e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 338 návodov zadarmo

Aktuality

Lampas do rozparku Nice, Sport, Fashion (27.05.2020)

Lampas do rozparku Nice, Sport, Fashion
Krátky lampas s nápisom je určený na ozdobenie rozparkov. Je jednostranný, veľmi pevný, má štruktúru rypsovej stuhy. Konce sú pevne zatavené. Použitie: Skvele ozdobí rozparky na tričkách, mikinách, športových šatách, sukniach a pod. Vynikne taktiež na doplnkoch, trebárs na štítkoch čiapok.
Viac...

Svadobná stuha srdce s lurexom (20.05.2020)

Svadobná stuha srdce s lurexom
Stuha so srdiečkami je veľmi romantická. Zdobia ju vysekávané vzory, ktoré sú vzhľadom k technológii výroby precízne a rovnomerné. Pre väčší lesk je stuha ozdobená lurexom.
Viac...

Šnúra reflexná (13.05.2020)

Šnúra reflexná
Šnúru využijete do tunelov kapucní mikín, nohavíc či búnd. Vynikne taktiež ako šnúrka do topánok. Je vhodná aj na výrobu efektných náramkov.
Viac...

Monofilová stuha (06.05.2020)

Monofilová stuha
Monofilová stuha s prúžkami má zaujímavé priesvity a jemný lesk. Je obojstranná. Použitie: Stuha je vhodná na balenie darčekov, výrobu rôznych dekorácií alebo na aranžovanie kvetinových väzieb.
Viac...

Prámik monofilový s flitrovými strapcami (29.04.2020)

Prámik monofilový s flitrovými strapcami
Prámik na monofile ozdobuje flitrová bordúra s listami a strapce s flitrami, vďaka čomu sa jemne trblieta a leskne. Prámik využijete na zdobenie športových tanečných úborov i spoločenských a plesových šiat. Dĺžka strapcov je cca 18 cm.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Plameniak - brošňa

Pripadá vám vaše obľúbené sako alebo kabátik málo šmrncovné? Doplňte ho originálnou brošňou. V tomto návode vám ukážeme, ako si vyrobiť svoju vlastnú originálnu brošňu s motívom plameniaka, ktorý je stále trendy.

Materiál a pomôcky

Postup

1) Celý proces výroby plameniaka začneme tým, že si nakreslíme na tvrdý papier šablónu a vystrihneme. Veľkosť a tvar úplne závisí na Vás. V prípade, že nie ste zdatná maliarka, vytlačte si obrys plameniaka z internetu a použite ako šablónku.

2) Šablónu priložíme na plsť a opäť vystrihneme. Získame tak hlavný základ pre výrobu plameniaka.

 

3) Teraz nasleduje pracnejšia časť a to postupné prišívanie koráliek. Začneme obrysom, a to tak, že pri chvoste  plste pretiahneme vlasec a zabrzdíme väčšou korálkou. Je to z toho dôvodu, že tento koniec ešte využijeme pri uťahovaní, tak si necháme dlhší kúsok a väčšia korálka bude slúžiť len ako brzda, ktorú neskôr odstránime.

4) Na vlasec začneme navliekať jednofarebné korálky, ktoré nám obkreslia celé telo. Najjednoduchší spôsob je taký, že si navlečieme cca 5 koráliek za sebou a zabrzdíme prešitím do zadnej časti plste.

 

5) Aby sme udžali rovnú líniu a korálky išli stále pekne za sebou, akonáhle sa s ihlou a vlascom vraciame na vrchnú stranu, pretiahneme poslednú korálku ešte raz a opäť pridáme ďalších 5 a takto stále dookola.

6) Takto budeme pokračovať po celom obvode plameniaka. Pri väčších oblúčikoch a záhyboch, zašívame už po 2-3 korálkach, aby sme udržali tvar. Akonáhle dôjdeme k zobáku, prišijeme niekoľko čiernych koráliek, ktoré vytvoria obrys zobáka.

