e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 286 návodov zadarmo

Aktuality

Uzľový gombík (13.05.2019)

Uzľový gombík
Guľaté gombíky majú dizajn spletený zo šnúrky. Môžete ich našiť na šaty, saká alebo blúzky. Využitie nájdu tiež na dekorácii - krabičkách, kufríkoch, puzdrách a pod.
Viac...

Umelý iskiernik / kytica (17.04.2019)

Umelý iskiernik / kytica
Umelý pryskyrník si jednoducho spletiete s jeho živou predlohou, na rozdiel od nej, vám ale dlhšie vydrží. Kvety a lístky sú textilné. V jednom zväzku je 5 ohybných vetvičiek s kvetmi
Viac...

Drevené koráliky s vrúbkami (10.04.2019)

Drevené koráliky s vrúbkami
Mix farebných drevených korálikov s vrúbkami nadchne každého kreatívneho človeka. Môžete ich navliekať na silón alebo iný návlekový materiál. Koráliky môžete použiť na výrobu náramkov, náhrdelníkov alebo i na tvorbu príveskov na kľúče, kabelky a pod.
Viac...

Lurexová šnúrka (21.03.2019)

Lurexová šnúrka
Spletená bavlnená šnúrka sa zaujímavo trblieta vďaka lurexovému vláknu. Využijete ich na dekoračné účely, k efektnému baleniu a zdobenie darčekov, alebo ako návlekový materiál pri výrobe náhrdelníkov, náramkov, a pod.
Viac...

Drevené kvety sada (13.03.2019)

Drevené kvety sada
Drevené kvetinky môžete zakomponovať do kvetinových väzieb, zavesiť na vetvičky vo váze alebo ich nalepiť na vence či krabičky. Zaujímavo vyniknú tiež ako ozdoba stola. V balení nájdete 2 druhy kvetiniek.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Plameniak - brošňa

Pripadá vám vaše obľúbené sako alebo kabátik málo šmrncovné? Doplňte ho originálnou brošňou. V tomto návode vám ukážeme, ako si vyrobiť svoju vlastnú originálnu brošňu s motívom plameniaka, ktorý je stále trendy.

Materiál a pomôcky

Postup

1) Celý proces výroby plameniaka začneme tým, že si nakreslíme na tvrdý papier šablónu a vystrihneme. Veľkosť a tvar úplne závisí na Vás. V prípade, že nie ste zdatná maliarka, vytlačte si obrys plameniaka z internetu a použite ako šablónku.

2) Šablónu priložíme na plsť a opäť vystrihneme. Získame tak hlavný základ pre výrobu plameniaka.

 

3) Teraz nasleduje pracnejšia časť a to postupné prišívanie koráliek. Začneme obrysom, a to tak, že pri chvoste  plste pretiahneme vlasec a zabrzdíme väčšou korálkou. Je to z toho dôvodu, že tento koniec ešte využijeme pri uťahovaní, tak si necháme dlhší kúsok a väčšia korálka bude slúžiť len ako brzda, ktorú neskôr odstránime.

4) Na vlasec začneme navliekať jednofarebné korálky, ktoré nám obkreslia celé telo. Najjednoduchší spôsob je taký, že si navlečieme cca 5 koráliek za sebou a zabrzdíme prešitím do zadnej časti plste.

 

5) Aby sme udžali rovnú líniu a korálky išli stále pekne za sebou, akonáhle sa s ihlou a vlascom vraciame na vrchnú stranu, pretiahneme poslednú korálku ešte raz a opäť pridáme ďalších 5 a takto stále dookola.

6) Takto budeme pokračovať po celom obvode plameniaka. Pri väčších oblúčikoch a záhyboch, zašívame už po 2-3 korálkach, aby sme udržali tvar. Akonáhle dôjdeme k zobáku, prišijeme niekoľko čiernych koráliek, ktoré vytvoria obrys zobáka.

