e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 280 návodov zadarmo

Aktuality

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná (29.03.2023)

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná
Nepočesaná teplákovina pruží do šírky aj do dĺžky. Je vhodná na šitie pohodlných teplákov, mikín, viest alebo šiat. Hodí sa aj na čiapky, nákrčníky, kardigany a pod.
Viac...

Bavlnené vaflové piké zelenina (21.03.2023)

Bavlnené vaflové piké zelenina
Vaflové piké s motívom zeleniny je odolné, ľahko sa udržuje. Vďaka vaflovej štruktúre má vysokú savosť. Hodí sa na šitie utierok, uterákov, obrusov, behúňov aj prestieraní. Má dizajn s nekonečným vzorom.
Viac...

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g (14.03.2023)

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g
Pletacia priadza Lada Luxus je príjemná na dotyk, neškriabe. Využijete ju na pletenie či háčkovanie svetríkov, viest, čiapok, rukavíc, šálov a pod.
Viac...

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm (08.03.2023)

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm
Zips s mosadznými zúbkami využijete na kabáty, bundy aj mikiny. Farba zúbkov a jazdca je zlatá.
Viac...

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20" (28.02.2023)

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20"
Gombíky s kvetom zdobia efektné trblietavé glitre . Tie sú v gombíku zafixované, takže nehrozí, že opadajú. Gombíky využijete nielen na odevy, ale tiež nimi môžete skrášliť doplnky ako sú tašky, čiapky, rukavice a pod. Sú vhodné aj ako ozdoba na nalepenie na foto rámčeky, albumy, denníky, priania alebo pozvánky.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Prívesok na náramok - kvetinka z gumičiek

Z gumičiek sa dajú vytvoriť skvelé a originálne náramky rýchlo a ľahko - to už vieme. Dnes vám prinášame sľubovaný návod na očarujúci kvietok pre všetkých, ktorí podľahli, rovnako ako aj my  v Stoklasovi, technike gumičkovania, ktorá je úplným hitom v kreatívnych technikách tohto roka. Z gumičiek a príslušných komponentov - špeciálneho stavu, esíčok a háčikov vyrobíte vďaka nášmu podrobnému návodu kvietok bez problémov.

Vznikne vám nevšedný optimisticky pôsobiaci prívesok, ktorým môžete zvýrazniť náramok z gumičiek alebo náhrdelník, ale taktiež ním ozdobiť svoje potrebné doplnky, ako je kľúčenka, kabelka alebo peňaženka. S týmto návodom sa naučíte používať špeciálny stav, ktorý máme taktiež v ponuke nášho eshopu. Pre lepšiu viditeľnosť techniky aj použitého materiálu je návod fotený na čiernom pozadí.

Potrebné pomôcky a materiál:


Na kvetinu budete potrebovať:

- Gumičkový stav
- Háčik
- 5 esíčkových koncoviek alebo bižutérnych krúžkov
- Sadu farebných gumiček alebo 20 červených, 20 oranžových, 20 ružových a 1 zelenú.


Na náramok naviac budete potrebovať:

- Gumičkový stav
- Háčik
- 1 esíčkovú koncovku

- cca 25 zelených gumičiek alebo gumičiek farieb podľa vášho výberu

*Háčik a koncovka bývá priložená v každom gumičkovom balíčku, máme na mysli teda komponenty pre gumičkovanie určené, nejde o klasický pletací tovar.


Postup práce:

Kvetina

Náš stav je zložený z troch rád hrotov, ktoré si môžete ľubovoľne nastaviť podľa potreby. Na výrobu kvetiny budete potrebovať ľavú radu hrotov vpredu, pravú radu hrotov nacvaknite dozadu.


Všimnite si, že otvorené konce hrotov sú smerom dozadu, je to z dôvodu ľahšieho vkladania háčika pri samotnej práci s gumičkami. Dbajte na to, aby tieto dutiny v hrotoch smerovali dozadu.

Schémy

Schéma č.1 vás orientačne zoznámi s postupom navliekania gumičiek, schéma č. 2 s farbami.
Pri prvej schéme je potrebné držať sa poradia a smeru podľa čiernych šípiek. Schéma vám môže pomôcť, ale aj tak vás prevedieme krok za krokom celým postupom na fotografiách.

Schéma č. 1 Schéma č. 2

Natiahnite červenú gumičku okolo hrotov 1 a 2. Potom natiahnite ďalšiu gumičku okolo hrotov 2 a 3. Je veľmi dôležité, aby ste neplietli poradie jednotlivých krokov, konečná väzba by sa nepodarila, gumičky sa musia navliekať v istom poriadku, aby sa potom dokonale prepojili medzi sebou.

Teraz navlečte červenú gumičku na hroty 1 a 4, oranžovú na 2 a 5 a oranžovú na 3 a 6.

Pokračujte oranžovou gumičkou na hroty 4 a 5, ďalej potom ružovou na 5 a 6.


