e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 299 návodov zadarmo

Aktuality

Sada pomôcok na pletenie / háčkovanie (21.08.2019)

Sada pomôcok na pletenie / háčkovanie
Sada pomôcok na pletenie alebo hačkovanie je výborným pomocníkom pre začiatočníkov aj pokročilých.
Viac...

Bavlnená pletacia priadza (14.08.2019)

Bavlnená pletacia priadza
Bavlnená pletacia priadza Tina je veľmi príjemná na dotyk. Využijete ju na hačkovanie tašiek, sieťoviek. Môžete z nej upliesť taktiež svetríky, blúzky, ponožky, čiapky a pod.
Viac...

Mini drevený rámček / prívesok na vyšívanie (08.08.2019)

Mini drevený rámček / prívesok na vyšívanie
Malý drevený rámček je vhodný na tvorbu drobných vyšívaných obrázkov. Hotové obrázky v rámčeku môžete nosiť ako prívesok na krku alebo s nimi môžete ozdobiť darčeky a pod. Vyšitý obrázok nalepte na menšiu doštičku, väčšiu doštičku nalepte zo zadnej strany rámčeka a vložte do rámčeka menšiu doštičku s obrázkom. Rámček v hornej časti utiahnite priloženým šróbikom a maticami.
Viac...

Bavlnená látka geometrické vzory (17.07.2019)

Bavlnená látka geometrické vzory
Bavlnená látka s geometrickými vzormi dodá výrobkom štýlový vzhľad. Je príjemná na dotyk. Použitie: Látka slúži hlavne k dekoračným účelom. Vynikne na vankúšoch, taškách, obrusoch, behúňoch, prestieraniach a pod.
Viac...

Prámik s brmbolcami a strapcami (10.07.2019)

Prámik s brmbolcami a strapcami
Prámik je zaujímavý svojím spracovaním - nájdete na ňom farebné bambulky aj strapce. Oživí vám nie len odevy, ale taktiež doplnky ako sú tašky, kabelky, klobúky a pod.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Vážka - prívesok na karabínke

Vážka z koráliek vám bude robiť radosť na kabelke, kľúčoch alebo ju môžete využiť ako šperk na krk. Farebnú variantu koráliek si môžete zvoliť podľa svôho vkusu. Vážku môžete vlastnoručne vyrobiť a darovať niekomu pre šťastie.

Materiál a pomôcky


Postup
1) Na výrobu prívesku s vážkou si pripravíme potrebný materiál podľa zoznamu a môžeme začať vyrábať. Ako prvé si odštipneme z drôtu s hrúbkou 0,8 mm cca 8-10 cm, podľa toho, akú veľkú budeme vážku robiť. Z jednej strany drôtika vytvoríme ketlovacími kliešťami malé očko a môžeme začať navliekať korálky.

2) Na výrobu využijeme krásny mix sklenených koráliek, kde nájdeme všetko potrebné na vytvorenie vážky aj ostatných doplnkov na karabínke. V prípade, že budete chcieť použiť aj iné tvary, odporúčam tzv. slniečka, ktoré taktiež vytvoria krásne telo vážky. Tieto korálky boli použité pri vážke ružovej. Vážku v návode tvoríme len z mixu. Začneme teda navliekať od najmenších po najväčšie a vždy po troch, ktoré zakončíme jednou väčšou.

3) Za poslednú najväčšiu korálku navlečieme číru rondelku a zakončíme rovnakou korálkou ako bola tá predošlá. Takto sme vytvorili telo vážky. Farebnosť koráliek je čisto na Vašom vkuse, vďaka farebným mixom je možné farbičky pekne namiešať.

4) Teraz prichádzajú na rad krídla, ktoré obidve pridáme za poslednú korálku. Za krídielka pridáme „hlavičku“ vážky, na ktorú využijeme najväčšiu perlu z balíčka.

5) Vážku zakončíme tak, že prebytočný drôtik odštipneme štiepačkami a necháme si len toľko, aby sme ketlovacími kliešťami vytvorili očko. Teraz je vážka kompletná.

6) Kým pripevníme vážku ku karabínke, pripravíme si ostatné doplnky, ktorých celok bude tvoriť elegantný a jemný prívesok na kabelku. Teraz teda navlečieme niekoľko koráliek na 2 ketlovacie nity. Jeden trošku odštipneme, aby bol o niečo kratší a na obidvoch vytvoríme očká.

 

7) Očká tentokrát urobíme dostatočne veľké, aby sme ich mohli rovno pripevniť do očka karabínky.

8) Ako ďalší doplnok prívesku použijeme cca 12 cm retiazky, ktorú si v trištvrtine rozdelíme a zaháčkneme do očka. Vzniknú nám tak dve strany, jedna kratšia a jedna dlhšia. Za očko pripevníme do očka karabínky.

9) Retiazku ozdobíme kovovým komponentom v tvare lístočka, ktorý pomocou krúžku pripevníme na dlhší koniec. Na kratší koniec retiazky pripevníme akúkoľvek korálku alebo korálku z mixu, ktorú opäť navlečieme na ketlovací nit, kliešťami vytvoríme očko a pridáme na konec. Týmto ukončíme zdobenie.

10) Posledným krokom je pripevnenie vážky ku karabínke. K tomu opäť využijeme krúžok, zaháčkneme o očko na konci vážky a zacvakneme do očka karabínky. Najlepšie do stredu medzi zdobenie.

11) Máme to hotové!

12) Hotovým príveskom môžeme ozdobiť napríklad svoju kabelku.

 

Tento návod pre vás pripravila Bc. Pavlína Havránková, DiS

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Záhumenní 22

747 21 Kravaře, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Dominika Kudělka, DiS.

správca webu

dominika.kudelka@stoklasa-sk.sk

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2019
- všetky práva vyhradené