7) Po prešití celého obvodu dôjdeme opäť k chvostu, kde zakončíme pretiahnutím vlasca na spodnú stranu, tam odstránime zabrzďovaciu korálku a obidva konce k sebe pevne spojíme.

8) Teraz vymeníme vlasec za niť a na telo plameniaka prišijeme kúsok čipky. Čipku zvlníme tak, že akonáhle dôjde k prichyteniu zo spodnej strany, prešijeme iba čipku, naberaným stehom a stiahneme niť. Vznikne nám akoby harmonika a čipka sa zvlní.

 

9) Keď teraz máme čipku pevne prišitú, začneme ozdobovať telo plameniaka brúsenými korálkami, štrásami apod. Môžete ich prišiť v pravidelnej linii, alebo cikcak. Korálky určite prestriedame, aby pekne vynikli.

 

10) Akonáhle máme ozdobené telo, pustíme sa do „vymaľovania“ celého zvyšku plameniaka. Začneme pri zobáku, ktorý vytieňujeme šedým rokajlom. Rokajl opäť prišívame vlascom a už nemusíme držať líniu, ale prišívame cikcak.

11) Aby sme docielili plastickejší tvar, aj s rokajlom to robíme tak, že si na vlasec navlečieme niekoľko koráliek za sebou a až potom zašijeme. Striedame biely a ružový rokajl po celej dĺžke krku. Nezabudnite v hlavičke pridať aj jeden čierny rokajl, ktorý vytvorí oko.

12) Vo chvíli, kedy dôjdeme ku koncu krku, vymeníme rokajl za brúsené ružové korálky, ktorými vytieňujeme bruško. Našívame od krku smerom k chvostu a vyplníme tak celú plochu.

13) V prípade, že budete mať niekde väčšiu medzeru, ktorou bude presvitať plsť, stačí vyplniť prišitím ďalšieho rokajlu. A telo plameniaka máme hotové.

14) Plameniaka nemôžeme nechať len tak, preto mu vyrobíme aj nohy. Na ne budeme potrebovať 2 ketlovacie nyty, 2 ketlovacie ihly a brúsené korálky.

15) Najskôr na nyt navlečieme sklenenú väčšiu korálku a za ňu brúsené korálky. Zakončíme vytvorením očka pomocou ketlovacích klieští. Než očko zacvakneme, zahákneme oň ketlovaciu ihlu, opäť navlečieme brúsené korálky a zakončíme očkom.

16) Druhú nôžku vytvoríme tak, že na nyt tiež navlečieme sklenenú väčšiu korálku, za ňu brúsenú, ale len max. 2 a pretiahneme očkom druhej nôžky, ktorú sme urobili na ketlovacom nyte. Je to akoby koleno prvej nohy, takže druhá bude zdvihnutá. Ďalej postupujeme rovnako ako pri prvej nôžke.

 

17) Potom stačí prišiť alebo prilepiť tavnou pištolou na zadnú časť plameniaka.

18) Teraz si pripevníme brožový mostík. Keďže je druhá strana značne prešitá niťou a vlascom, pomocou šablóny, ktorú sme si vyrobili na začiatku túto stranu začistíme a to tak, že si opäť vystrihneme plameniaka podľa šablóny. Použijeme jemnejšiu plsť a toto druhé telíčko prilepíme tavnou pištolou po celej zadnej strane. Schováme tak všetko zašitie a hlavne budeme mať istotu, že uzlíky, ktoré sme počas výroby viazali, sa nám už nemôžu rozviazať.

19) Akonáhle sme schovali celé šitie, stačí už len prilepiť brožový mostík.

20. Brošňu máme hotovú :-)

Návod pre vás pripravila Pavlína Havránková.

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Dominika Kudělka, DiS.

správca webu

dominika.kudelka@stoklasa-sk.sk

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2020
- všetky práva vyhradené