Navlečte červenú na hroty 4 a 7, ružovú na 5 a 8 a ružovú na 6 a 9.

V poslednej rade hrotov navlečte oranžovú na hroty 7 a 8 a ružovú na 8 a 9. Pri pohľade zhora by vám mal z gumičiek vzniknúť tvar kosoštvorca.

Na hrot 9 navlečte dvojitý krúžok zo zelenej gumičky ( jedna gumička preložená do tvaru osmičky a preklopená k sebe – dvojitý krúžok), ktorý bude tvoriť stred celej kvetiny. Potom si stav otočte do protismeru, pretože teraz budeme gumičkovať z druhej strany.

Uchopte háčik, vložte ho do otvoru v hrote so zelenou gumičkou a zachyťte háčikom gumičku, ktorá vedie z hrotu 8. Vytiahnite ju vnútrom hore von, uvoľnite ju z hrotu a prehoďte ju na hrot 8.

To isté urobte s oranžovou gumičkou medzi hrotmi 8 a 7. Vnútrom ju zachyťte a vrchom pretiahnite na hrot 7. Tento krok je ľahší, pretože oranžová gumička je tam len jedna, takže si ju nemôžete spliesť s inou.

Vráťte sa späť k hrotu 9 a pretiahnite ružovú gumičku, ktorá tam zostala a vedie z hrotu 6. Opäť ju vrchom pretiahnite na hrot 6.

Ďalšia gumička bude opäť šikmá nad ňou z hrotu 8 na 5.

Teraz ugumičkujte poslednú šikmú z tej istej rady – z hrotu 7 na 4. Touto technikou budete postupovať na celom kosoštvorci. Najskôr ste gumičkovali ľavý rad zdola hore, potom šikmé gumičky, opäť zdola hore, prostredný rad zdola hore, šikmé vpravo, zdola hore a ako posledný ugumičkujte pravý rad, zdola hore. Gumičky, ktoré sú na hrote 1 spojte esíčkom ako vidíte na obrázku. Môžete použiť bižutérny krúžok, kvetina bude vzhľadnejšia.
Hotovo, máte vyrobený prvý lístoček. Ostatné už pre vás budú ľahšie, protože viete ako na to.

Začnite lístok dávať dole opatrne z hrotov. Nebojte se, všetky gumičky držia pekne pohromade. Pokiaľ by sa vám lístok rozpadol, urobili ste niekde chybu a nedodržali ste presne postup.

Stav si otočte späť a opäť navlečte gumičky ako na prvý lístok. Jediný rozdiel je v tom, že miesto zelenej gumičky na hrot 9 navlečiete prvý list, opäť zelenou gumičkou. Stav otočte a všetky gumičky prepojte zvyčajnýmm spôsobom ako na prvom lístku. Nezabudnite na konci pripojiť esíčko alebo krúžok. Výborne, máte hotový druhý lístok – môžete dať dole.

Opäť navlečte gumičky na ďalší list, pripojte prvé dva a ugumičkujte. Takto postupujte, až budete mať celkom päť listov. Naša kvetina je hotová. Môžete si ju zavesiť na šnórku okolo krku, alebo napríklad ako prívesok na kabelku alebo školský batoh. Náš ďalší návod vás naučí, ako ku kvetine ugumičkovať náramok a ozdobiť si tak zápästie.

Náramok ku kvetine

Začnite navliekať gumičky na hroty spredu smerom dozadu ako vidíte na obrázkoch. Opäť je nutné postupovať spredu dozadu.

Navlečte gumičky cik cak na dve rady po celej dĺžke stavu. Potom ho otočte.

Medzi dva lístky navlečte gumičku (okolo zelenej stredovej) a oba konce gumičky nasaďte na posledný hrot (mal by ležať ako prvý pri vás, pretože je stav otočený do protismeru).

Teraz gumičkujte zvyčajným spôsobom - háčikom vnútrom zachyťte gumičku a pretiahnite ju na nasledujúcí hrot. Musíte opäť postupne spredu dozadu. Na konci spojte gumičky do esíčka.


Náramok môžete dať dole a druhý koniec esíčka pripojiť medzi lístky.


Akú zvolíte farebnú kombináciu, to je úplne na vás a vašom vkuse. Spomeňte si na svoje obľúbené farby a vymyslite si svoje vlastné farebné kreácie. Vždy vám vznikne jedinečný originál, ktorým budete udivovať svoje okolie. Pre inšpiráciu pridávame rozlične farebné verzie kvetín z dielne autorky návodu.

Autorkou tohoto návodu je veľmi šikovná pani Lucie Zmijová.


Veríme, že vám tento, rovnako ako iné návody, urobil radosť a predovšetkým, že vám dodal chuť do práce a skúsite sa pustiť do niečoho nového.

 

 

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2023 - všetky práva vyhradené