e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 362 návodov zadarmo

Aktuality

Bavlnená metráž / imitácia ľanu hrubšia (23.11.2022)

Bavlnená metráž / imitácia ľanu hrubšia
Látku imitujúcu ľan zdobia orientálne vzory . Využijete ju na šitie obrusov, behúňov, prestierania, dekoračných vankúšov, tašiek, detských teepee a pod.
Viac...

Umelá vetvička ihličnan zasnežená (16.11.2022)

Umelá vetvička ihličnan zasnežená
Dekoračná vetvička ihličnanu je zasypaná umelým snehom, preto je ideálna pre vianočné a zimné aranžmány. Vďaka drôtu sa dobre ohýba. Vetvičku využijete na ozdobenie vencov, črepníkov aj ikebán.
Viac...

Vianočná stuha / organza šírka 60 mm (09.11.2022)

Vianočná stuha / organza šírka 60 mm
Organzovú stuhu zdobí metalická potlač s chevrónovým motívom. Je priesvitná, okraje sa nestrapkajú. Stuhu využijete na dekoračné účely, napríklad na aranžovanie viazaných a sušených kvetov alebo ako ozdobu vencov, črepníkov a iných dekorácií.
Viac...

Samolepiaca penová guma moosgummi hviezdy s glitrami - mix v (02.11.2022)

Samolepiaca penová guma moosgummi hviezdy s glitrami - mix v
Dekoračné hviezdičky s glitrami sú vyrobené z penovej gumy (moosgummi). Na spodnej strane majú samolepiacu vrstvu . Sú vhodné na nalepenie na zabalené darčeky, pozvánky, krabičky, albumy, denníky a pod. Sú skvelé na dozdobenie sezónnych vencov, črepníkov a pod.
Viac...

Dekoračná metráž imitácia juty stromčeky (25.10.2022)

Dekoračná metráž imitácia juty stromčeky
Imitáciu juty zdobí potlač stromčekov a snehových vločiek. Je ľahká a pevná. Využijete ju na šitie vrecúšok, obrusov, prestierania alebo behúňov.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Sťahovacie vrecúško mrkvička

Neviete, čo s odstrižkami látok? Skúste si ušiť malé vrecúška. Čím ich naplníte, trebárs pre koledníkov, je už na vás. Môžu slúžiť aj ako milá dekorácia, skúste do nich vložiť vonné bylinky.

Materiál

Postup:

1) Látku vystrihneme do požadovaného tvaru.

2) Na štvorec položíme trojuhoľník, lícom k sebe. Zošijeme hornú stranu a začistíme endlom. Rozovrieme a celý diel, okrem hornej strany, začistíme endlom. To isté urobíme aj s druhým štvorcom a trojuhoľníkom.

 

3) Obidva zošité diely položíme na seba, opäť lícovými stranami k sebe . Všetky strany, okrem hornej, kde má vrecúško otvor, zošijeme. Bočné švíky v zelenej časti rozžehlíme do strany. Hornú stranu mrkvy začistíme endlom, dbáme, aby bol bočný rozžehlený švík prichytený do obidvoch strán.

4) Celú mrkvu obrátime lícom hore. Teraz ohrnieme horný zelený lem dovnútra, až k oranžovej časti, a dookola prišijeme. Opäť dbáme, aby všetky švíky boli rozovreté do strán, kôli navlieknutiu šnúrky. Mrkvu ešte raz prešijeme cca 1 cm od posledného prešitia, tým vznikne tunel na šnúrku.

 

 

5) Vo švíkoch, kde vidíte šnúrku, prestrihnite pár nití. Vzniknú otvory na navlečenie stužiek. Jednu navlečte ľavým otvorom dookola, až výjde rovnakým otvorom von a obidva konce zviažte k sebe. Druhú stužku navlečte z pravej strany. Teraz už stačí len za stužky zatiahnúť a uviazať mašličku.

 

5) Sťahovacie vrecúško máme hotové. Už ho stačí len naplniť dobrotami alebo bylinkami :-)

Príjemné tvorenie vám praje Lucie Zmijová

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2022 - všetky práva vyhradené