď máte celé vajíčko podľa svojej predstavy a chcete ho zavesiť na stužku, je potrebné vložiť kotvičku, stačí kúsok drevenej špajle, na ktorej je uviazaná stuha.

24n5-1124n5-12

24n5-1324n5-14

Opatrne ju vložte do vajíčka a mierne zatiahnite za stužku, kotvička by sa vám mala oprieť o strany vajíčka, potom už len urobíte mašličku a môžete zavesiť.

24n5-16

24n5-1724n5-0

Záleží úplne na vás, či zvolíte zložitejšie vzory alebo jednoduchšie dekorovanie, na bielom podklade bude oboje vyzerať skvele.

Použite vajíčko ako kraslicu alebo zápich. V prípade, že by ste si chceli vyrobiť zápich, použite špajlu a tavnou pištoľou zalepíte otvor aj s vloženou špajlou. Prilepíte mašličku, dozdobíte podľa fantázie a ďalšia originálna ozdoba je na svete.

Určite sme vás presvedčili o tom, že hot fixy a veľkonočné zdobenie ide skrátka veľmi dobre dokopy!

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2023 - všetky práva vyhradené