e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 362 návodov zadarmo

Aktuality

Čísla na výrobu adventného kalendára (20.10.2021)

Čísla na výrobu adventného kalendára
Sada čísiel od 1 do 24 je určená na výrobu adventného kalendára. Môžete ich nalepiť na vrecúška, krabičky, tabuľky alebo do scrapbookového albumu.
Viac...

Neoprén obojstranný 3 mm (13.10.2021)

Neoprén obojstranný 3 mm
Neoprén je ľahký, pružný a pritom pevný materiál. Využijete ho na šitie tašiek, batohov aj ochranných obalov či púzdier na tablety, notebooky, čítačky kníh a pod.
Viac...

Bavlnená šnúra plochá tkaná / macramé šírka 8 (06.10.2021)

Bavlnená šnúra plochá tkaná / macramé šírka 8
Bavlnená plochá šnúra je pevná a odolná. Využijete ju v textilnej galantérii aj na výrobu dekorácií (pletenie košíkov, tašiek a pod.). Dá sa použiť na výrobu drhaných (macramé) výrobkov. Je vhodná aj do tunelov kapucní mikín, nohavíc alebo búnd.
Viac...

Bavlnená látka hasiči, polícia (29.09.2021)

Bavlnená látka hasiči, polícia
Bavlnená látka s hasičmi a policajtami osloví nejedno dieťa. Využijete ju na šitie vankúšov, obliečok, vreciek, tašiek, vreckárov, mantinelov do postieľok a pod.
Viac...

Gombík detský veľkosť 24 " (22.09.2021)

Gombík detský veľkosť 24 "
Dvojdierkové gombíky s obrázkom hasičov, záchranky alebo polície oživia každé chlapčenské oblečenie alebo doplnky. Využijete ich aj na dekorácie a quiet booky (šité knihy).
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Vážka - prívesok na karabínke

Vážka z koráliek vám bude robiť radosť na kabelke, kľúčoch alebo ju môžete využiť ako šperk na krk. Farebnú variantu koráliek si môžete zvoliť podľa svôho vkusu. Vážku môžete vlastnoručne vyrobiť a darovať niekomu pre šťastie.

Materiál a pomôcky


Postup
1) Na výrobu prívesku s vážkou si pripravíme potrebný materiál podľa zoznamu a môžeme začať vyrábať. Ako prvé si odštipneme z drôtu s hrúbkou 0,8 mm cca 8-10 cm, podľa toho, akú veľkú budeme vážku robiť. Z jednej strany drôtika vytvoríme ketlovacími kliešťami malé očko a môžeme začať navliekať korálky.

2) Na výrobu využijeme krásny mix sklenených koráliek, kde nájdeme všetko potrebné na vytvorenie vážky aj ostatných doplnkov na karabínke. V prípade, že budete chcieť použiť aj iné tvary, odporúčam tzv. slniečka, ktoré taktiež vytvoria krásne telo vážky. Tieto korálky boli použité pri vážke ružovej. Vážku v návode tvoríme len z mixu. Začneme teda navliekať od najmenších po najväčšie a vždy po troch, ktoré zakončíme jednou väčšou.

3) Za poslednú najväčšiu korálku navlečieme číru rondelku a zakončíme rovnakou korálkou ako bola tá predošlá. Takto sme vytvorili telo vážky. Farebnosť koráliek je čisto na Vašom vkuse, vďaka farebným mixom je možné farbičky pekne namiešať.

4) Teraz prichádzajú na rad krídla, ktoré obidve pridáme za poslednú korálku. Za krídielka pridáme „hlavičku“ vážky, na ktorú využijeme najväčšiu perlu z balíčka.

5) Vážku zakončíme tak, že prebytočný drôtik odštipneme štiepačkami a necháme si len toľko, aby sme ketlovacími kliešťami vytvorili očko. Teraz je vážka kompletná.

6) Kým pripevníme vážku ku karabínke, pripravíme si ostatné doplnky, ktorých celok bude tvoriť elegantný a jemný prívesok na kabelku. Teraz teda navlečieme niekoľko koráliek na 2 ketlovacie nity. Jeden trošku odštipneme, aby bol o niečo kratší a na obidvoch vytvoríme očká.

 

7) Očká tentokrát urobíme dostatočne veľké, aby sme ich mohli rovno pripevniť do očka karabínky.

8) Ako ďalší doplnok prívesku použijeme cca 12 cm retiazky, ktorú si v trištvrtine rozdelíme a zaháčkneme do očka. Vzniknú nám tak dve strany, jedna kratšia a jedna dlhšia. Za očko pripevníme do očka karabínky.

9) Retiazku ozdobíme kovovým komponentom v tvare lístočka, ktorý pomocou krúžku pripevníme na dlhší koniec. Na kratší koniec retiazky pripevníme akúkoľvek korálku alebo korálku z mixu, ktorú opäť navlečieme na ketlovací nit, kliešťami vytvoríme očko a pridáme na konec. Týmto ukončíme zdobenie.

10) Posledným krokom je pripevnenie vážky ku karabínke. K tomu opäť využijeme krúžok, zaháčkneme o očko na konci vážky a zacvakneme do očka karabínky. Najlepšie do stredu medzi zdobenie.

11) Máme to hotové!

12) Hotovým príveskom môžeme ozdobiť napríklad svoju kabelku.

 

Tento návod pre vás pripravila Bc. Pavlína Havránková, DiS

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2021
- všetky práva vyhradené