7) Po prešití celého obvodu dôjdeme opäť k chvostu, kde zakončíme pretiahnutím vlasca na spodnú stranu, tam odstránime zabrzďovaciu korálku a obidva konce k sebe pevne spojíme.

8) Teraz vymeníme vlasec za niť a na telo plameniaka prišijeme kúsok čipky. Čipku zvlníme tak, že akonáhle dôjde k prichyteniu zo spodnej strany, prešijeme iba čipku, naberaným stehom a stiahneme niť. Vznikne nám akoby harmonika a čipka sa zvlní.

 

9) Keď teraz máme čipku pevne prišitú, začneme ozdobovať telo plameniaka brúsenými korálkami, štrásami apod. Môžete ich prišiť v pravidelnej linii, alebo cikcak. Korálky určite prestriedame, aby pekne vynikli.

 

10) Akonáhle máme ozdobené telo, pustíme sa do „vymaľovania“ celého zvyšku plameniaka. Začneme pri zobáku, ktorý vytieňujeme šedým rokajlom. Rokajl opäť prišívame vlascom a už nemusíme držať líniu, ale prišívame cikcak.

11) Aby sme docielili plastickejší tvar, aj s rokajlom to robíme tak, že si na vlasec navlečieme niekoľko koráliek za sebou a až potom zašijeme. Striedame biely a ružový rokajl po celej dĺžke krku. Nezabudnite v hlavičke pridať aj jeden čierny rokajl, ktorý vytvorí oko.

12) Vo chvíli, kedy dôjdeme ku koncu krku, vymeníme rokajl za brúsené ružové korálky, ktorými vytieňujeme bruško. Našívame od krku smerom k chvostu a vyplníme tak celú plochu.

13) V prípade, že budete mať niekde väčšiu medzeru, ktorou bude presvitať plsť, stačí vyplniť prišitím ďalšieho rokajlu. A telo plameniaka máme hotové.

14) Plameniaka nemôžeme nechať len tak, preto mu vyrobíme aj nohy. Na ne budeme potrebovať 2 ketlovacie nyty, 2 ketlovacie ihly a brúsené korálky.

15) Najskôr na nyt navlečieme sklenenú väčšiu korálku a za ňu brúsené korálky. Zakončíme vytvorením očka pomocou ketlovacích klieští. Než očko zacvakneme, zahákneme oň ketlovaciu ihlu, opäť navlečieme brúsené korálky a zakončíme očkom.

16) Druhú nôžku vytvoríme tak, že na nyt tiež navlečieme sklenenú väčšiu korálku, za ňu brúsenú, ale len max. 2 a pretiahneme očkom druhej nôžky, ktorú sme urobili na ketlovacom nyte. Je to akoby koleno prvej nohy, takže druhá bude zdvihnutá. Ďalej postupujeme rovnako ako pri prvej nôžke.

 

17) Potom stačí prišiť alebo prilepiť tavnou pištolou na zadnú časť plameniaka.

18) Teraz si pripevníme brožový mostík. Keďže je druhá strana značne prešitá niťou a vlascom, pomocou šablóny, ktorú sme si vyrobili na začiatku túto stranu začistíme a to tak, že si opäť vystrihneme plameniaka podľa šablóny. Použijeme jemnejšiu plsť a toto druhé telíčko prilepíme tavnou pištolou po celej zadnej strane. Schováme tak všetko zašitie a hlavne budeme mať istotu, že uzlíky, ktoré sme počas výroby viazali, sa nám už nemôžu rozviazať.

19) Akonáhle sme schovali celé šitie, stačí už len prilepiť brožový mostík.

20. Brošňu máme hotovú :-)

Návod pre vás pripravila Pavlína Havránková.

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Záhumenní 22

747 21 Kravaře, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Dominika Kudělka, DiS.

správca webu

dominika.kudelka@stoklasa-sk.sk

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2019
- všetky práva vyhradené