e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 338 návodov zadarmo

Aktuality

Lampas do rozparku Nice, Sport, Fashion (27.05.2020)

Lampas do rozparku Nice, Sport, Fashion
Krátky lampas s nápisom je určený na ozdobenie rozparkov. Je jednostranný, veľmi pevný, má štruktúru rypsovej stuhy. Konce sú pevne zatavené. Použitie: Skvele ozdobí rozparky na tričkách, mikinách, športových šatách, sukniach a pod. Vynikne taktiež na doplnkoch, trebárs na štítkoch čiapok.
Viac...

Svadobná stuha srdce s lurexom (20.05.2020)

Svadobná stuha srdce s lurexom
Stuha so srdiečkami je veľmi romantická. Zdobia ju vysekávané vzory, ktoré sú vzhľadom k technológii výroby precízne a rovnomerné. Pre väčší lesk je stuha ozdobená lurexom.
Viac...

Šnúra reflexná (13.05.2020)

Šnúra reflexná
Šnúru využijete do tunelov kapucní mikín, nohavíc či búnd. Vynikne taktiež ako šnúrka do topánok. Je vhodná aj na výrobu efektných náramkov.
Viac...

Monofilová stuha (06.05.2020)

Monofilová stuha
Monofilová stuha s prúžkami má zaujímavé priesvity a jemný lesk. Je obojstranná. Použitie: Stuha je vhodná na balenie darčekov, výrobu rôznych dekorácií alebo na aranžovanie kvetinových väzieb.
Viac...

Prámik monofilový s flitrovými strapcami (29.04.2020)

Prámik monofilový s flitrovými strapcami
Prámik na monofile ozdobuje flitrová bordúra s listami a strapce s flitrami, vďaka čomu sa jemne trblieta a leskne. Prámik využijete na zdobenie športových tanečných úborov i spoločenských a plesových šiat. Dĺžka strapcov je cca 18 cm.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Sťahovacie vrecúško mrkvička

Neviete, čo s odstrižkami látok? Skúste si ušiť malé vrecúška. Čím ich naplníte, trebárs pre koledníkov, je už na vás. Môžu slúžiť aj ako milá dekorácia, skúste do nich vložiť vonné bylinky.

Materiál

Postup:

1) Látku vystrihneme do požadovaného tvaru.

2) Na štvorec položíme trojuhoľník, lícom k sebe. Zošijeme hornú stranu a začistíme endlom. Rozovrieme a celý diel, okrem hornej strany, začistíme endlom. To isté urobíme aj s druhým štvorcom a trojuhoľníkom.

 

3) Obidva zošité diely položíme na seba, opäť lícovými stranami k sebe . Všetky strany, okrem hornej, kde má vrecúško otvor, zošijeme. Bočné švíky v zelenej časti rozžehlíme do strany. Hornú stranu mrkvy začistíme endlom, dbáme, aby bol bočný rozžehlený švík prichytený do obidvoch strán.

4) Celú mrkvu obrátime lícom hore. Teraz ohrnieme horný zelený lem dovnútra, až k oranžovej časti, a dookola prišijeme. Opäť dbáme, aby všetky švíky boli rozovreté do strán, kôli navlieknutiu šnúrky. Mrkvu ešte raz prešijeme cca 1 cm od posledného prešitia, tým vznikne tunel na šnúrku.

 

 

5) Vo švíkoch, kde vidíte šnúrku, prestrihnite pár nití. Vzniknú otvory na navlečenie stužiek. Jednu navlečte ľavým otvorom dookola, až výjde rovnakým otvorom von a obidva konce zviažte k sebe. Druhú stužku navlečte z pravej strany. Teraz už stačí len za stužky zatiahnúť a uviazať mašličku.

 

5) Sťahovacie vrecúško máme hotové. Už ho stačí len naplniť dobrotami alebo bylinkami :-)

Príjemné tvorenie vám praje Lucie Zmijová

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Dominika Kudělka, DiS.

správca webu

dominika.kudelka@stoklasa-sk.sk

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2020
- všetky práva vyhradené