e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 348 návodov zadarmo

Aktuality

Drevené srdce s povrázkom (05.08.2020)

Drevené srdce s povrázkom
Drevené srdce na jutovom povrázku využijete na ozdobenie vencov, darčekov, fliaš alebo kvetináčov. Zaujímavo vynikne taktiež na vetvičkách vo váze či zakomponované v kvetinových väzbách.
Viac...

Atlasová stuha obojlíca (29.07.2020)

Atlasová stuha obojlíca
Obojlíca atlasová stuha je kvalitná, pevná s jemným leskom. Použitie: Stuha je vhodná na dekoračné účely. Je vhodná na aranžovanie rôznych vencov, väzieb, ikebán alebo na balenie darčekov. Môžete ju použiť taktiež na zavesenie veľkonočných vajíčok alebo perníčkov na vianočný stromček. Krásne nazdobí aj darčekové vrecúška. Je vhodná taktiež na výrobu svadobných výväzkov. Poslúži vám taktiež ako navliekací materiál.
Viac...

Polyesterové nite (22.07.2020)

Polyesterové nite
Polyesterové nite Aspo využijete na šitie všetkých druhov textilných materiálov. Sú pevné, odolné voči odieraniu, stálofarebné na svetle aj pri praní a nezrážajú sa.
Viac...

Sklenená fľaštička s korkom (19.06.2020)

Sklenená fľaštička s korkom
Sklenená fľaštička s korkovým uzáverom nie len pekne vyzerá, ale je aj praktická. Hodí sa ako dekorácia, ale je skvelá aj na skladovanie. Môžete do nej nasypať korálky, soľ do kúpeľne, dekoračný piesok či iné drobné veci.
Viac...

Plastové korálky Color (11.06.2020)

Plastové korálky Color
Farebné plastové korálky si obľúbia ako deti, tak dospelí. Majú jemný lesk a sýte farby. Sú veľmi kvalitné, všade hladké, nemajú žiadne rozstrapkanie alebo viditeľné švíky. Využijete ich na výrobu bižutérie aj rôznych dekorácií, napr. lapačov snov.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Priania a menovky

Vlastnoručne vyrobené prianie k narodeninám alebo len tak pre radosť poteší babičku, mamičku alebo kohokoľvek z rodiny alebo priateľov. Priania a menovky môžete ozdobiť podľa svojej fantázie.

Materiál a pomôcky

1) Pripravte si biely pevný papier alebo kartón, na ktorý ceruzkou napíšte požadovaný text. V tomto prípade sa bude jednať o prianie k narodeninám. Jemne si taktiež načrtnite kvetinky a urobte si značky tam, kde sa budú neskôr lepiť gombíčky.

2) Zo sady gombíčkov si vyberte 5 kusov rovnako farebných a jeden odlišný na stred. Lepidlom v ceruzke gombíčky prilepte.

3) Fixou obkreslite náčrty ceruzkou. Prianie k narodeninám máme hotové :-)

4) Teraz sa pustíme do výroby menoviek.

5) Z hnedého kartónu si vystrihnite obdĺžničky. Na časť kartónu si prilepte papierovú čipku. Jej presahujúce časti odstrihnite nožničkami.

6) Pomocou lepidla v ceruzke prilepte malé gombíčky a až potom domaľujte fixou. Niektoré gombíčky predstavujú stred kvetinky, iné telo motýlika a ostatné obyčajné bodky.

7) Na kartičky dopíšte mená alebo venovanie. V hornej časti urobte pomocou kancelárskej dierovačky malé otvory a priviažte jutový povrázok.

8) Na ďalšie prianie budete potrebovať biely kartón s veľkosťou A5. Ten prehnite na polovicu.

9) Gombíčky sú väčšie a v zadnej časti doplnené o bielu lepiacu hmotu. Preto jeden po druhom z fólie odstrihnite a prilepte na kartón v tvare srdca. Tavnou pištolou prilepte k srdiečku hadovku v tvare mašličky. Text opäť dopíšte fixou.

10) Ďalšie zelené prianie je vyrobené zo zeleného kartónu s veľkosťou 12 x 24 cm, ktorý prehnite na polovicu.

11) Jednoduchý tvar kvetináčika vystrihnite zo samolepiacej látky.  Potom doliepajte jednotlivé gombíčky rôznych tvarov, veľkostí a farieb. Okolo okraja priania nalepte rámik z hadovky.

Návod pre vás pripravila Iveta Hochmanová

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Dominika Kudělka, DiS.

správca webu

dominika.kudelka@stoklasa-sk.sk

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2020
- všetky práva vyhradené