e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 355 návodov zadarmo

Aktuality

Dekorácia anjel s glitrami (23.09.2020)

Dekorácia anjel s glitrami
Dekorační anjeli sú vyrobení z preglejky a z obidvoch strán posypaní trblietavými glitrami. Môžete ich nalepiť na vence, do kvetinových väzieb alebo ich využiť ako netradičnú ozdobu darčekov.
Viac...

Bavlnená látka líška (16.09.2020)

Bavlnená látka líška
Bavlnenú látku s dizajnom líšiek využijete na šitie vankúšov, obliečok, závesov, vrecúšok, tašiek, mantinelov do postielok aj hniezd pre deti. Je vhodná taktiež na šitie rúšok.
Viac...

Kovová dekorácia 3D vločky (09.09.2020)

Kovová dekorácia 3D vločky
Kovová vločka je ozdobená glitrami, takže sa pekne trblieta. Dekoráciu môžete zavesiť na stromček, dvere, do okien alebo volne do priestoru. Zaujímavo vynikne i ako ozdoba na vencoch. Vločky sú obojstranné a vážia 14 g.
Viac...

Štrásová metráž / borta (02.09.2020)

Štrásová metráž / borta
Luxusnú bižutérnu retiazkovú bortu zdobia trblietavé kamienky, ktoré sú vsadené do kovových plieškov. Je vyrobená z kvalitného brúseného skla. Použitie: Borta vám elegantne ozdobí plesové a spoločenské šaty aj rôzne odevné doplnky, napríklad klobúky, kabelky, malé kabelky alebo topánky.
Viac...

Darčekové vrecúško režné 30x40 cm (26.08.2020)

Darčekové vrecúško režné 30x40 cm
Veľké bavlnené vrecúško je hore ozdobené strapcami s lesklými lurexovými vláknami. Vrecúško jednoducho uzavriete pomocou dvoch sťahovacích šnúriek z krútenej šnúry. Môžete do neho schovať darčeky alebo ho použiť ako vianočnú dekoráciu. Vyrobené v šijacej dielni Stoklasa. Handmade výroba, tovar je šitý ručne, rozmery sa môžu mierne líšiť.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Prázdninové tipy, ako zabaviť deti

Prázdniny sú tu! Pokiaľ si niekedy budete lámat hlavu, ako zabaviť deti počas daždivých dní, nechajte sa inšpirovať našimi tipmi.


1) Macrame panáčik
Maličká postavička z povrázka môže slúžiť ako prívesok na kľúče, batoh alebo proste len tak pre radosť. Deti si potrénujú viazanie uzlíkov a vyrobíte si tak spoločne nového kamaráta.

Tip - macrame panáček

 

2) Retro hra - Preberanie povrázkov

Zaspomínajte na svoje detstvo a skúste si s deťmi zahrať hru s preberaním povrázkov. Zvládnete prebrať povrázok a vytvoriť zaujímavý obrazec? Môžete sa riadiť návodom na obale alebo si nájdete ďalšie návody na internete.

tip - přebírání provázku

 

3) Veselý obrázok s gombíkmi

Precvičte s deťmi zábavnou formou jemnú motoriku a farby. Pomocou samolepiacich gombíkov bude učenie hrou. Deti budú lepiť gombíky na predpripravený farebný motív obrázka a vznikne im veselý obrázok, ktorý si môžu zavesiť do svojej izby.

 

4) Motýlik z dutiniek

Veselý motýlik z modistickej dutinky vykúzli deťom úsmev na tvári. Dutinka je príjemná na dotyk a vyniká svojou flexibilitou a tvárnosťou. Deťom sa s ňou bude dobre pracovať a zaručene ich to bude baviť. Môžu ju rôzne motať a farebne kombinovať.

tip - motýlek z dutinek

 

5) Maľovaný vankúšik

Táto kreatívna sada predtlačenej obliečky na vankúš na domaľovanie je skvelou zábavou pre deti, ale taktiež dospelákov. Pomocou farieb a štetca budete opatrne vyfarbovať jednotlivé políčka a trénovať tak svoju trpezlivosť a presnosť. Vankúšik si deti môžu vyfarbiť podľa vlastnej fantázie.

tip - malovaný polštářek

 

6) Voskovky na textil

Dovoľte deťom pokresliť si oblečenie špeciálnymi voskovkami. Bude to pre ne neobvyklá zábava. Kresbu potom jednoducho zafixujete zažehlením cez papier na pečenie. Oblečenie potom môžete vyprať a kresba aj naďalej zostane na oblečení.

tip - voskovky na textil

 

7) Náramok priateľstva

Cez prázdniny vzniká veľa nových priateľstiev! Pletenie náramkov priateľstva je nestárnúcim hitom nie len medzi deťmi, ale aj dospelými. Pomocou bavlnenej priadze môžete vytvoriť niekoľko vzorov a variant náramkov. Jeden venujete svôjmu kamarátovi a druhý si necháte pre seba. A nezabudnite, že by sa mali nosiť, pokiaľ sa sami nerozpadnú.

tip - náramek přátelství

 

8) Náramok prežitia

Náramok z padákovej šnúry nadchne hlavne chlapcov. Každý fanúšik survival vybavenia ho pozná! Či už  máte upletený náramok alebo opasok, máte po ruke niekoľko metrov pevného lana, ktoré môže poslúžiť na zlaňovanie alebo trebárs na opravu batoha.

tip - náramek přežití

 

 

 

Prajeme vám krásne prázdniny!

 

 

 

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa-sk.sk

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2020
- všetky práva vyhradené