e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 317 návodov zadarmo

Aktuality

Prámik s kamienkami (09.01.2020)

Prámik s kamienkami
Nažehlovací prámik s brúsenými kamienkami je veľmi praktický. Ušetrí veľa práce pri zdobení odevov. Vďaka brúseným kamienkom sa oslnivo leskne. Jeho základom je lepiaca vrstva, ktorá po nažehlení pevne drží na odeve. Prámik si môžete nastrihať podľa potreby.
Viac...

Lurexová šnúrka (12.12.2019)

Lurexová šnúrka
Spletená šnúrka sa elegantne trblieta vďaka lurexovému vláknu. Nevšedne s ňou zabalíte a ozdobíte darčeky, využijete na rôzne dekoračné účely, alebo ju môžete použiť ako navliekací materiál pri výrobe náhrdelníkov, náramkov, a pod.
Viac...

Drevená vianočná dekorácia (05.12.2019)

Drevená vianočná dekorácia
Drevené vianočné dekorácie v tvare hviezdy, srdca a stromku majú maľovaný povrch. Vďaka pripevnenému pútku z eko kože ich môžete zavesiť na stromček, na dvere, do okien alebo volne do priestoru.
Viac...

Háčik na háčkovanie veľ. 25 (27.11.2019)

Háčik na háčkovanie veľ. 25
Háčik na hačkovanie je vďaka svojej veľkosti skvelý na hačkovanie hrubej vlny, napr. ovčieho rúna alebo Marshmallow. Môžete s ním uhačkovat deky, koberčeky, obliečky na vankúše, šály a pod.
Viac...

Rolničky mosadzné (14.11.2019)

Rolničky mosadzné
Kovové rolničky majú tvar mušle a povrch zdobený rytými ornamentami. Ich krásny zvuk je výrazný a čistý. Rolničky okrem dekorovania môžete pripevniť na obojok vášho domáceho mazlíčka.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Plstené žalude

Ďalšia séria jesenného tvorenia je tu! Tentokrát si vyrobíme krásne plstené žalude, ktoré môžete umiestniť na veniec alebo zavesiť na vetvičky. Stačí sa prejsť po lese a nazbierať hlavičky zo žaluďov.

Materiál a pomôcky

1) Vezmite si menší prameň rúna a urobte na ňom uzlík. Potom rúno zmotajte aj s uzlíkom do tvaru guličky. Pomocou hrubej ihly začnite rúno prepichovať. Nezabudnite guličku otáčať.

2) Vytvorte si niekoľko farebných variant guličiek. Veľkosť guličky sa odvíja od veľkosti čiapočky žaluďa.

3) Pomocou lepidla z tavnej pištole si jednotlivé guličky nalepte do prázdnych žaluďových čiapočiek. Ostrými nožničkami potom môžete ostrihať chĺpky z plste.

4) Na zelenú plsť si predkreslite tvary dubových listov a ostrými špicatými nožničkami ich vystrihnite.

5) Jednotlivé listy nalepte pomocou lepidla z tavnej pištole na prútený venček. K listom dolepte vami pripravené plstené žalude.

6) Venček ozdobený plstenými žaluďami je veselý a bude vám robiť radosť celú jeseň. Môžete ho zavesiť na stenu alebo na dvere.

 

7) TIP: Jednotlivé žalude si môžete doplniť povrázkom na zavesenie. Voskovanú šnúrku zhruba s dĺžkou 20 cm si prehnite na polovicu a v dĺžke asi 4 centimetre urobte uzol. Na vrch žaluďovej čiapočky naneste trochu lepidla z tavnej pištole. Vzniknuté očko na lepidlo pritlačte.

Krásne jesenné tvorenie praje Iveta Hochmanová

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Dominika Kudělka, DiS.

správca webu

dominika.kudelka@stoklasa-sk.sk

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2020
- všetky práva vyhradené