e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 362 návodov zadarmo

Aktuality

Bavlnené vaflové piké zelenina (21.03.2023)

Bavlnené vaflové piké zelenina
Vaflové piké s motívom zeleniny je odolné, ľahko sa udržuje. Vďaka vaflovej štruktúre má vysokú savosť. Hodí sa na šitie utierok, uterákov, obrusov, behúňov aj prestieraní. Má dizajn s nekonečným vzorom.
Viac...

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g (14.03.2023)

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g
Pletacia priadza Lada Luxus je príjemná na dotyk, neškriabe. Využijete ju na pletenie či háčkovanie svetríkov, viest, čiapok, rukavíc, šálov a pod.
Viac...

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm (08.03.2023)

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm
Zips s mosadznými zúbkami využijete na kabáty, bundy aj mikiny. Farba zúbkov a jazdca je zlatá.
Viac...

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20" (28.02.2023)

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20"
Gombíky s kvetom zdobia efektné trblietavé glitre . Tie sú v gombíku zafixované, takže nehrozí, že opadajú. Gombíky využijete nielen na odevy, ale tiež nimi môžete skrášliť doplnky ako sú tašky, čiapky, rukavice a pod. Sú vhodné aj ako ozdoba na nalepenie na foto rámčeky, albumy, denníky, priania alebo pozvánky.
Viac...

Bavlnená vaflovina (21.02.2023)

Bavlnená vaflovina
Bavlnená vaflovina vyniká jednoduchou údržbou a veľkou odolnosťou. Vďaka svojej vaflovej štruktúre má vysokú savosť . Je vhodná na šitie uterákov, osušiek, županov, prehozov, diek, zavinovačiek aj hniezd pre deti a voľnočasových odevov.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Prázdninové tipy, ako zabaviť deti

Prázdniny sú tu! Pokiaľ si niekedy budete lámat hlavu, ako zabaviť deti počas daždivých dní, nechajte sa inšpirovať našimi tipmi.


1) Macrame panáčik
Maličká postavička z povrázka môže slúžiť ako prívesok na kľúče, batoh alebo proste len tak pre radosť. Deti si potrénujú viazanie uzlíkov a vyrobíte si tak spoločne nového kamaráta.

Tip - macrame panáček

 

2) Retro hra - Preberanie povrázkov

Zaspomínajte na svoje detstvo a skúste si s deťmi zahrať hru s preberaním povrázkov. Zvládnete prebrať povrázok a vytvoriť zaujímavý obrazec? Môžete sa riadiť návodom na obale alebo si nájdete ďalšie návody na internete.

tip - přebírání provázku

 

3) Veselý obrázok s gombíkmi

Precvičte s deťmi zábavnou formou jemnú motoriku a farby. Pomocou samolepiacich gombíkov bude učenie hrou. Deti budú lepiť gombíky na predpripravený farebný motív obrázka a vznikne im veselý obrázok, ktorý si môžu zavesiť do svojej izby.

 

4) Motýlik z dutiniek

Veselý motýlik z modistickej dutinky vykúzli deťom úsmev na tvári. Dutinka je príjemná na dotyk a vyniká svojou flexibilitou a tvárnosťou. Deťom sa s ňou bude dobre pracovať a zaručene ich to bude baviť. Môžu ju rôzne motať a farebne kombinovať.

tip - motýlek z dutinek

 

5) Maľovaný vankúšik

Táto kreatívna sada predtlačenej obliečky na vankúš na domaľovanie je skvelou zábavou pre deti, ale taktiež dospelákov. Pomocou farieb a štetca budete opatrne vyfarbovať jednotlivé políčka a trénovať tak svoju trpezlivosť a presnosť. Vankúšik si deti môžu vyfarbiť podľa vlastnej fantázie.

tip - malovaný polštářek

 

6) Voskovky na textil

Dovoľte deťom pokresliť si oblečenie špeciálnymi voskovkami. Bude to pre ne neobvyklá zábava. Kresbu potom jednoducho zafixujete zažehlením cez papier na pečenie. Oblečenie potom môžete vyprať a kresba aj naďalej zostane na oblečení.

tip - voskovky na textil

 

7) Náramok priateľstva

Cez prázdniny vzniká veľa nových priateľstiev! Pletenie náramkov priateľstva je nestárnúcim hitom nie len medzi deťmi, ale aj dospelými. Pomocou bavlnenej priadze môžete vytvoriť niekoľko vzorov a variant náramkov. Jeden venujete svôjmu kamarátovi a druhý si necháte pre seba. A nezabudnite, že by sa mali nosiť, pokiaľ sa sami nerozpadnú.

tip - náramek přátelství

 

8) Náramok prežitia

Náramok z padákovej šnúry nadchne hlavne chlapcov. Každý fanúšik survival vybavenia ho pozná! Či už  máte upletený náramok alebo opasok, máte po ruke niekoľko metrov pevného lana, ktoré môže poslúžiť na zlaňovanie alebo trebárs na opravu batoha.

tip - náramek přežití

 

 

 

Prajeme vám krásne prázdniny!

 

 

 

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2023 - všetky práva vyhradené