e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 362 návodov zadarmo

Aktuality

Čísla na výrobu adventného kalendára (20.10.2021)

Čísla na výrobu adventného kalendára
Sada čísiel od 1 do 24 je určená na výrobu adventného kalendára. Môžete ich nalepiť na vrecúška, krabičky, tabuľky alebo do scrapbookového albumu.
Viac...

Neoprén obojstranný 3 mm (13.10.2021)

Neoprén obojstranný 3 mm
Neoprén je ľahký, pružný a pritom pevný materiál. Využijete ho na šitie tašiek, batohov aj ochranných obalov či púzdier na tablety, notebooky, čítačky kníh a pod.
Viac...

Bavlnená šnúra plochá tkaná / macramé šírka 8 (06.10.2021)

Bavlnená šnúra plochá tkaná / macramé šírka 8
Bavlnená plochá šnúra je pevná a odolná. Využijete ju v textilnej galantérii aj na výrobu dekorácií (pletenie košíkov, tašiek a pod.). Dá sa použiť na výrobu drhaných (macramé) výrobkov. Je vhodná aj do tunelov kapucní mikín, nohavíc alebo búnd.
Viac...

Bavlnená látka hasiči, polícia (29.09.2021)

Bavlnená látka hasiči, polícia
Bavlnená látka s hasičmi a policajtami osloví nejedno dieťa. Využijete ju na šitie vankúšov, obliečok, vreciek, tašiek, vreckárov, mantinelov do postieľok a pod.
Viac...

Gombík detský veľkosť 24 " (22.09.2021)

Gombík detský veľkosť 24 "
Dvojdierkové gombíky s obrázkom hasičov, záchranky alebo polície oživia každé chlapčenské oblečenie alebo doplnky. Využijete ich aj na dekorácie a quiet booky (šité knihy).
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Sťahovacie vrecúško mrkvička

Neviete, čo s odstrižkami látok? Skúste si ušiť malé vrecúška. Čím ich naplníte, trebárs pre koledníkov, je už na vás. Môžu slúžiť aj ako milá dekorácia, skúste do nich vložiť vonné bylinky.

Materiál

Postup:

1) Látku vystrihneme do požadovaného tvaru.

2) Na štvorec položíme trojuhoľník, lícom k sebe. Zošijeme hornú stranu a začistíme endlom. Rozovrieme a celý diel, okrem hornej strany, začistíme endlom. To isté urobíme aj s druhým štvorcom a trojuhoľníkom.

 

3) Obidva zošité diely položíme na seba, opäť lícovými stranami k sebe . Všetky strany, okrem hornej, kde má vrecúško otvor, zošijeme. Bočné švíky v zelenej časti rozžehlíme do strany. Hornú stranu mrkvy začistíme endlom, dbáme, aby bol bočný rozžehlený švík prichytený do obidvoch strán.

4) Celú mrkvu obrátime lícom hore. Teraz ohrnieme horný zelený lem dovnútra, až k oranžovej časti, a dookola prišijeme. Opäť dbáme, aby všetky švíky boli rozovreté do strán, kôli navlieknutiu šnúrky. Mrkvu ešte raz prešijeme cca 1 cm od posledného prešitia, tým vznikne tunel na šnúrku.

 

 

5) Vo švíkoch, kde vidíte šnúrku, prestrihnite pár nití. Vzniknú otvory na navlečenie stužiek. Jednu navlečte ľavým otvorom dookola, až výjde rovnakým otvorom von a obidva konce zviažte k sebe. Druhú stužku navlečte z pravej strany. Teraz už stačí len za stužky zatiahnúť a uviazať mašličku.

 

5) Sťahovacie vrecúško máme hotové. Už ho stačí len naplniť dobrotami alebo bylinkami :-)

Príjemné tvorenie vám praje Lucie Zmijová

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2021
- všetky práva vyhradené