e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 362 návodov zadarmo

Aktuality

Pletacia priadza Puffy More 150 g (24.02.2021)

Pletacia priadza Puffy More 150 g
Dvojfarebná priadza Alize Puffy je mäkká, chlpatá ženilková priadza s veľkými očkami. Na pletenie nepotrebujete ihlice ani háčik - preplietajú sa jednotlivé očká. Je vhodná na pletenie diek, šálov a pod.
Viac...

Bavlnená látka zajac, ježko (17.02.2021)

Bavlnená látka zajac, ježko
Bavlnená látka s motívmi zvieratiek je vhodná na šitie vankúšov, detských obliečok, závesov, vrecúšok, tašiek, mantinelov do postieľok aj hniezd pre deti.
Viac...

Pletacia priadza Johanka 50 g (10.02.2021)

Pletacia priadza Johanka 50 g
Pletacia priadza Johanka je vhodná na výrobu ľahkých svetríkov, šálov, ponožiek alebo čiapok. Môžete s ňou uhačkovať aj bábiky, zvieratká a pod.
Viac...

Našívacie kamienky v púzdre / kotlíku (03.02.2021)

Našívacie kamienky v púzdre / kotlíku
Oválne sklenené kamene sú osadené v kovovom púzdre. Vďaka výbrusu sa efektne trbliecu. Oválne kovové lôžko so štyrmi otvormi umožňuje ľahké našívanie. Kamienky využijete pri výrobe šitých šperkov alebo zdobení odevov. Dokonale vyniknú na spoločenských šatách, blúzkach, plavkách a doplnkoch, ako sú kabelky, malé kabelky, klobúky, topánky a pod.
Viac...

Bavlnená látka mini kvety (27.01.2021)

Bavlnená látka mini kvety
Látku s potlačou mini kvetov využijete na šitie vankúšov, obliečok, obrusov, prestieraní, behúňov, závesov, tašiek aj vrecúšok.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Šál z volánkovej vlny

Túžite po originálnom a romantickom šáli, ktorý ste možno zbadali v módnych butikoch? Máte rada hačkovanie a chceli by ste ho skúsiť sama vytvoriť? Potom práve pre Vás máme pripravený podrobný návod, ktorý Vám ukáže, že nejde o nič zložité. Na našom eshope Stoklasa-sk.sk naviac nájdete všetky potrebné pomôcky a hlavný materiál - volánkovú vlnu a to v niekoľkých úžasných farbách. Stačí si vybrať tú svoju, zobrať dobrú náladu a trochu trpezlivosti a s chuťou do toho!


Materiál:

- volánková vlna

- ihlice veľ. 5-6


Postup:

Než začneme pliesť, je vhodné "schovať" začiatok vlny, aby sa nepárala a aby byl úplet pekne začistený. Použili jsme 3-krokový spôsob, aký môžete vidieť na obrázku č. 1.


Takto poskladaný okraj napichneme ihlicou. Vyberte si potrebné ihlice z našej ponuky. Bude nám slúžiť ako 1. oko. Odporúčaná veľkosť ihlíc je 5-6, ale môžete použiť aj menšie, záleží na vás.


Potom napichujeme ďalšie oká: ihlicu vpichujeme do okraja priadze a to vo vzdialenosti 4 - 5 cm medzi jednotlivými vpichmi. Pre šál, ktorý prezentujem, som nahodila 8 očiek, takže mi vyšla jedna rada so šedými volánmi a druhá rada s čiernobielymi volánmi. (A toto striedanie farieb som si strážila). Než začnete pliesť ďalšiu radu, máte na výber - pokiaľ budete pliesť iba hladko alebo iba obratko, volánky budete mať na obidvoch stranách úpletu, tak ako ja. Pokiaľ budete pliesť hladko - obratko, volánky budete mať iba na jednej strane úpletu.


Tip: z času na čas volánky jemne vyťahujte, aby vynikli.


Keď máme úplet dosť dlhý (v tomto prípade šál), tak ho ukončíme a to úplne zvyčajným spôsobom. Potom koniec priadze pretiahneme posledným očkom a môžeme začistiť rovnakým spôsobom ako v kroku prvom. Takto začistený koniec prišijeme k posledným dvom očkám zakončovacej rady.


Tak a parádny šál je na svete! Z jedného klbka som uplietla šál široký 12 - 15 cm a dlhý 1 meter.


Alebo tiež kvet, ktorý môžete nosiť ako brošňu.


A pokiaľ chcete z volánkov maximum, môžete si vyrobiť aj náušnice.


Vlnu môžete taktiež našiť na látku a vyrobiť si mäkučký vankúšik alebo roztomilú kabelku.


S dvomi klbkami a trochou fantázie si môžete vytvoriť kompletný a štýlový outlook. A hlavne - aj v tohtoročnej sezóne móda po volánoch priam blázni. ;-)
Autorkou návodu je pani Linda Marešová.

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2021
- všetky práva vyhradené