e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 280 návodov zadarmo

Aktuality

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná (29.03.2023)

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná
Nepočesaná teplákovina pruží do šírky aj do dĺžky. Je vhodná na šitie pohodlných teplákov, mikín, viest alebo šiat. Hodí sa aj na čiapky, nákrčníky, kardigany a pod.
Viac...

Bavlnené vaflové piké zelenina (21.03.2023)

Bavlnené vaflové piké zelenina
Vaflové piké s motívom zeleniny je odolné, ľahko sa udržuje. Vďaka vaflovej štruktúre má vysokú savosť. Hodí sa na šitie utierok, uterákov, obrusov, behúňov aj prestieraní. Má dizajn s nekonečným vzorom.
Viac...

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g (14.03.2023)

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g
Pletacia priadza Lada Luxus je príjemná na dotyk, neškriabe. Využijete ju na pletenie či háčkovanie svetríkov, viest, čiapok, rukavíc, šálov a pod.
Viac...

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm (08.03.2023)

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm
Zips s mosadznými zúbkami využijete na kabáty, bundy aj mikiny. Farba zúbkov a jazdca je zlatá.
Viac...

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20" (28.02.2023)

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20"
Gombíky s kvetom zdobia efektné trblietavé glitre . Tie sú v gombíku zafixované, takže nehrozí, že opadajú. Gombíky využijete nielen na odevy, ale tiež nimi môžete skrášliť doplnky ako sú tašky, čiapky, rukavice a pod. Sú vhodné aj ako ozdoba na nalepenie na foto rámčeky, albumy, denníky, priania alebo pozvánky.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Perlový náhrdelník

Perlový náhrdelník - výsledek

Radi by ste si vyrobili zaujímavý, originálny a elegantný náhrdelník na ples alebo inú slávnostnú príležitosť? Máme pre vás návod, pomocou ktorého to zvládnete jednoduche a počas jedného večera. Vyrobiť si môžete samozrejme nie len černozlatú variantu náhrdelníka. Vďaka širokej ponuke farieb voskovaných periel si môžete vytvoriť akúkoľvek inú farebnú kombináciu. Stačí zladiť farby koráliek s farbou vašich šiat či kostýmu a výsledok bude perfektný. Tak poďte na to...

 

Na výrobu náhrdelníka budeme potrebovať:

čierne voskované perly ⌀ 0,8 cm
zlaté voskované perly ⌀ 0,8 cm
čiernu kovovú retiazku

čierny drôtik ⌀ 0,3 mm
(čiernu) karabinku s krúžkom
(čierne) ketlovacie ihly
klieštiky štipacie a guľaté

Perlový náhrdelník - materiál


Postup:

Z periel si vyrobíme guličky - 7 čiernych a 2 zlaté. Na výrobu jednej kuličky budeme potrebovať 12 periel. Pre vytvorenie guličky postupujeme podľa obrázkového návodu.

1. Ucvakneme si asi 40 cm dlhý drôtik a navlečieme naň 3 perly tak, že na každej strane budeme mať zhruba rovnako dlhý kus voľného drôtu. Štvrtú perlu navlečieme na jeden koniec drôtika a druhý koniec prestrčíme perlou v opačnom smere. Zatiahneme za obidva konce a vytvorí sa nám štvorec.

Perlový náhrdelník 1

2. Takýmto spôsobom podľa fotografie postupujeme, pokiaľ nebudeme mať naviazaných 10 periel.

Perlový náhrdelník 2

3. Teraz si na každý kus drôtu navlečieme po jednej perle a konce drôtu potom opäť v  protismere prevlečieme perlou na opačnom konci vytvoreného vzoru - tou, ktorá bola uprostred, keď sme úplne na začiatku mali na drôte len tri perly.

Perlový náhrdelník 3

4. Zatiahneme za obidva konce drôtu a vytvorí sa nám gulička. Aby sme guličku spevnili a zakončili, prevlečieme každý koniec dookola štyrmi bočnými perlami. Keď sa vrátime opäť tam, kde sme začali, obtočíme dvakrát drôtik a zvyšok ucvakneme. Klieštikmi nakoniec drobný ostrý koniec drôtika zatočíme smerom dovnútra guličky, aby nás pri nosení neškrábal.
Perlový náhrdelník 4

Perlový náhrdelník 5

Perlový náhrdelník 6

Perlový náhrdelník 7

Perlový náhrdelník 8

Perlový náhrdelník 9
5. Rovnakým spôsobom postupne vytvoríme všetkých 9 guličiek.

Perlový náhrdelník 10

6. Keď to máme hotové, môžeme sa pustiť do kompletovania celého náhrdelníka. Vezmeme si ketlovaciu ihlu, čiernu voskovú perlu a retiazku. Perlu navlečieme na ihlu, ktorú pomocou jej očka pripojíme na jeden koniec retiazky, a očko uzavrieme.

Perlový náhrdelník 11

7. Na druhom konci ihly vytvoríme pomocou klieštikov očko, ktoré necháme zatiaľ otvorené.
Perlový náhrdelník 12

8. Na retiazku navlečieme vytvorené guličky, tesne vedľa seba, bez medzier a tak, že tie zlaté budú vždy druhé z kraja. Teraz potrebujeme urobiť zakončenie pomocou čiernej perly a ketlovacej ihly, tak, ako sme to urobili na druhom konci retiazky. Vezmeme si ďalšiu ketlovaciu ihlu a očkom ju pripevníme k očku retiazky, ktoré je asi v polovici poslednej navlečenej guličky. Potom na ihlu navlečieme čiernu perlu a na druhej strane ju opäť vybavíme otvoreným očkom. Klieštikmi môžeme ucvaknúť zvyšný kus retiazky v mieste za spojením retiazky s ihlou.

Perlový náhrdelník 13

Perlový náhrdelník 14

9. Vezmeme si zvyšný kus retiazky a odmeriame si jeho dĺžku podľa nášho krku - cca. 26 cm (musíme počítať s tým, že dĺžka sa bude navyšovať o radu perlových guličiek). Na jeden jej koniec si pripevníme karabinku a na druhý očko, do ktorého sa bude karabinka zapínať. Potom si retiazku preložíme na polovicu a uprostred klieštikmi rozdelíme.

Perlový náhrdelník 15

10. Obidve časti retiazky pripevníme k perlám pomocou očiek, ktoré sme si predtým urobili na ketlovacích ihlách, a dobre ich uzavrieme.

Perlový náhrdelník 16

11. A máme to hotové!

Perlový náhrdelník - výsledek

 

Návod pre vás pripravila: Jitka Benešová

 

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2023 - všetky práva vyhradené