e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 280 návodov zadarmo

Aktuality

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná (29.03.2023)

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná
Nepočesaná teplákovina pruží do šírky aj do dĺžky. Je vhodná na šitie pohodlných teplákov, mikín, viest alebo šiat. Hodí sa aj na čiapky, nákrčníky, kardigany a pod.
Viac...

Bavlnené vaflové piké zelenina (21.03.2023)

Bavlnené vaflové piké zelenina
Vaflové piké s motívom zeleniny je odolné, ľahko sa udržuje. Vďaka vaflovej štruktúre má vysokú savosť. Hodí sa na šitie utierok, uterákov, obrusov, behúňov aj prestieraní. Má dizajn s nekonečným vzorom.
Viac...

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g (14.03.2023)

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g
Pletacia priadza Lada Luxus je príjemná na dotyk, neškriabe. Využijete ju na pletenie či háčkovanie svetríkov, viest, čiapok, rukavíc, šálov a pod.
Viac...

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm (08.03.2023)

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm
Zips s mosadznými zúbkami využijete na kabáty, bundy aj mikiny. Farba zúbkov a jazdca je zlatá.
Viac...

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20" (28.02.2023)

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20"
Gombíky s kvetom zdobia efektné trblietavé glitre . Tie sú v gombíku zafixované, takže nehrozí, že opadajú. Gombíky využijete nielen na odevy, ale tiež nimi môžete skrášliť doplnky ako sú tašky, čiapky, rukavice a pod. Sú vhodné aj ako ozdoba na nalepenie na foto rámčeky, albumy, denníky, priania alebo pozvánky.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Pavúk z koráliek - brošňa

Pokiaľ patríte k tým, ktorí oslavujú Halloween, potom práve pre vás máme návod na strašidelného pavúka z koráliek, ktorého môžete využiť práve v tento sviatok. Pavúčiu brošňu môžete využiť na strašidelné kostýmy, pripnúť ju trebárs na klobúk alebo kabát. Tak hurá do výroby. BOO

Materiál a pomôcky

Postup

1) Ako prvé si štiepacími kliešťami nastriháme drôtik (priemer 0,8 mm) na štyri rovnako dlhé kusy s dĺžkou cca 10 cm. Z nich vytvoríme pavúkovi nohy – z jedného drôtika budú dve.

2) Na všetkých 4 drôtikoch ketlovacími kliešťami vytvoríme očko, ktoré nám zabráni vypadávaniu koráliek, ktoré teraz môžeme na jednotlivé nohy navliekať.

3) Z drôtikov vytvoríme 8 nôh a to tak, že si zhruba vytýčime prostriedok drôtika a začneme po túto časť navliekať ľubovoľne kombinovaný rokajl. Akonáhle sa budeme blížiť k prostriedku, necháme si priestor cca 3 mm, aby sme získali miesto na očká a po túto časť teda navlečieme jednu stranu koráliek.

4) Potom urobíme uprostred guľatými kliešťami opäť očko, ktoré bude slúžiť na pripevnenie k telu pavúka.

 

5) Ihneď za očkom začneme rokajl navliekať zrkadlovo v rovnakom poradí ako k očku, aby boli nohy pekne pravidelné. Po navlečení poslednej korálky celú nožičku zakončíme ďalším očkom. Pokiaľ Vám na konci zostane dlhšia časť drôtika, stačí odštiknúť a ponechať len taký kúsok, z ktorého urobíme očko.

 

6) Takto si pripravíme všetky 4 nastrihané drôtiky a budeme mať pripravených 8 pavúčich nôh. U vzorového pavúka som na predné nohy využila aj ozdobné diely.

7) Nohy máme pripravené a pustíme sa do tela.

8) Telo vytvoríme tak, že na ketlovací nyt navlečieme voskovanú perlu s priemerom 7 mm, čo bude hlava pavúka. Za túto perlu navlečieme pripravené nožičky z rokajlu. Očká stiahneme poriadne k sebe.

9) Zvyšok tela je tvorený z ozdobných dielov, šatónovej rondelky, kaplíkov a väčšej perly. Za pavúkove nožičky ich navlečieme v poradí – ozdobný diel, rondelka, opäť ozdobný diel, kaplík smerom k perle, ďalej voskovaná perla s priemerom 12 mm a opäť kaplík smerom k perle. Takto vytvoríme kompletné telo pavúka, poriadne pritlačíme smerom k hlave a zakončíme očkom, ktoré bude všetko držať pevne pohromade.

10) Tvar nožičiek teraz vytvarujeme tak, aby prvé dve rady smerovali dopredu a ďalšie dve rady smerom dozadu. Pavúk nám tak bude krásne stáť.

11) Na dozdobenie pavúka ešte využijeme posledný ozdobný diel, ktorý pomocou drôtika (s priemerom 0,18 mm) pripevníme na jeho chrbát. Diel drôtikom prevlečieme, položíme na hornú časť pavúka, kde sa nám stretávajú všetky nohy a obidva konce drôtika pretočíme do spodnej časti, teda na bruško, kde ho niekoľkokrát pretočíme a zaštipneme kliešťami.

12) Aby sme pavúka mohli využívať ako brošňu, posledným krokom teda bude pripevnenie brožového mostíka k telu pavúka. K tomu nám pomôže plsť, z ktorej si vystrihneme ovál s rovnakou dĺžkou ako je telo a pomocou tavnej pištole na ňu pripevníme brožový mostík. Pozor, pri pripevňovaní mostíka rýchlo pritlačte na plsť a nechajte schnúť, brožový mostík bude dosť páliť!


13) Po zaschnutí urobíme to isté, len tentokrát pripevníme druhú stranu plsti k telu pavúka.

14) Akonáhle je všetko poriadne zaschnuté, môžeme si brošňu pripevniť ako krásny doplnok napríklad na kabátik, šál, kabelku, apod.

Máme to hotové :-) Krásne jesenné dni.

Návod pre vás pripravila Bc. Pavlína Havránková, DiSVložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2023 - všetky práva vyhradené