e-shop Stoklasa.sk-sk

Aktuálne 280 návodov zadarmo

Aktuality

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná (29.03.2023)

Teplákovina bavlnená nepočesaná jednofarebná
Nepočesaná teplákovina pruží do šírky aj do dĺžky. Je vhodná na šitie pohodlných teplákov, mikín, viest alebo šiat. Hodí sa aj na čiapky, nákrčníky, kardigany a pod.
Viac...

Bavlnené vaflové piké zelenina (21.03.2023)

Bavlnené vaflové piké zelenina
Vaflové piké s motívom zeleniny je odolné, ľahko sa udržuje. Vďaka vaflovej štruktúre má vysokú savosť. Hodí sa na šitie utierok, uterákov, obrusov, behúňov aj prestieraní. Má dizajn s nekonečným vzorom.
Viac...

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g (14.03.2023)

Pletacia priadza Lada Luxus 100 g
Pletacia priadza Lada Luxus je príjemná na dotyk, neškriabe. Využijete ju na pletenie či háčkovanie svetríkov, viest, čiapok, rukavíc, šálov a pod.
Viac...

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm (08.03.2023)

Kovový / mosadzný zips šírka 6 mm dĺžka 65 cm
Zips s mosadznými zúbkami využijete na kabáty, bundy aj mikiny. Farba zúbkov a jazdca je zlatá.
Viac...

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20" (28.02.2023)

Gombík kvet s glitrami veľkosť 20"
Gombíky s kvetom zdobia efektné trblietavé glitre . Tie sú v gombíku zafixované, takže nehrozí, že opadajú. Gombíky využijete nielen na odevy, ale tiež nimi môžete skrášliť doplnky ako sú tašky, čiapky, rukavice a pod. Sú vhodné aj ako ozdoba na nalepenie na foto rámčeky, albumy, denníky, priania alebo pozvánky.
Viac...
Zobrazit i starší aktuality

Zvieratko z gumičiek - návod na škrečka

Návod na zvieratko z gumičiek

Pre tých z vás, ktorí ste podľahli gumičkovaniu, máme ďalší návod. Tentokrát si vyskúšame zvieratko, ktorému sme dali pracovný názov Prúžok. Pripomína škrečka, morča alebo myšku, zmenou uší z neho môžete urobiť králika. To už záleží na vašej fantázii. V našom návode sa naučíte základné kroky, pracovať budete na stave. Zvieratko je prúžkované hlavne z dôvodu jednoduchšej orientácie v jednotlivých radách. Pre lepšiu viditeľnosť priehľadného stavu sú fotky fotené na čiernom pozadí.
Návod je určený pre pokročilejších, ktorí už majú s gumičkovaním na stave skúsenosť.
Môžete si vyskúšať aj naše jednoduchšie návody na výrobky z gumičiek. Dobrá správa - gumičky z nášho e-shopu sú na základe chemickej analýzy úplne bezpečné.

Budete potrebovať:

- Gumičkový stav
- Háčik
- Esíčkovú koncovku
- Sadu farebných gumičiek
- Veľkú drevenú korálku v tvare olivy (alebo čokoľvek podobného na vypchanie telíčka)

*Háčik a koncovka býva priložená v každom gumičkovom balíčku, máme na mysli teda komponenty pre gumičkovanie určené, nejde o klasický pletací tovar.

 

Postup práce:

Náš stav je zložený z troch rád hrotov, ktoré si môžete ľubovoľne nastaviť podľa potreby. Na výrobu zvieratka budete potrebovať prostredný rad hrotov vpredu – do tvaru špica. Môžete využiť aj kratší gumičkový stav, pretože nebudeme využívať celú dĺžku dlhého stavu. Budeme tkať veľkú dutinku, ktorú vypcháme korálkou a na obidvoch koncoch uzavrieme.


Najskôr si nachystáme oči. Háčikom si namotajte čiernu gumičku 4x dookola a ďalšiu bielu dvojitú gumičku pretiahnite dovnútra týchto očiek. Oči budete potrebovať 2x.


Podobným spôsobom nachystáme tlapky a uši. 4x omotáme 2 hnedé gumičky za sebou na háčik a pretiahneme nimi ďalšiu hnedú dvojitú. Takéto zámotky budeme potrebovať 4 na tlapky a 2 na uši. (Samozrejme si môžete zvoliť akúkoľvek inú farbu, záleží len na vás.)


A teraz už budeme gumičkovať na stave telo Prúžka. Prvý rad navliekame len jednu žltú gumičku postupne po celom obvode, ďalšie rady sa už budú robiť z dvojitých gumičiek, aby mal Prúžok väčšiu pevnost. Postupujte dookola, aby vám postupne vznikala náväznosť gumičiek na sebe a boli previazané.


