e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 272 návodov zadarmo

Aktuality

Brmbolec (06.02.2019)

Brmbolec
Brmbolec môžete vďaka motúziku využiť hneď na viacero spôsobov. Je ich možné i pripevniť ako ozdobu na batoh, tašku, kabelku alebo kľúče. Šnúrku môžete tiež rozstrihnúť, prevliecť pleteninou a vytvoriť tak klasický brmbolec, ktorý vám ozdobí čiapku alebo svetre. Brmbolce však oživia tiež mikiny, ponožky alebo topánky.
Viac...

bobulky na drôtiku (16.01.2019)

bobulky na drôtiku
Bobuľky držia na kovovom drôtiku, ktorý je obalený flóristickou páskou. Na jednom drôtiku je malý trs zložený z piestikov, bobuliek a kališného lístka.
Viac...

Umelý kvet ruže (10.01.2019)

Umelý kvet ruže
Romantický kvet ruže dokonalo doplní vašu kvetinovú výzdobu. Svojou jemnosťou však tiež zaujímavo ozdobí čelenky, fascinátory alebo venčeky do vlasov.
Viac...

Plastové koráliky s veľkým prievlakom matné (14.12.2018)

Plastové koráliky s veľkým prievlakom matné
S plastovými korálikmi vytvoríte nevšedné náhrdelníky a náramky, ozdobíte s nimi tiež plavky. Vďaka väčšiemu otvoru ich môžete navliekať na väčšie množstvo šnúrok, ktoré sa medzi sebou môžu zväzovať a uzliť, a vytvárať tak jedinečný celok. Ako materiál na navliekanie sú vhodné šperkové šnúrky alebo hadie retiazky.
Viac...

Vianočné dekoračné guľky (30.11.2018)

Vianočné dekoračné guľky
Dekoračné guľky s glitrami využijete prevažne k aranžovaniu. Sú pripevnené na drôtiku, ktorý je ohybný. Použitie: Dekoračné guľky môžete naaranžovať na vianočné vence a väzby. Sú vhodné i na zapichovanie do polystyrénových polotovarov.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Pavúk z koráliek - brošňa

Pokiaľ patríte k tým, ktorí oslavujú Halloween, potom práve pre vás máme návod na strašidelného pavúka z koráliek, ktorého môžete využiť práve v tento sviatok. Pavúčiu brošňu môžete využiť na strašidelné kostýmy, pripnúť ju trebárs na klobúk alebo kabát. Tak hurá do výroby. BOO

Materiál a pomôcky

Postup

1) Ako prvé si štiepacími kliešťami nastriháme drôtik (priemer 0,8 mm) na štyri rovnako dlhé kusy s dĺžkou cca 10 cm. Z nich vytvoríme pavúkovi nohy – z jedného drôtika budú dve.

2) Na všetkých 4 drôtikoch ketlovacími kliešťami vytvoríme očko, ktoré nám zabráni vypadávaniu koráliek, ktoré teraz môžeme na jednotlivé nohy navliekať.

3) Z drôtikov vytvoríme 8 nôh a to tak, že si zhruba vytýčime prostriedok drôtika a začneme po túto časť navliekať ľubovoľne kombinovaný rokajl. Akonáhle sa budeme blížiť k prostriedku, necháme si priestor cca 3 mm, aby sme získali miesto na očká a po túto časť teda navlečieme jednu stranu koráliek.

4) Potom urobíme uprostred guľatými kliešťami opäť očko, ktoré bude slúžiť na pripevnenie k telu pavúka.

 

5) Ihneď za očkom začneme rokajl navliekať zrkadlovo v rovnakom poradí ako k očku, aby boli nohy pekne pravidelné. Po navlečení poslednej korálky celú nožičku zakončíme ďalším očkom. Pokiaľ Vám na konci zostane dlhšia časť drôtika, stačí odštiknúť a ponechať len taký kúsok, z ktorého urobíme očko.

 

6) Takto si pripravíme všetky 4 nastrihané drôtiky a budeme mať pripravených 8 pavúčich nôh. U vzorového pavúka som na predné nohy využila aj ozdobné diely.

7) Nohy máme pripravené a pustíme sa do tela.

8) Telo vytvoríme tak, že na ketlovací nyt navlečieme voskovanú perlu s priemerom 7 mm, čo bude hlava pavúka. Za túto perlu navlečieme pripravené nožičky z rokajlu. Očká stiahneme poriadne k sebe.

9) Zvyšok tela je tvorený z ozdobných dielov, šatónovej rondelky, kaplíkov a väčšej perly. Za pavúkove nožičky ich navlečieme v poradí – ozdobný diel, rondelka, opäť ozdobný diel, kaplík smerom k perle, ďalej voskovaná perla s priemerom 12 mm a opäť kaplík smerom k perle. Takto vytvoríme kompletné telo pavúka, poriadne pritlačíme smerom k hlave a zakončíme očkom, ktoré bude všetko držať pevne pohromade.

10) Tvar nožičiek teraz vytvarujeme tak, aby prvé dve rady smerovali dopredu a ďalšie dve rady smerom dozadu. Pavúk nám tak bude krásne stáť.

11) Na dozdobenie pavúka ešte využijeme posledný ozdobný diel, ktorý pomocou drôtika (s priemerom 0,18 mm) pripevníme na jeho chrbát. Diel drôtikom prevlečieme, položíme na hornú časť pavúka, kde sa nám stretávajú všetky nohy a obidva konce drôtika pretočíme do spodnej časti, teda na bruško, kde ho niekoľkokrát pretočíme a zaštipneme kliešťami.

12) Aby sme pavúka mohli využívať ako brošňu, posledným krokom teda bude pripevnenie brožového mostíka k telu pavúka. K tomu nám pomôže plsť, z ktorej si vystrihneme ovál s rovnakou dĺžkou ako je telo a pomocou tavnej pištole na ňu pripevníme brožový mostík. Pozor, pri pripevňovaní mostíka rýchlo pritlačte na plsť a nechajte schnúť, brožový mostík bude dosť páliť!


13) Po zaschnutí urobíme to isté, len tentokrát pripevníme druhú stranu plsti k telu pavúka.

14) Akonáhle je všetko poriadne zaschnuté, môžeme si brošňu pripevniť ako krásny doplnok napríklad na kabátik, šál, kabelku, apod.

Máme to hotové :-) Krásne jesenné dni.

Návod pre vás pripravila Bc. Pavlína Havránková, DiSVložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Záhumenní 22

747 21 Kravaře, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Dominika Kudělka, DiS.

správca webu

dominika.kudelka@stoklasa-sk.sk

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2019
- všetky práva vyhradené