e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 280 návodov zadarmo

Aktuality

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná (29.03.2023)

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná
Nepočesaná teplákovina pruží do šírky aj do dĺžky. Je vhodná na šitie pohodlných teplákov, mikín, viest alebo šiat. Hodí sa aj na čiapky, nákrčníky, kardigany a pod.
Viac...

Bavlnené vaflové piké zelenina (21.03.2023)

Bavlnené vaflové piké zelenina
Vaflové piké s motívom zeleniny je odolné, ľahko sa udržuje. Vďaka vaflovej štruktúre má vysokú savosť. Hodí sa na šitie utierok, uterákov, obrusov, behúňov aj prestieraní. Má dizajn s nekonečným vzorom.
Viac...

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g (14.03.2023)

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g
Pletacia priadza Lada Luxus je príjemná na dotyk, neškriabe. Využijete ju na pletenie či háčkovanie svetríkov, viest, čiapok, rukavíc, šálov a pod.
Viac...

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm (08.03.2023)

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm
Zips s mosadznými zúbkami využijete na kabáty, bundy aj mikiny. Farba zúbkov a jazdca je zlatá.
Viac...

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20" (28.02.2023)

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20"
Gombíky s kvetom zdobia efektné trblietavé glitre . Tie sú v gombíku zafixované, takže nehrozí, že opadajú. Gombíky využijete nielen na odevy, ale tiež nimi môžete skrášliť doplnky ako sú tašky, čiapky, rukavice a pod. Sú vhodné aj ako ozdoba na nalepenie na foto rámčeky, albumy, denníky, priania alebo pozvánky.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Vážka - prívesok na karabínke

Vážka z koráliek vám bude robiť radosť na kabelke, kľúčoch alebo ju môžete využiť ako šperk na krk. Farebnú variantu koráliek si môžete zvoliť podľa svôho vkusu. Vážku môžete vlastnoručne vyrobiť a darovať niekomu pre šťastie.

Materiál a pomôcky


Postup
1) Na výrobu prívesku s vážkou si pripravíme potrebný materiál podľa zoznamu a môžeme začať vyrábať. Ako prvé si odštipneme z drôtu s hrúbkou 0,8 mm cca 8-10 cm, podľa toho, akú veľkú budeme vážku robiť. Z jednej strany drôtika vytvoríme ketlovacími kliešťami malé očko a môžeme začať navliekať korálky.

2) Na výrobu využijeme krásny mix sklenených koráliek, kde nájdeme všetko potrebné na vytvorenie vážky aj ostatných doplnkov na karabínke. V prípade, že budete chcieť použiť aj iné tvary, odporúčam tzv. slniečka, ktoré taktiež vytvoria krásne telo vážky. Tieto korálky boli použité pri vážke ružovej. Vážku v návode tvoríme len z mixu. Začneme teda navliekať od najmenších po najväčšie a vždy po troch, ktoré zakončíme jednou väčšou.

3) Za poslednú najväčšiu korálku navlečieme číru rondelku a zakončíme rovnakou korálkou ako bola tá predošlá. Takto sme vytvorili telo vážky. Farebnosť koráliek je čisto na Vašom vkuse, vďaka farebným mixom je možné farbičky pekne namiešať.

4) Teraz prichádzajú na rad krídla, ktoré obidve pridáme za poslednú korálku. Za krídielka pridáme „hlavičku“ vážky, na ktorú využijeme najväčšiu perlu z balíčka.

5) Vážku zakončíme tak, že prebytočný drôtik odštipneme štiepačkami a necháme si len toľko, aby sme ketlovacími kliešťami vytvorili očko. Teraz je vážka kompletná.

6) Kým pripevníme vážku ku karabínke, pripravíme si ostatné doplnky, ktorých celok bude tvoriť elegantný a jemný prívesok na kabelku. Teraz teda navlečieme niekoľko koráliek na 2 ketlovacie nity. Jeden trošku odštipneme, aby bol o niečo kratší a na obidvoch vytvoríme očká.

 

7) Očká tentokrát urobíme dostatočne veľké, aby sme ich mohli rovno pripevniť do očka karabínky.

8) Ako ďalší doplnok prívesku použijeme cca 12 cm retiazky, ktorú si v trištvrtine rozdelíme a zaháčkneme do očka. Vzniknú nám tak dve strany, jedna kratšia a jedna dlhšia. Za očko pripevníme do očka karabínky.

9) Retiazku ozdobíme kovovým komponentom v tvare lístočka, ktorý pomocou krúžku pripevníme na dlhší koniec. Na kratší koniec retiazky pripevníme akúkoľvek korálku alebo korálku z mixu, ktorú opäť navlečieme na ketlovací nit, kliešťami vytvoríme očko a pridáme na konec. Týmto ukončíme zdobenie.

10) Posledným krokom je pripevnenie vážky ku karabínke. K tomu opäť využijeme krúžok, zaháčkneme o očko na konci vážky a zacvakneme do očka karabínky. Najlepšie do stredu medzi zdobenie.

11) Máme to hotové!

12) Hotovým príveskom môžeme ozdobiť napríklad svoju kabelku.

 

Tento návod pre vás pripravila Bc. Pavlína Havránková, DiS

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2023 - všetky práva vyhradené