e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 362 návodov zadarmo

Aktuality

Kostený zips s lampasom šírka 5 mm dĺžka 60 cm (11.05.2022)

Kostený zips s lampasom šírka 5 mm dĺžka 60 cm
Kostený zips s farebným lampasom je vhodný na našitie na bundy, mikiny, vesty a pod. Je deliteľný, má kovového jazdca. Šírka farebného pruhu je 2 mm.
Viac...

Pletacia priadza Sierra 150 g (04.05.2022)

Pletacia priadza Sierra 150 g
Pletacia priadza Sierra , s podielom hrejivej vlny, je vhodná na pletenie aj háčkovanie čiapok, čeleniek, šálov, svetrov a pod.
Viac...

Bavlnená látka / plátno lesné zvieratká (27.04.2022)

Bavlnená látka / plátno lesné zvieratká
Bavlnenú látku zdobia obrázky lesných zvieratiek . Je vhodná na šitie vankúšov, obliečok, hniezd pre deti, vreckárov, tašiek, vrecúšok a pod.
Viac...

Drevené korálky nelakované Ø10 mm (20.04.2022)

Drevené korálky nelakované Ø10 mm
Drevené korálky sa vďaka väčšiemu prievlaku výborne navliekajú na šnúrky, povrázky a pod. Možno ich použiť v kombinácii aj s inými tvorivými technikami napr. v kombinácii s pedigom, hodia sa na výrobu lapačov snov, na výrobu postavičiek a zvieratiek a pod.
Viac...

Bavlnená látka / plátno motýľ (13.04.2022)

Bavlnená látka / plátno motýľ
Bavlnená látka s obrázkami motýľov je vhodná na šitie vankúšov, obliečok, závesov, obrusov, tašiek, vrecúšok a pod.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Prázdninové tipy, ako zabaviť deti

Prázdniny sú tu! Pokiaľ si niekedy budete lámat hlavu, ako zabaviť deti počas daždivých dní, nechajte sa inšpirovať našimi tipmi.


1) Macrame panáčik
Maličká postavička z povrázka môže slúžiť ako prívesok na kľúče, batoh alebo proste len tak pre radosť. Deti si potrénujú viazanie uzlíkov a vyrobíte si tak spoločne nového kamaráta.

Tip - macrame panáček

 

2) Retro hra - Preberanie povrázkov

Zaspomínajte na svoje detstvo a skúste si s deťmi zahrať hru s preberaním povrázkov. Zvládnete prebrať povrázok a vytvoriť zaujímavý obrazec? Môžete sa riadiť návodom na obale alebo si nájdete ďalšie návody na internete.

tip - přebírání provázku

 

3) Veselý obrázok s gombíkmi

Precvičte s deťmi zábavnou formou jemnú motoriku a farby. Pomocou samolepiacich gombíkov bude učenie hrou. Deti budú lepiť gombíky na predpripravený farebný motív obrázka a vznikne im veselý obrázok, ktorý si môžu zavesiť do svojej izby.

 

4) Motýlik z dutiniek

Veselý motýlik z modistickej dutinky vykúzli deťom úsmev na tvári. Dutinka je príjemná na dotyk a vyniká svojou flexibilitou a tvárnosťou. Deťom sa s ňou bude dobre pracovať a zaručene ich to bude baviť. Môžu ju rôzne motať a farebne kombinovať.

tip - motýlek z dutinek

 

5) Maľovaný vankúšik

Táto kreatívna sada predtlačenej obliečky na vankúš na domaľovanie je skvelou zábavou pre deti, ale taktiež dospelákov. Pomocou farieb a štetca budete opatrne vyfarbovať jednotlivé políčka a trénovať tak svoju trpezlivosť a presnosť. Vankúšik si deti môžu vyfarbiť podľa vlastnej fantázie.

tip - malovaný polštářek

 

6) Voskovky na textil

Dovoľte deťom pokresliť si oblečenie špeciálnymi voskovkami. Bude to pre ne neobvyklá zábava. Kresbu potom jednoducho zafixujete zažehlením cez papier na pečenie. Oblečenie potom môžete vyprať a kresba aj naďalej zostane na oblečení.

tip - voskovky na textil

 

7) Náramok priateľstva

Cez prázdniny vzniká veľa nových priateľstiev! Pletenie náramkov priateľstva je nestárnúcim hitom nie len medzi deťmi, ale aj dospelými. Pomocou bavlnenej priadze môžete vytvoriť niekoľko vzorov a variant náramkov. Jeden venujete svôjmu kamarátovi a druhý si necháte pre seba. A nezabudnite, že by sa mali nosiť, pokiaľ sa sami nerozpadnú.

tip - náramek přátelství

 

8) Náramok prežitia

Náramok z padákovej šnúry nadchne hlavne chlapcov. Každý fanúšik survival vybavenia ho pozná! Či už  máte upletený náramok alebo opasok, máte po ruke niekoľko metrov pevného lana, ktoré môže poslúžiť na zlaňovanie alebo trebárs na opravu batoha.

tip - náramek přežití

 

 

 

Prajeme vám krásne prázdniny!

 

 

 

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2022 - všetky práva vyhradené