e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 280 návodov zadarmo

Aktuality

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná (29.03.2023)

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná
Nepočesaná teplákovina pruží do šírky aj do dĺžky. Je vhodná na šitie pohodlných teplákov, mikín, viest alebo šiat. Hodí sa aj na čiapky, nákrčníky, kardigany a pod.
Viac...

Bavlnené vaflové piké zelenina (21.03.2023)

Bavlnené vaflové piké zelenina
Vaflové piké s motívom zeleniny je odolné, ľahko sa udržuje. Vďaka vaflovej štruktúre má vysokú savosť. Hodí sa na šitie utierok, uterákov, obrusov, behúňov aj prestieraní. Má dizajn s nekonečným vzorom.
Viac...

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g (14.03.2023)

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g
Pletacia priadza Lada Luxus je príjemná na dotyk, neškriabe. Využijete ju na pletenie či háčkovanie svetríkov, viest, čiapok, rukavíc, šálov a pod.
Viac...

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm (08.03.2023)

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm
Zips s mosadznými zúbkami využijete na kabáty, bundy aj mikiny. Farba zúbkov a jazdca je zlatá.
Viac...

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20" (28.02.2023)

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20"
Gombíky s kvetom zdobia efektné trblietavé glitre . Tie sú v gombíku zafixované, takže nehrozí, že opadajú. Gombíky využijete nielen na odevy, ale tiež nimi môžete skrášliť doplnky ako sú tašky, čiapky, rukavice a pod. Sú vhodné aj ako ozdoba na nalepenie na foto rámčeky, albumy, denníky, priania alebo pozvánky.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Trojitý náramok z gumičiek na stave

Vyrobte si s nami náramok v dúhových farbách na špeciálnom stave!

 

Pre vás, ktorí ste podľahli gumičkovaniu, máme ďalší sľubovaný návod. Tentokrát ide o náramok, s ktorého výrobou sa zároveň naučíte používať špeciálny stav na gumičkovanie nielen náramkov, ale aj rôznych 3D objektov a príveskov. Pre lepšiu viditeľnosť priehľadného stavu sú fotky fotené na čiernom pozadí.

Budete potrebovať:

- Gumičkový stav

- Háčik

- Esíčkovú koncovku

- Sadu farebných gumičiek

*Háčik a koncovka býva priložená v každom gumičkovom balíčku, máme na mysli teda komponenty pre gumičkovanie určené, nejde o klasický pletací tovar.

Postup práce:

Náš stav je zložený z troch rád hrotov, ktoré si môžete ľubovoľne nastaviť podľa potreby. Na výrobu náramku budete potrebovať prostredný rad hrotov vpredu – do tvaru špica, ako vidíte na obrázku. Všimnite si, že otvorené konce hrotov sú smerom dozadu, je to z dôvodu ľahšieho vkladania háčika pri samotnej práci s gumičkami. Dbajte na to, aby tieto dutiny v hrotoch smerovali dozadu.

Budete postupne navliekať gumičky podľa farieb dúhy za sebou v jednotlivých radoch. Je dôležité jednotlivé rady nepreskakovať, musíte ich poctivo navliekať spredu smerom dozadu, aby sa vám pekne previazali. Dajte si teda predný hrot smerom k sebe a navlečte prvé tri gumičky (my sme zvolili žltú farbu, ale záleží len na vás, aké si farbičky urobíte). Navliekate smerom dozadu z prvého na druhý hrot. V ďalšom kroku navliekate oranžové gumičky od hrotu č. 2 ku hrotu č. 3. Opäť navliekate vo všetkých radoch smerujúcich dozadu.


Takto postupujete až na koniec stavu, pričom farbami tvoríte postupne dúhu. Opäť pripomíname, že gumičky musíte navliekať postupne, aby sa prekrývali stále rovnako.

Teraz budete navliekať iba biele gumičky do tvaru trojuhoľníka ako vidíte na obrázku. Pokryte nimi postupne celý stav. (V našom návode používame biele gumičky, ktoré celý náramok v konečnom výsledku zosvetlia. Kto má rád tmavé farby, môže navliekať čierne. Tiež vyzerá dobre, keď sa navliekajú trojuhoľníky v rovnakej farbe ako sú gumičky dole pod ním, ale to odporúčame až v prípade ďalšieho pokusu, pre začiatočníkov je dobré, keď vidia jednotlivé farby radov a trojuhoľníkov odlišne). V tejto fázi je dobré, keď si ešte gumičky posuniete na hrotoch smerom dole, keď sú gumičky hneď hore pod rantlíkom, majú tendenciu z hrotov utekať.


