e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 362 návodov zadarmo

Aktuality

Saténová scrunchie gumička do vlasov (09.06.2021)

Saténová scrunchie gumička do vlasov
Saténová scrunchie gumička elegantne ozdobí vlasy všetkých farieb. Bude pohodlným a šetrným pomocníkom pri tvorbe drdolov alebo vrkočov. Gumička je vďaka všitej plochej gumičke veľmi elastická. Využijete ju ako na každodenné nosenie, tak ku slávnostným udalostiam.
Viac...

Kovová karabína dúhová prievlak 12 mm (02.06.2021)

Kovová karabína dúhová prievlak 12 mm
Kovovú karabínu zdobí efektný holografický povrch, ktorý vrhá zaujímavé odtiene. Využijete ju na upevnenie popruhov, remienkov či retiazok na tašky a kabelky alebo na výrobu kľúčeniek. Je otočná.
Viac...

Teplákovina bavlnená nepočesaná (26.05.2021)

Teplákovina bavlnená nepočesaná
Nepočesanú teplákovinu zdobí kvalitná digitálna potlač kvetov. Pruží do šírky aj do dĺžky. Môžete z nej ušiť pohodlné tepláky, mikiny, šaty, kraťasy, vesty a pod. Teplákovinu nemusíte začisťovať, po odstrihnutí sa na nej urobí efekt rolovaného okraja.
Viac...

Gombík detský veľkosť 20" motýľ (19.05.2021)

Gombík detský veľkosť 20" motýľ
Dvojdierkové gombíky s motýlikom sú veselou a praktickou ozdobou, ktorá oživí každé detské oblečenie alebo doplnky. Využijete ich aj na dekorácie a quiet booky (šité knihy). Majú atestáciu Oeko-tex.
Viac...

Bavlnená látka jednofarebná (12.05.2021)

Bavlnená látka jednofarebná
Bavlnená látka je jednofarebná a má mnohostranné využitie. Použitie: Látka je vhodná na výrobu obrusov, vankúšov, podšíviek do tašiek a kabeliek a pod.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Sťahovacie vrecúško mrkvička

Neviete, čo s odstrižkami látok? Skúste si ušiť malé vrecúška. Čím ich naplníte, trebárs pre koledníkov, je už na vás. Môžu slúžiť aj ako milá dekorácia, skúste do nich vložiť vonné bylinky.

Materiál

Postup:

1) Látku vystrihneme do požadovaného tvaru.

2) Na štvorec položíme trojuhoľník, lícom k sebe. Zošijeme hornú stranu a začistíme endlom. Rozovrieme a celý diel, okrem hornej strany, začistíme endlom. To isté urobíme aj s druhým štvorcom a trojuhoľníkom.

 

3) Obidva zošité diely položíme na seba, opäť lícovými stranami k sebe . Všetky strany, okrem hornej, kde má vrecúško otvor, zošijeme. Bočné švíky v zelenej časti rozžehlíme do strany. Hornú stranu mrkvy začistíme endlom, dbáme, aby bol bočný rozžehlený švík prichytený do obidvoch strán.

4) Celú mrkvu obrátime lícom hore. Teraz ohrnieme horný zelený lem dovnútra, až k oranžovej časti, a dookola prišijeme. Opäť dbáme, aby všetky švíky boli rozovreté do strán, kôli navlieknutiu šnúrky. Mrkvu ešte raz prešijeme cca 1 cm od posledného prešitia, tým vznikne tunel na šnúrku.

 

 

5) Vo švíkoch, kde vidíte šnúrku, prestrihnite pár nití. Vzniknú otvory na navlečenie stužiek. Jednu navlečte ľavým otvorom dookola, až výjde rovnakým otvorom von a obidva konce zviažte k sebe. Druhú stužku navlečte z pravej strany. Teraz už stačí len za stužky zatiahnúť a uviazať mašličku.

 

5) Sťahovacie vrecúško máme hotové. Už ho stačí len naplniť dobrotami alebo bylinkami :-)

Príjemné tvorenie vám praje Lucie Zmijová

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2021
- všetky práva vyhradené