Teraz to isté zopakujte s dvojitými modrými gumičkami. Začnite opäť na špici a postupujte dokola až opäť na začiatok.


Celú dutinku budeme gumičkovať z vonkajšieho okraja smerom dovnútra. Háčikom pretiahnite obidve žlté gumičky na začiatku (špici) ako vidíte na obrázkoch.


Potom rovnakým štýlom, tzn. zvonka dovnútra ugumičkujte všetko po celom obvode.


Ďalší rad bude z ružových gumičiek (nezabudnite, že dvojitých).

Ugumičkujte spodné modré cez ružové. Potom na hroty navlečte biely rad, ale pozor, z jednej strany miesto gumičiek pridáme nachystané oči.


Teraz ugumičkujte spodné ružové gumičky cez biele.


Potrebujeme pridať uši a nožičky. Na tie použijeme vopred nachystané hnedé zámotky. Ide o to, navliecť uši a nožičky na biely rad. Hnedé gumičky si nachystáme na háčik.

Týmto háčikom dáme dole biele gumičky na rohovom hrote. Hnedé gumičky pretiahneme z háčika doprostred bielych a opäť biele vrátime späť na hrot. To isté urobíme aj na ostatných rohových hrotoch. Pre lepšiu orientáciu si teraz uvedomte, že hnedé gumičky vedľa očí budú uši, na opačnej strane sú nožičky.


Teraz pletieme stále rovnako, pridávame ďalšie rady – zelenú, fialovú, žlutú a červenú. Teraz na červenú opäť na dolné rohové hroty umiestnime zvyšné dve nožičky.


Pokračujeme ďalšími radami – bielou, ružovou a modrou. Modrý rad už nerobíme dvojitými gumičkami, ale len jednou gumičkou, aby sa nám práca na konci lepšie stiahla.


Posledný rad dáme dole rovnomerne na dva háčiky – na každú stranu jeden. Nachystáme si chvostík, ktorý vyzerá rovnako ako nožička (uprostred môžu byť kľudne 3 gumičky, aby bol väčší). Chvostík nasadíme šikmo medzi háčiky.


Teraz musíme všetkými očkami pretiahnuť dvojitú gumičku (pre väčšiu pevnosť) a na konci ju pretiahnutím jedného konca do druhého uzavrieť a zaesíčkovať. Esíčko schováme najbližšou dierkou dovnútra. Vnútro zvieratka môžeme z druhej strany vypchať korálkou v tvare olivy alebo niečím podobným.
Ešte je potrebné uzavrieť druhú stranu.


Postupujeme rovnako, tentokrát bez chvostíka. Gumičky dáme dole na háčiky, pretiahneme nimi žlté a uzavrieme. V našom prípade sme neboli s výsledkom spokojní, pretože korálka bola trochu dlhšia a nepekne presvitala, tak sme sa rozhodli, že ju ešte trochu zamaskujeme.

Okolo stredu sme votkali ešte ďalšie gumičky dookola, aby sa celý čumák spevnil.


Koncom poslednej žltej gumičky prevlečte červenú, dajte obidva konce k sebe a pripojte esíčko. Vo vhodnom mieste ho zastrčte dospodu, aby vám vznikol čumáčik.

A škrečok z gumičiek je hotový. Stálo nás to trochu sústredenosti, času a trpezlivosti, ale výsledok stojí za to - máme roztomilú hračku z moderného materiálu. Pre predstavu veľkosti pridávame foto škrečka v dlani.

Tento návod pre vás spracovala pani Lucie Zmijová.

Farebným kombináciám sa medze nekladú. My sme zvolili farebného dúhového prúžka, ale kombinácie sú prakticky ľubovoľné. Tu je foto škrečka v jednoduchšej farebnej kombinácii pre vašu inšpiráciu.

Všetky dôležité potreby pre gumičkovanie kúpite na našom eshope Stoklasa-sk.sk a to  v kategórii gumičky a boxy pre výrobu (nie len) náramkov.

Prajeme Vám veľa radosti z tvorby!

Vložiť príspevok

O nás

Prevádzkovateľ portálu:

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice, ČR

www.stoklasa-sk.sk

Kontakt

Eva Janečková

správca webu

eva.janeckova@stoklasa.cz

✿✿✿ Ďakujeme, že rešpektujete naše autorské práva a fotky alebo text využívate len s uverejnením zdroja.

Odporúčame

E-shop stoklasa-sk.sk je lídrom

v oblasti textilnej galantérie,

korálkov, komponentov,

svadobných dekorácií, módnych

doplnkov, ako sú šály, traky či

šátky, a bižutérie.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2023 - všetky práva vyhradené