Keď máte celý stav pokrytý trojuhoľníkmi, celý ho otočte, teraz budete gumičkovať zozadu dopredu. (Na niektorých stavoch sú vyrazené malé šípky, ktoré udržujú prehľad o jednotlivých smeroch.) Vezmite si háčik a prvú gumičku zachyťte a vrchom cez hrot navlečte na ďalší smerom dozadu (trojuhoľníková gumička sa nehýbe).


To isté urobte s prostredným radom.


A nakoniec s tretím radom.


Pokračujte ďalšími tromi gumičkami v nasledujúcom rade.

Týmto postupom dôjdite až na koniec stavu. Dbajte na to, aby ste nevynechali žiadnu gumičku. Náramok by sa  vám rozpáral a celá práca by prišla nazmar. Je nutné opäť postupovať spredu dozadu, aby sa jednotlivé gumičky správne previazali. (Osvedčilo sa nám gumičkovať po celých radoch spredu až na koniec stavu – najskôr pravý rad, potom celý prostredný a nakoniec celý ľavý. Pri tomto systéme sa lepšie práca kontroluje a gumičky nevynechávame.)


Hotovo? Práve máte utkanú prvú polovicu náramku. Začnete ho z hrotov dávať dole zozadu smerom dopredu. Posledné tri koncové hroty nedávajte dole, náramok by sa rozpáral.

Teraz bude nutné premiestniť gumičky z prvých hrotov na posledné. Všetky gumičky z prvých hrotov postupne zložte na háčik, vďaka ktorému ich ľahko premiestnite, kam budete potrebovať. Zatiaľ si náramok odložte bokom.
Na predposledné a posledné hroty navlečte gumičky ako vidíte na obrázku.


Teraz na posledné hroty navlečte gumičky z prvej polovice náramku, čo visia na háčiku.


Potom, čo ste na posledné hroty nasadili prvú polovicu náramku, dajte opäť hroty špicou dopredu a začnite postupne navliekať gumičky spredu dozadu ako keď ste robili začiatok náramku. Pri navliekaní posledných gumičiek dbajte na to, aby ste ich dali dole pod posledné už navlečené.


Celý stav opäť pokryte bielymi trojuholníčkami.


Otočte stav naopak (navlečený prvý kus náramku budete mať pri sebe) a začnete už známym spôsobom gumičkovať pokračovanie náramku. Opäť dbajte na to, aby ste gumičkovali postupne spredu dozadu a nikde nevynechali.


Keď máte celý náramok previazaný až dopredu, môžete ho opäť zozadu dať dole z hrotov. Ale pri prvých troch sa zastavte, tam ešte musia gumičky zostať.

Tieto posledné gumičky opäť dajte dole na háčik. Spojte ich dohromady do jednej polovice plastovej koncovky esíčka a dajte dole z háčika.

Pripojte do druhej polovice esíčka druhý koniec náramku. Biele gumičky, ktoré trčia z posledných radov náramku a vyzerajú nevzhľadne odstrihnite.

A sme v cieli nášho snaženia, máme to hotové a náš úžasný náramok je na svete!


Pre príjemný letný vzhľad sme vyrobili návod s dúhovým náramkom, avšak akú zvolíte farebnú kombináciu, to je úplne na vás a na vašom vkuse. Obhliadnite svôj šatník, spomeňte si na svoje obľúbené farby a vymyslite si svoje vlastné skvostné farebné kombinácie. Vždy vám vznikne jedinečný originál, ktorým budete udivovať svoje okolie. Pre inšpiráciu pridávame jednu odlišne farebnú verziu náramku z dielne autorky návodu.

 

Autorkou návodov je veľmi šikovná pani Lucia Zmijová.

Pokiaľ sa vám práca so stavom páčila, môžete sa tešiť na ďalšie pokračovanie. V niektorom z budúcich návodov vám ukážeme, ako si môžete vyrobiť kvetinu, z ktorej sa dá  vytvoriť náramok alebo prívesok.

Veríme, že už sa tešíte. Prajeme vám veľa zábavy a zdaru pri práci!

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2023 - všetky práva vyhradené