e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 344 návodov zadarmo

Aktuality

Sklenená fľaštička s korkom (19.06.2020)

Sklenená fľaštička s korkom
Sklenená fľaštička s korkovým uzáverom nie len pekne vyzerá, ale je aj praktická. Hodí sa ako dekorácia, ale je skvelá aj na skladovanie. Môžete do nej nasypať korálky, soľ do kúpeľne, dekoračný piesok či iné drobné veci.
Viac...

Plastové korálky Color (11.06.2020)

Plastové korálky Color
Farebné plastové korálky si obľúbia ako deti, tak dospelí. Majú jemný lesk a sýte farby. Sú veľmi kvalitné, všade hladké, nemajú žiadne rozstrapkanie alebo viditeľné švíky. Využijete ich na výrobu bižutérie aj rôznych dekorácií, napr. lapačov snov.
Viac...

Zamatová stuha (04.06.2020)

Zamatová stuha
ednostranná zamatová stuha je veľmi kvalitná, vyrobená z príjemného, mäkkého materiálu. Použitie: Zamatku môžete našiť na akékoľvek oblečenie. Využijte ju taktiež na ozdobenie karnevalových kostýmov alebo krojov. Stuhu je možné použiť pri výrobe bižutérie, keďže sa s ňou veľmi dobre pracuje pri našívaní koráliek.
Viac...

Lampas do rozparku Nice, Sport, Fashion (27.05.2020)

Lampas do rozparku Nice, Sport, Fashion
Krátky lampas s nápisom je určený na ozdobenie rozparkov. Je jednostranný, veľmi pevný, má štruktúru rypsovej stuhy. Konce sú pevne zatavené. Použitie: Skvele ozdobí rozparky na tričkách, mikinách, športových šatách, sukniach a pod. Vynikne taktiež na doplnkoch, trebárs na štítkoch čiapok.
Viac...

Svadobná stuha srdce s lurexom (20.05.2020)

Svadobná stuha srdce s lurexom
Stuha so srdiečkami je veľmi romantická. Zdobia ju vysekávané vzory, ktoré sú vzhľadom k technológii výroby precízne a rovnomerné. Pre väčší lesk je stuha ozdobená lurexom.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Plstené žalude

Ďalšia séria jesenného tvorenia je tu! Tentokrát si vyrobíme krásne plstené žalude, ktoré môžete umiestniť na veniec alebo zavesiť na vetvičky. Stačí sa prejsť po lese a nazbierať hlavičky zo žaluďov.

Materiál a pomôcky

1) Vezmite si menší prameň rúna a urobte na ňom uzlík. Potom rúno zmotajte aj s uzlíkom do tvaru guličky. Pomocou hrubej ihly začnite rúno prepichovať. Nezabudnite guličku otáčať.

2) Vytvorte si niekoľko farebných variant guličiek. Veľkosť guličky sa odvíja od veľkosti čiapočky žaluďa.

3) Pomocou lepidla z tavnej pištole si jednotlivé guličky nalepte do prázdnych žaluďových čiapočiek. Ostrými nožničkami potom môžete ostrihať chĺpky z plste.

4) Na zelenú plsť si predkreslite tvary dubových listov a ostrými špicatými nožničkami ich vystrihnite.

5) Jednotlivé listy nalepte pomocou lepidla z tavnej pištole na prútený venček. K listom dolepte vami pripravené plstené žalude.

6) Venček ozdobený plstenými žaluďami je veselý a bude vám robiť radosť celú jeseň. Môžete ho zavesiť na stenu alebo na dvere.

 

7) TIP: Jednotlivé žalude si môžete doplniť povrázkom na zavesenie. Voskovanú šnúrku zhruba s dĺžkou 20 cm si prehnite na polovicu a v dĺžke asi 4 centimetre urobte uzol. Na vrch žaluďovej čiapočky naneste trochu lepidla z tavnej pištole. Vzniknuté očko na lepidlo pritlačte.

Krásne jesenné tvorenie praje Iveta Hochmanová

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Dominika Kudělka, DiS.

správca webu

dominika.kudelka@stoklasa-sk.sk

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2020
- všetky práva vyhradené