e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 294 návodov zadarmo

Aktuality

Bavlnená látka geometrické vzory (17.07.2019)

Bavlnená látka geometrické vzory
Bavlnená látka s geometrickými vzormi dodá výrobkom štýlový vzhľad. Je príjemná na dotyk. Použitie: Látka slúži hlavne k dekoračným účelom. Vynikne na vankúšoch, taškách, obrusoch, behúňoch, prestieraniach a pod.
Viac...

Prámik s brmbolcami a strapcami (10.07.2019)

Prámik s brmbolcami a strapcami
Prámik je zaujímavý svojím spracovaním - nájdete na ňom farebné bambulky aj strapce. Oživí vám nie len odevy, ale taktiež doplnky ako sú tašky, kabelky, klobúky a pod.
Viac...

Bambusové rúčky na tašky (03.07.2019)

Bambusové rúčky na tašky
Bambusové rúčky vám poslúžia na výrobu tašiek a kabeliek alebo lapačov snov.
Viac...

Flitre (26.06.2019)

Flitre
Hladké flitre sú matné a využijete ich na ozdobenie plesových šiat, blúzok, tričiek, tašiek alebo na výrobu bižutérie. Dierku na prišitie majú pri okraji, preto sú vhodné na vrstvenie, skvele s nimi vytvoríte šupinový efekt. Sú ideálne taktiež na výrobu ketlovaných flitrových náušníc.
Viac...

Sada látok na patchwork (19.06.2019)

Sada látok na patchwork
Sada farebných látok Design Stoklasa je vlastným návrhom firmy Stoklasa. Je skvelá na patchwork. Nájdete medzi nimi prevažne kvetinové vzory - vyberie si každý. Látky v sadách farebne ladia. Každá sada je elegantne previazaná saténovou mašľou s potlačou Stoklasa.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Pavúk z koráliek - brošňa

Pokiaľ patríte k tým, ktorí oslavujú Halloween, potom práve pre vás máme návod na strašidelného pavúka z koráliek, ktorého môžete využiť práve v tento sviatok. Pavúčiu brošňu môžete využiť na strašidelné kostýmy, pripnúť ju trebárs na klobúk alebo kabát. Tak hurá do výroby. BOO

Materiál a pomôcky

Postup

1) Ako prvé si štiepacími kliešťami nastriháme drôtik (priemer 0,8 mm) na štyri rovnako dlhé kusy s dĺžkou cca 10 cm. Z nich vytvoríme pavúkovi nohy – z jedného drôtika budú dve.

2) Na všetkých 4 drôtikoch ketlovacími kliešťami vytvoríme očko, ktoré nám zabráni vypadávaniu koráliek, ktoré teraz môžeme na jednotlivé nohy navliekať.

3) Z drôtikov vytvoríme 8 nôh a to tak, že si zhruba vytýčime prostriedok drôtika a začneme po túto časť navliekať ľubovoľne kombinovaný rokajl. Akonáhle sa budeme blížiť k prostriedku, necháme si priestor cca 3 mm, aby sme získali miesto na očká a po túto časť teda navlečieme jednu stranu koráliek.

4) Potom urobíme uprostred guľatými kliešťami opäť očko, ktoré bude slúžiť na pripevnenie k telu pavúka.

 

5) Ihneď za očkom začneme rokajl navliekať zrkadlovo v rovnakom poradí ako k očku, aby boli nohy pekne pravidelné. Po navlečení poslednej korálky celú nožičku zakončíme ďalším očkom. Pokiaľ Vám na konci zostane dlhšia časť drôtika, stačí odštiknúť a ponechať len taký kúsok, z ktorého urobíme očko.

 

6) Takto si pripravíme všetky 4 nastrihané drôtiky a budeme mať pripravených 8 pavúčich nôh. U vzorového pavúka som na predné nohy využila aj ozdobné diely.

7) Nohy máme pripravené a pustíme sa do tela.

8) Telo vytvoríme tak, že na ketlovací nyt navlečieme voskovanú perlu s priemerom 7 mm, čo bude hlava pavúka. Za túto perlu navlečieme pripravené nožičky z rokajlu. Očká stiahneme poriadne k sebe.

9) Zvyšok tela je tvorený z ozdobných dielov, šatónovej rondelky, kaplíkov a väčšej perly. Za pavúkove nožičky ich navlečieme v poradí – ozdobný diel, rondelka, opäť ozdobný diel, kaplík smerom k perle, ďalej voskovaná perla s priemerom 12 mm a opäť kaplík smerom k perle. Takto vytvoríme kompletné telo pavúka, poriadne pritlačíme smerom k hlave a zakončíme očkom, ktoré bude všetko držať pevne pohromade.

10) Tvar nožičiek teraz vytvarujeme tak, aby prvé dve rady smerovali dopredu a ďalšie dve rady smerom dozadu. Pavúk nám tak bude krásne stáť.

11) Na dozdobenie pavúka ešte využijeme posledný ozdobný diel, ktorý pomocou drôtika (s priemerom 0,18 mm) pripevníme na jeho chrbát. Diel drôtikom prevlečieme, položíme na hornú časť pavúka, kde sa nám stretávajú všetky nohy a obidva konce drôtika pretočíme do spodnej časti, teda na bruško, kde ho niekoľkokrát pretočíme a zaštipneme kliešťami.

12) Aby sme pavúka mohli využívať ako brošňu, posledným krokom teda bude pripevnenie brožového mostíka k telu pavúka. K tomu nám pomôže plsť, z ktorej si vystrihneme ovál s rovnakou dĺžkou ako je telo a pomocou tavnej pištole na ňu pripevníme brožový mostík. Pozor, pri pripevňovaní mostíka rýchlo pritlačte na plsť a nechajte schnúť, brožový mostík bude dosť páliť!


13) Po zaschnutí urobíme to isté, len tentokrát pripevníme druhú stranu plsti k telu pavúka.

14) Akonáhle je všetko poriadne zaschnuté, môžeme si brošňu pripevniť ako krásny doplnok napríklad na kabátik, šál, kabelku, apod.

Máme to hotové :-) Krásne jesenné dni.

Návod pre vás pripravila Bc. Pavlína Havránková, DiSVložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Záhumenní 22

747 21 Kravaře, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Dominika Kudělka, DiS.

správca webu

dominika.kudelka@stoklasa-sk.sk

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2019
- všetky práva vyhradené