e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 362 návodov zadarmo

Aktuality

Bavlnené vaflové piké zelenina (21.03.2023)

Bavlnené vaflové piké zelenina
Vaflové piké s motívom zeleniny je odolné, ľahko sa udržuje. Vďaka vaflovej štruktúre má vysokú savosť. Hodí sa na šitie utierok, uterákov, obrusov, behúňov aj prestieraní. Má dizajn s nekonečným vzorom.
Viac...

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g (14.03.2023)

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g
Pletacia priadza Lada Luxus je príjemná na dotyk, neškriabe. Využijete ju na pletenie či háčkovanie svetríkov, viest, čiapok, rukavíc, šálov a pod.
Viac...

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm (08.03.2023)

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm
Zips s mosadznými zúbkami využijete na kabáty, bundy aj mikiny. Farba zúbkov a jazdca je zlatá.
Viac...

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20" (28.02.2023)

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20"
Gombíky s kvetom zdobia efektné trblietavé glitre . Tie sú v gombíku zafixované, takže nehrozí, že opadajú. Gombíky využijete nielen na odevy, ale tiež nimi môžete skrášliť doplnky ako sú tašky, čiapky, rukavice a pod. Sú vhodné aj ako ozdoba na nalepenie na foto rámčeky, albumy, denníky, priania alebo pozvánky.
Viac...

Bavlnená vaflovina (21.02.2023)

Bavlnená vaflovina
Bavlnená vaflovina vyniká jednoduchou údržbou a veľkou odolnosťou. Vďaka svojej vaflovej štruktúre má vysokú savosť . Je vhodná na šitie uterákov, osušiek, županov, prehozov, diek, zavinovačiek aj hniezd pre deti a voľnočasových odevov.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Veľkonočné vajíčka technikou nešitého patchworku

Nešitý patchwork – výrobný postup na veľkonočné vajce

Dekorácie vyrobené technikou nešitého patchworku ste možno už obdivovali na veľkonočných alebo vianočných výstavách. Nejde však o nič, čo by ste si sami nemohli doma pri troche zručnosti a trpezlivosti pripraviť. Postupujte podľa nášho návodu a nie je dôvod k neúspechu.

Na výrobu veľkonočného vajca budete potrebovať:


Špendlíky - uprednostnite krátke špendlíky, vajce bude potom ľahšie a budú sa vám ľahšie vpichovať. Na 1 vajce s veľkosťou  70x11 cm budete potrebovať až 100 ks špendlíkov.

Stuhy - rôznofarebné, kárované a široké stuhy, najlepšie taftové, so šírkou 1,5 – 4 cm, tu je použitá stuha taftová so šírkou 25mm. Pokiaľ budete chcieť vajce dozdobiť a zavesiť na inú stuhu, môžete použiť ako taftovú tak napr. monofilovú či atlasovú. Záleží len na vašej fantázii.

Polystyrénový polotovar - v tvare vajca (použila som vajce 7x11 cm), možno použiť tiež menší či väčší výlisok, záleží na vás, podľa toho sa samozrejme bude odvíjať spotreba stúh a špendlíkov.
Prepisovačka alebo obyčajná ceruzka
Krajčírsky meter alebo pravítko
Ostré nožničky
Dekorácie na ozdobu
- napr. filcové alebo papierové aplikácie

Postup:


Na vajce si nakreslite línie, aby ste sa lepšie orientovali a vzor bol pravidelný. Celkom by vám malo na vajci výsť osem plôch.

Ostrými nožničkami si nastrihajte stuhy na jednotlivé dieliky. Pokiaľ máte stuhu so šírkou 2,5 cm, tak dieliky budú nastrihané raz toľko a viac, cca 5,5 cm. Toto vám zaberie viac času.

Dielik taftovej stuhy preložte a vpichnite do vzniknutej rysky špendlík. Do bodu, kde sa pretínajú dve čiary, zapichnite.

Podľa obrázka prehnite a prišpendlite tak, aby vám vznikla strieška. Nemusíte špendlíky vpichovať nadoraz, môžete pri ďalšej rade odpichnúť a použiť pri ďalšom sklade. Všetko záleží na vašej technike.

Opakujte rovnako do ďalšieho poľa smerom hore.

Potom do druhej polovičky vajíčka, až vám vznikne kosoštvorec.

Vezmite si krajčírsky meter, odmerajte si od stredu napríklad 1 cm, záleží na vás koľko, podľa toho bude hustota vzoru, potom vpichnite rovnakým spôsobom.

Vpichujte najskôr prvé 4 sklady.

Potom ďalšie 4 sklady medzi prvé 4 sklady.

Vznikla vám prvá takzvaná hviezda. Odmerajte si od stredu teraz len 2 cm a môžete začať ďalšiu radu.

Najskôr prvých 8 skladov.


Potom ďalších 8 skladov medzi prvých 8 skladov. Tým máte prvú polovicu hotovú a môžete začať druhú polovicu rovnakým spôsobom.

Po dokončení druhej časti vajíčka sa vám stretnú obidve polky. Zastrihnite presahujúce rohy.

Medzery a nedostatky zamaskujete vami zvolenou stuhou. Pevne stuhou obopnite vajce, pripevnite ju špendlíkmi a vytvorte očko na zavesenie, ktoré tiež prišpendlite. Na záver môžete dozdobiť filcovou kvetinkou.

Gratulujem vám, tu je výsledok vášho snaženia!

 

Pri tvorbe vajíčok môžete rôzne obmieňať farby alebo šírky použitých stúh. V našom eshope Stoklasa vám ponúkame nespočetné množstvo kvalitných stúh rôznych farieb a šírok. Stačí si len vybrať! Môžete si vytvoriť napr. celú sériu dekorácií v rovnakom designe. Stačí len meniť farebné poradie a aký zázrak to spraví. Pokochajte sa ukážkou ďalších výrobkov autorky návodu.

Nešitý patchwork je technika, ktorou možno pripraviť aj úžasné vianočné dekoračné predmety alebo ozdoby pre rôznorodé využitie. Pre rozvírenie vašej fantázie pridávame aj obrázky vianočných gulí a svietnika vyrobených touto kreatívnou technikou. Na všetky výrobky môžete použiť polystyrénové polotovary z ponuky nášho eshopu.


Prajeme vám veľa úspechov pri tvorení a radosti z kreatívnej tvorby!


Tento návod pre nás pripravila Barbora Obrusníková.

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2023 - všetky práva vyhradené