e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 280 návodov zadarmo

Aktuality

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná (29.03.2023)

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná
Nepočesaná teplákovina pruží do šírky aj do dĺžky. Je vhodná na šitie pohodlných teplákov, mikín, viest alebo šiat. Hodí sa aj na čiapky, nákrčníky, kardigany a pod.
Viac...

Bavlnené vaflové piké zelenina (21.03.2023)

Bavlnené vaflové piké zelenina
Vaflové piké s motívom zeleniny je odolné, ľahko sa udržuje. Vďaka vaflovej štruktúre má vysokú savosť. Hodí sa na šitie utierok, uterákov, obrusov, behúňov aj prestieraní. Má dizajn s nekonečným vzorom.
Viac...

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g (14.03.2023)

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g
Pletacia priadza Lada Luxus je príjemná na dotyk, neškriabe. Využijete ju na pletenie či háčkovanie svetríkov, viest, čiapok, rukavíc, šálov a pod.
Viac...

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm (08.03.2023)

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm
Zips s mosadznými zúbkami využijete na kabáty, bundy aj mikiny. Farba zúbkov a jazdca je zlatá.
Viac...

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20" (28.02.2023)

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20"
Gombíky s kvetom zdobia efektné trblietavé glitre . Tie sú v gombíku zafixované, takže nehrozí, že opadajú. Gombíky využijete nielen na odevy, ale tiež nimi môžete skrášliť doplnky ako sú tašky, čiapky, rukavice a pod. Sú vhodné aj ako ozdoba na nalepenie na foto rámčeky, albumy, denníky, priania alebo pozvánky.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Vianočné banky inšpirované tradičnou ľudovou tvorbou

Vánoční baňky inspirované lidovou tvorbouPripravili sme pre vás ďalší vianočný návod, tentokrát na vianočné banky inšpirované tradičnou ľudovou tvorbou. Využijete prírodný povrázok, polystyrénové gule, krajky aj drevené výseky. Veríme, že návodom potešíme priaznivcov dekorácií v prírodnom štýle aj milovníkov vintage. Keďže sa jedná o ľahký návod, môžu vám s výrobou baniek pomocť aj deti.

Pozývame vás tiež do nášho e-shopu www.stoklasa-sk.sk, kde nájdete materiál potrebný na nasledujúci návod aj mnoho vianočných noviniek a nových zliav.

 

Na výrobu baniek budeme potrebovať:

  • biele bavlnené plátno
  • biela krajka (v návode využité šírky 15 mm a 30 mm)
  • drobné (drevené) dekoratívne výseky alebo glitrové dekorácie - hviezdy, stromčeky, vločky… (tu bola použitá hviezda z brezovej kôry ⌀40 mm, drevený stromček ⌀25 mm, drevená pozlátená hviezda ⌀18 mm)

(prípadne nite, ihly, gélové fixy a ďalšie potreby k originálnemu dotvoreniu banky)

Baňky z polystyrenu - potřeby

 

Postup:

1. Najskôr si vytvoríme pútko, na ktorom bude banka visieť. Odstrihneme si asi 15 cm dlhý kúsok povrázka, preložíme ho na polovicu a spojenými koncami ho prilepíme - pomocou tavnej pištole - k polystyrénovej guli.
Vánoční baňky inspirované lidovou tvorbou
2. Teraz si vezmeme klbko s povrázkom. Koniec povrázka si prilepíme k polystyrénovej guli v mieste, kde sme prilepili pútko, a odtiaľ začneme guľu v tesnej špirále povrázkom omotávať. Povrázok priliepame, pričom nie je potrebné nanášať lepidlo pod celý povrázok, stačí v primerane vzdialených bodoch. Takto postupujeme, pokiaľ nie je guľa úplne omotaná, potom môžeme povrázok odstrihnúť od klbka a koncom zalepíme posledné biele miesto na guli.

Vánoční baňky inspirované lidovou tvorbou 2

Vánoční baňky inspirované lidovou tvorbou 3

Vánoční baňky inspirované lidovou tvorbou 4

Vánoční baňky inspirované lidovou tvorbou 5
3. Vezmeme si krajku a tesne ju obtočíme po obvode gule. V mieste prekrývania sa, odstrihneme. Krajku prilepíme ku guli v mieste spoja, pričom myslíme na to, aby sme spoj mali na tom mieste, ktoré chceme využiť ako prednú stranu gule. Tiež si strážime, aby pútko bolo smerom hore.
Návod na vánoční baňky inspirované lidovou tvorbou 6

Návod na vánoční baňky inspirované lidovou tvorbou 7
4. V tejto fázi si vezmeme režné plátno a vystrihneme z neho koliečko tak, aby jeho priemer bol väčší ako je šírka použitej krajky. Potom si vystrihneme koliečko z bieleho plátna tak, aby bolo o niečo menšie než to prvé. Ku dvom koliečkam si pridáme ešte drevenú hviezdičku a tieto tri časti k sebe prilepíme v poradí veľké koliečko - malé koliečko - hviezdička. Všetko potom prilepíme k polystyrénovej guli v mieste, kde sme prilepili krajku. Tým zakryjeme aj jej nevzhľadný spoj.
Návod na vánoční baňky inspirované lidovou tvorbou 8

Návod na vánoční baňky inspirované lidovou tvorbou 9

Návod na vánoční baňky inspirované lidovou tvorbou 10

Návod na vánoční baňky inspirované lidovou tvorbou 11

Návod na vánoční baňky inspirované lidovou tvorbou 12
5. Úplne na záver si ešte odstrihneme kúsok bielej stužky a uviažeme ňou mašličku okolo pútka.
Návod na vánoční baňky inspirované lidovou tvorbou 13
6. Teraz už máme vianočnú banku hotovú. Nemusíme ale všetky banky tvoriť rovnako. Skúste experimentovať napríklad s ich veľkosťou. Vyskúšajte rôzne druhy dekoratívnych drevených výsekov. Krásne bude vyzerať, pokiaľ použijete farebnú plsť, či už ako jedno z koliečok, alebo z nej trebárs vystrihnete snehovú vločku a použijete ju miesto dekoratívneho výseku. (Odporúčam modrú alebo červenú, ale môžete si vybrať z celej škály farieb, podľa toho, do akej chcete ladiť svôj vianočný stromček alebo dekoráciu.) Pohrajte sa s rôznymi krajkami a farbou stužiek. Pokiaľ vás baví vyšívanie, môžete si miesto dreveného výseku na horné látkové koliečko vyšiť nejaký vianočný motív, alebo ho napríklad len nakreslite striebornou gélovou tužkou. Variant je naozaj veľmi veľa a všetky vyzerajú výborne.

Vánoční baňka inspirovaná lidovou tvorbou

Vánoční baňka inspirovaná lidovou tvorbou

Vánoční baňka inspirovaná lidovou tvorbou

Vánoční baňka inspirovaná lidovou tvorbou

Vánoční baňky inspirované lidovou tvorbou

Chystáte sa na výrobu baniek, ďalších vianočných ozdôb alebo doplnkov? V e-shope Stoklasa-sk.sk nájdete množstvo potrieb a polotovarov pre výrobu vianočných dekorácií. Vyberte si podľa svôjho vkusu a pripravte sa v kľude na pohodové Vianoce

Návod pre vás pripravila Jitka Benešová.

 

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2023 - všetky práva vyhradené